1

Subiect: Upgrade de la 150 litri la 350

Asa cum spune titlu am trecut de la 150 la 350 , ordinea pozelor sunt cu prima poza cel de 150 L apoi in ordinea munci la cel de 350 L , si ultima poza rezultatul final .

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

Salut, a iesit frumos :sok. Pietrele le-ai asezat central, cam ca o cazemata, ma gandesc ca ar arata mai bine un pic deranjate. Succes!

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

imi place foarte mult proiectul tau!

Doar o tara am , si pe asta o iubesc

4

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

foarte frumos si bine integrat in decorul camerei...Pietrele daca ar fi mai cq in "jungla"

0747180488

5

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

Multumesc pentru aprecieri , pietrele sunt puse asa cumva in urma debitului de la filtre sa duca mizeria spre sorb in stanga , la urmatoarea curatenie poate o sa incerc si ideile voastre .
:sok  :sok

6

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

Felicitari, frumos acvariul :sok  Singurul inconvenient ar fi pozitionarea acvariului in acelasi plan cu TV.

7

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

pelly67  dezvolta , din punctul tau de vedere , de ce nui ok in acelasi plan cu TV ?

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

salut. iti semnalez aceeasi problema pe care o am si eu: poate ai observat si tu ca ti s-a deformat blatul pe care ai asezat acvariul. nu e de joaca. mobila pe care o avem in casa nu e facuta sa suporte sute de kg.

mi-am chemat tamplarul si saptamana viitoare imi va ranforsa mobilierul. bafta!

Pescar hoinar

9

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

LupuMoralist dulapul a fost intarit , dublat inainte de a pune bazinu , pe spate langa PFL este pus si PAL pe tot spatele , la mijloc perti dubli , rama de jos pe care sta dulapul este dublat adica 18 cu 18 . se vede blatu deformat ? eu nu vad

10

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

bitanu "Ar mai fi putin de lucru" la ce ar fi de lucru , sunt un bun ascultator si de 4 ani de cand cresc ciclide mai am de invatat , poate dai un sfat bun .
Multumesc

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

victor76 A scris:

pelly67  dezvolta , din punctul tau de vedere , de ce nui ok in acelasi plan cu TV ?

Se zice ca sunt doua puncte care iti atrag atentia, si, parerea mea de ochelarist, ca iti bate lumina in ochi de la acvariu cand te uiti la televizor. Acum tu stii cat e de puternica lumina aceea si cat de mult te deranjeaza, iar legat de punctele diferite de atractie vizuala, eu zic ca e binevenit un acvariu in timpul interminabilelor reclame de la tv.

12 Editat de air (2011-07-10 16:25)

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

:smoke

13

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

mirceajifcu din 2009 am formatul asta si nu mi sa intamplat sa ma deranjeze lumina , remarca cu reclamele de la tv foarte buna  :fok

14 Editat de victor76 (2011-07-08 03:48)

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

air pietrele de rau nu or sa dea bine cu fundalu + ca sunt mai grele , si vreau sa dorm linistit  (:|
Aulonocara spp. OB sti ca este febletea nevestemi si nu are cum sa ajunga la tine , hai sa pun o poza cu el sa iti mai treaca dorul de el  :of

15 Editat de air (2011-07-10 16:25)

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

:smoke

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

victor76 A scris:

se vede blatu deformat ? eu nu vad

salut. uita-te cu atentie la partea deasupra combinei negre. se vede clar ca e deformat. sau uita-te pe lungimea blatului sa vezi daca sunt deformatii. nu incerc sa caud nod in papura, am facut aceasta remarca bine intentionat, nu cu rautate.

Pescar hoinar

17 Editat de air (2011-07-10 16:25)

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

:smoke

18 Editat de mirceajifcu (2011-07-09 00:52)

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

victor76 A scris:

mirceajifcu din 2009 am formatul asta si nu mi sa intamplat sa ma deranjeze lumina , remarca cu reclamele de la tv foarte buna  :fok

"Se spune", iar eu nu sunt de acord cu acest mit, fapt pentru care acvariul meu e langa, nu sub ca la tine, televizor  big_smile. Si chiar ajuta, iar nanoul am sa il pun in dreapta langa monitor, in momentele de plictiseala sa imi vizionez crevetii...

PS: Desi nu sunt un foarte bun observator al detaliilor, si lupul meu preferat s-ar putea sa inteleaga ca iar il contrez gratuit, nu vad nici o curbare a blatului, dar asta poti lamuri tu cu un boloboc, si spune-ne si noua, sa se termine aceasta polemica in jurul blatului tau...

19 Editat de dexlink (2011-07-09 01:12)

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

LupuMoralist A scris:
victor76 A scris:

se vede blatu deformat ? eu nu vad

salut. uita-te cu atentie la partea deasupra combinei negre. se vede clar ca e deformat. sau uita-te pe lungimea blatului sa vezi daca sunt deformatii. nu incerc sa caud nod in papura, am facut aceasta remarca bine intentionat, nu cu rautate.


Realmente blatul nu e stramb! Problema e fotografia (mai exact lentila camerei foto) care a creat "efectul de butoi".... iti spune asta un fotograf  :pp

PS: Daca privesti liniile, ce ar trebui normal sa fie drepte, din partea superioara a fotografiei, vei sesiza o curbare spre in sus.  :sok

20 Editat de Ancistrus (2011-07-09 01:25)

Re: Upgrade de la 150 litri la 350

dexlink A scris:

Realmente blatul nu e stramb! Problema e fotografia (mai exact lentila camerei foto) care a creat "efectul de butoi".... iti spune asta un fotograf  :pp

   Nu ma consider fotograf dar de efectul de butoi nu am mai auzit pana acum lol lol, poate efectul "ochi de peste"... asta ca sa fim mai on topic un pic big_smile