Re: Piranha

Titlul e destul de clar, dar hai ca ti-am facut pe plac cu filmuletele, desi si asta e un aspect tot al acestui hobby, si ar lamuri in imagini destul de ... elocvente ce se intampla daca pui un oscar intr-un acvariu de piranha.

PS: Orice poate fi gasit pe youtube si pe google, deci practic un forum nu isi mai are rostul atunci nu wink?!

22 Editat de mirceajifcu (2011-08-14 17:01)

Re: Piranha

Eu am avut doar piranha, oscari nu, pentru ca vanzatorul lor m-a avertizat ca imi trebuie acvariu mare, cel cu piranha nu, mi-a bagat pe gat 5 bucati intr-un acvariu de 30 de litri. Si in conditiile alea, nu prea am putut urmari nici un comportament si i-am eliberat, ca un bun cetatean, in Bega (eram inca in liceu), sigur fiind ca nu se va intampla nimic si...

http://videonews.antena3.ro/action/viewvideo/20510/Piranha-pescuit-in-Bega/

desi nu cred ca sunt ai mei  lol  lol

23 Editat de Ancistrus (2011-08-14 21:40)

Re: Piranha

mirceajifcu A scris:

Titlul e destul de clar, dar hai ca ti-am facut pe plac cu filmuletele, desi si asta e un aspect tot al acestui hobby, si ar lamuri in imagini destul de ... elocvente ce se intampla daca pui un oscar intr-un acvariu de piranha.

PS: Orice poate fi gasit pe youtube si pe google, deci practic un forum nu isi mai are rostul atunci nu wink?!

   Deja stersesem partea in care ziceam sa scoti filmuletele alea, nu vad rostul de ce ai continuat. Oscarul ca oscarul, dar tu pusesei si filmulete cu soareci... ma rog.
   Oricine poate gasi pe youtube si filmulete cu pitbull-i care se sfasie intre ei, dar mie nu-mi place sa le vad wink
   Iar despre reportajul cu pestele din Bega, sincer nu pot spune decat ca ma asteptam la Antena1 sa dea dovada de lipsa de profesionalism la modul asta... mai ales ca pestele din filmulet era un Pacu si nu piranha lol

Re: Piranha

Nu gasesti ca am tot cautat (filme cu pittbuli), pe ogrish erau ceva la un moment dat  lol , iar legat de pacu, daca 4 au casunat pe unu si l-au mancat, crezi ca erau pacu sau piranha? Ca eu nu as baga mana in foc ca eu am avut piranha sau pacu, mic fiind si cu creierul total in ceatza in ceea ce priveste acest hobby...

25

Re: Piranha

Eu ma refeream la reportajul celor de la Antena1... au gasit un Pacu pe Bega si au inceput cu "PIRANHAAA!!!"... pentru rating evident smile

Re: Piranha

Da, am inteles, dar totusi lamureste-ma si pe mine, daca a aparut canibalismul in acvariu, si pana la urma au mancat si carne, desi la inceput nu prea aveau tangenta cu ea (neavand nici o planta in acvariu), banuiesti ca erau piranha sau pacu.

PS: Tu inca te mai miri de imbecilitatea zilnica de la televizor? Ce stirea lu' peste era aia daca ziceau ca s-a gasit un pacu in Bega?  lol  lol

27

Re: Piranha

Pacu au dantura foarte puternica si asemanatoate celei de om (poza), deci in cazuri estreme cred ca pot ajunge si la canibalism... dar alimentatia lor in natura este 90% formata din fructe si seminte ce cad din copaci. Se aud cum sparg nucile, in padurile inundate, de la kilometri dsistanta big_smile

Re: Piranha

lol  lol Pacu, spargatorii de nuci!!! Hai ca am ras numai imaginandu-mi ce reportaj ar baga idiotii de la Antena1 pe o asemenea tema "piranha lesinati de foame, au invatat sa sparga nuci"