Subiect: A disparut KING...

...King fiind racul meu portocaliu din acvariu destul de maricel zic eu! Nu am mai gasit nici urma de cochilie, darmi-te din raposat! Cine i-ar fi putut veni de hac? Pictusi? Tatia? Botia? Scalari? Ramirezi? Pleco? Rechinii nu prea dau semne ca ar avea treaba cu alcineva in afara de propria familie.

PS: Acvariul are capac, deci sa "zboare" nu avea cum! Un mic detaliu ar fi acela ca a inceput sa i se innegreasca usurel cochilia, mustatile, clestii...

2 Editat de Ancistrus (2011-07-01 23:31)

Re: A disparut KING...

Racul ala este plecat din acvariu, nici unul dintre pestii tai nu pot manca cochilia lui... nici macar pufferii (care sunt experti in nevertebrate) nu sunt specializati pe caroserii, ei ciugulesc doar continutul.

Re: A disparut KING...

Sa stii ca m-am gandit ca ar fi putut sa se catere pe teava de la filtru, prin gaura din capac si apoi... unde? Ca am catel de vanatoare cu masterat in aportat si gasit pesti smile)... Azi mi-a sarit din galeata un hoplo si nu am vazut pana nu l-a adus el, viu si nevatamat. Deci cu racul crede-ma ar fi latrat pana il lua dracu, ori pe el, ori pe rac  lol .

Re: A disparut KING...

mirceajifcu A scris:

am catel de vanatoare cu masterat in aportat si gasit pesti

   Eeee ia trage-l de limba si intreaba-l cam pe unde ingroapa el racii... crezi ca nu stie catelu' care e peste si care e rac? S-o fi gandit ca te salveaza de clestii malefici ai racului lol

Re: A disparut KING...

lol  lol  lol Voi incepe interogatoriul cand se trezeste! Voi incepe tortura prin a savura o ciocolata la nasul lui fara sa ii dau si apoi vad eu la ce ma duce mintea mai departe...
Gluma, negluma, sa stii ca bestia chiar a disparut si numai pe acolo putea sa fuga.

Re: A disparut KING...

mirceajifcu A scris:

lol  lol  lol Voi incepe interogatoriul cand se trezeste! Voi incepe tortura prin a savura o ciocolata la nasul lui fara sa ii dau si apoi vad eu la ce ma duce mintea mai departe...

lol  lol
   Daca incepe sa puta ciudat in camera, stii macar de unde sa incepi cautarile lol

Re: A disparut KING...

Lucrez cu animale mari, placente, shit etc, defineste "pute ciudat"  lol  lol

Re: A disparut KING...

mirceajifcu A scris:

Lucrez cu animale mari

   Sunt curios daca ai dat vreodata peste asa ceva:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Nmkj5gq1cQU[/youtube]
lol

Re: A disparut KING...

Poate nu ma vei crede, aseara a scapat din cehia un taur de reproductie de aprox 1300 de kile, charolaise, rasa de carne. La 11 noaptea , cu arma de tranchilizare, pe campuri dupa bestie sa nu ajunga pe autostrada. Ce zici, am avut curaj sa ma apropii de el la 30 de m noaptea sa il impusc?  lol  lol
A venit seful meu de la vanatoare si l-a impuscat. Acum ditamai taurul e la ... gunoi. Nu mi-a venit sa cred ca nu au vrut sa ma lase sa il iau eu.

10

Re: A disparut KING...

Ai reusit sa faci Safari in Moosbach, m-am simtit ca la Nat Geo Wild citind patania ta lol... mmm ce piftura iesea din el :hug

Re: A disparut KING...

Am vrut sa il transportam la abator si taranul adus pentru manevra zice "io nu duc animalul cu remora mea ca poate e turbat. Ii curgeau balele de la alergatura si imbecilul a interpretat ca e turbare. Si stii a cui parere au ascultat-o politaii, cu doi medici veterinari de fata? A TARANULUI!!! Si au decis sa il trimita la ars. Inca ma doare inima, taur tanar, superb!!!

