1

Subiect: Sara-Mura

Salutare!

Ma numesc Claudiu, am 43 de ani si sunt din Constanta si acesta ar fi unul dintre acvariile mele. La realizarea lui m-a ajutat lds.

2 Editat de alynn (2011-07-02 19:11)

Re: Sara-Mura

salut, bine ai venit!is curios cum va evolua acvariu tau:) tine-ne la curent
cu ce pesti te-ai gandit sa-l populezi?

ignoranta doare cel mai tare:)

3

Re: Sara-Mura

Bine te-am regasit Coco si pe forum. Sa ai ape cat mai limpezi si sa facem cat mai multe acvarii. Urmatoarele la care ne vom baga vor fi marine, pana atunci mai avem de furat meserie de la costi pe care in stersam cu telefonul aproape zilnic big_smile.

4

Re: Sara-Mura

salut!baga plante la greu! ajuta la ciclare+aspectul!bafta.

5 Editat de Andi66 (2011-07-03 01:28)

Re: Sara-Mura

Salutare, pare promitator acvariul, acum depinde ce vrei de la el. Mai exact peisajul, care binenteles ca va trebui inbunatatit cu multe plante, se potriveste unui biotop sudamerican.
Sunt curios de amanunte legate de partea harware si de evolutiile viitoare: pesti, plante. Sa auzim numai de bine!

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

6

Re: Sara-Mura

Salutare la toata lumea!

Revin cu cateva poaze ale acvariului facute astazi 08.07.2011. Acvariul este in a 2-a saptamana de ciclare si din motive independente de vointa mea(sotia mi-a ordonat sa desfiintez vechiul acvariu 60l:)) a trebuit sa lansez la apa cei trei pestisori deja existenti.La momentul acesta dotarile ar fi urmatoarele:

-instalatie CO2(butelie 10kg+regulator Dennerle)
-Filtru Fluval 205
-Filtru UV
-Capac 3 neoane T5
-Instalatie Monn-Light
-pompa apa
Urmeaza cat de curand pH Controller(licitez inca pe ebay) si sistem de filtrare cu osmoza.
Trebuie sa-mi revin putin dupa cat am investit in cele de mai sus:)
La pesti mai am inca timp sa ma gandesc dar cred ca voi opta pentru scalari. Imi plac mult discusii dar din cate am citit sunt foarte pretentiosi.
Astept sfaturi de la voi.

O seara placuta va urez tuturor!

7 Editat de Ancistrus (2011-07-09 13:51)

Re: Sara-Mura

Salutare si bine ai venit!

8 Editat de mirceajifcu (2011-07-09 06:12)

Re: Sara-Mura

lds A scris:

Bine te-am regasit Coco si pe forum. Sa ai ape cat mai limpezi si sa facem cat mai multe acvarii. Urmatoarele la care ne vom baga vor fi marine...

Dupa ce te lauda el ... incepi sa te lauzi si tu?  lol  lol