Subiect: Melcii mei sunt vesnic indragostiti

Am de multa vreme in acvariu si 2 asasini care se iubesc la nebunie... Nu au facut ei urmasi pana acum, dar oriunde ii zaresc, aproape mereu sunt impreuna. Asa iubire mare intre ei... Si sunt asa "indragostiti" de cand i-am adus.

Am o singura intrebare, daca sunt puii aceleiasi perechi de melci, e posibil din aceasta cauza sa nu faca mostenitori? Din cate stiu melcii sunt hermafroditi , conditii au, nu ii supara nimeni, de ce nu s-ar inmulti daca tot se iubesc atat? roll

capac_acvariu@yahoo.com
da, capac din pvc si komatex, rar lampi suspendate

Re: Melcii mei sunt vesnic indragostiti

Nu toti melcii sunt hermafroditi, Pomacea nu sunt wink. Oricum sunt simpatici indragostitii tai :fok

3 Editat de dexlink (2011-07-07 00:45)

Re: Melcii mei sunt vesnic indragostiti

irukandji A scris:

Am de multa vreme in acvariu si 2 asasini care se iubesc la nebunie... Nu au facut ei urmasi pana acum, dar oriunde ii zaresc, aproape mereu sunt impreuna. Asa iubire mare intre ei... Si sunt asa "indragostiti" de cand i-am adus.

Am o singura intrebare, daca sunt puii aceleiasi perechi de melci, e posibil din aceasta cauza sa nu faca mostenitori? Din cate stiu melcii sunt hermafroditi , conditii au, nu ii supara nimeni, de ce nu s-ar inmulti daca tot se iubesc atat? roll


Dragoste asasina!  :fbr  :sok

Re: Melcii mei sunt vesnic indragostiti

Si la mine e la fel, o iubareala continua. Slava Domnului ca sunt in apa, abia nu se aud serenadele lor  :apl  deocamdata, nici un pui!

5

Re: Melcii mei sunt vesnic indragostiti

Acelasi comportament si la mine... nu am decat 2, dar este mare iubirea smile Cum nu am vazut niciun pui, am dedus ca iubirea lor este platonica  :sok

6

Re: Melcii mei sunt vesnic indragostiti

am si eu 2 asasini indragostiti.azi am vazut un puisor de vreo 3 mm e super.conditia necesara e sa ai gazon in acvariu sa aiba pe unde sa se ascunda paina mai creste si bieinteles sa ai parametrii apei ok.
asasinii ii am de vreo 2-3 luni deci dureaza ceva pana o sa ti faca pui
BAFTA cu indragostitii!

Re: Melcii mei sunt vesnic indragostiti

Au aparut pui de Helena la mine. nu am gazon in acvariu.