Re: A disparut KING...

Cred ca am voie sa imi poluez propriul topic, care se pare ca nu duce la o lamurire concreta unde imi e racul, ca sigur bestiile alea mici nu l-au mancat.
Asta e farmecul cand lucrezi intr-o zona de vanatoare intensa cu sef vanator. Am permis port arma si suntem chemati (mai nou numai eu ca el nu are chef) la struti, caprioare, emu, porci mistreti, tauri si tot ce misca. Am impuscat sad un strutz, la indicatiile sefului meu, de a trecut sageata prin el  lol  lol .

13

Re: A disparut KING...

mirceajifcu A scris:

Cred ca am voie sa imi poluez propriul topic, care se pare ca nu duce la o lamurire concreta unde imi e racul, ca sigur bestiile alea mici nu l-au mancat.

   Eu ti-am spus unde este racul... "prietenii (omului) stiu de ce" sau unde smile

mirceajifcu A scris:

Am impuscat sad un strutz, la indicatiile sefului meu, de a trecut sageata prin el  lol  lol .

   L-ai impuscat sau ai tras cu arcul? lol, mai Rahan lol

Re: A disparut KING...

lol  lol  lol Rahan. Pai ia zi-mi cum se numeste cand tragi cu arma!? A impusca nu? Cum se numeste daca ai seringa de tranchilizare si nu glontz? Aproximativ sageata  lol  lol  :noroc ...

15

Re: A disparut KING...

mirceajifcu A scris:

Cum se numeste daca ai seringa de tranchilizare si nu glontz?

   A injecta... a tranchiliza... nu stiu big_smile, oricum ma faci curios: ce ac ai avut la siringa aia de a trecut prin strut? lol Asta e tare rau lol lol

Re: A disparut KING...

Am tras 3 shoturi cu doze tot mai mici sad si unul l-am pierdut in strutz si am crezut ca a picat pe jos. E moale lateral ca o gaina si seful mi-a spus ca are penajul ca o armura si am bagat putin mai multa presiune :">.

http://www.teledart.com/gewehrkanuele.shtml

17 Editat de mirceajifcu (2011-07-02 01:56)

Re: A disparut KING...

Si si mai fun, smile) politistii mi-au cerut arma de tranchilizat sa faca poze cu ea langa strutzul ... sa zicem anesteziat  lol  lol (mai misca deci nu era inca mort.). Au pozat practic locul faptei smile)=))
A doua zi au venit oamenii la mine "a murit strutul" si am dat vina, ca orice doc, pe ei. DE CE l-ati lasat singur? A facut hemoragie si a decedat. Imi pare rau, dar daca ma sunati puteam inca face ceva, acum e prea tarziu smile)

18

Re: A disparut KING...

mirceajifcu A scris:

A doua zi au venit oamenii la mine "a murit strutul" si am dat vina, ca orice doc, pe ei. DE CE l-ati lasat singur? A facut hemoragie si a decedat. Imi pare rau, dar daca ma sunati puteam inca face ceva, acum e prea tarziu smile)

   Pai in cazul asta cred ca pot veni si eu acolo, mai anesteziem un strut... mai masuram o girafa... mai taiem un taur... Luna Park nu alta lol

Re: A disparut KING...

smile):)) Cele mai "ciudate" animale tratate de mine au fost o zebra (problema la copita) si o camila (taiata la picior de la transport). Elefantii erau si ei pe acolo dar... nu am avut tupeul necesar sa ma bag la ei. (a venit circu'n orash)

20

Re: A disparut KING...

mirceajifcu A scris:

...King fiind racul meu portocaliu din acvariu destul de maricel zic eu! Nu am mai gasit nici urma de cochilie, darmi-te din raposat! Cine i-ar fi putut veni de hac?

   L-ai gasit? Arata ca asta din poza? Eu zic sa intrebi si bucatarul... lol