1

Subiect: O mare rugaminte

Am o problema mare, am facut un decor din polistiren, l-am facut cu ciment, nisip, oxid de fier, dar acum nu stiu cu ce vopsea sa il fac. Am fost si am intrebat de vopsea pe baza de rasina, care sa nu afecteze apa, pt pesti. dar am fost la Hypermarketurile care exista si ei habar nu au de asa ceva. Ma putetzi ajuta? Si ce culoare trebuie sa fie vopseaua.
Va multumesc.

Dezamagirea e lacrima ochiului si-a cerului, e simfonia surda a inimii si a artistului, e umbra noptii si-a nedreptatii, e pur si simplu lumina stinsa....dezamagirea zboara cu aripi frante...dezamagirea striveste inimi blande...si totusi..adevarata dezamagire s-a nascut din marea amagire.

2

Re: O mare rugaminte

In pasta de ciment poti folosi diferite nuante de oxid de fier cum ar fi negru sau galben. Cel gaben prin incalzire poate deveni maron. Nuantele le obtii prin amestecul cu cimentul. oxidul de fier nu este toxic. Bafta

Natalie Cardone "Hasta Siempre - Comandante Che Guevara"

3

Re: O mare rugaminte

deci nu mai are rost sa il vopsesc?

Dezamagirea e lacrima ochiului si-a cerului, e simfonia surda a inimii si a artistului, e umbra noptii si-a nedreptatii, e pur si simplu lumina stinsa....dezamagirea zboara cu aripi frante...dezamagirea striveste inimi blande...si totusi..adevarata dezamagire s-a nascut din marea amagire.

Re: O mare rugaminte

Il poti vopsi cu orice vopsea de rasina.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

5

Re: O mare rugaminte

Multuemsc frumos.

Dezamagirea e lacrima ochiului si-a cerului, e simfonia surda a inimii si a artistului, e umbra noptii si-a nedreptatii, e pur si simplu lumina stinsa....dezamagirea zboara cu aripi frante...dezamagirea striveste inimi blande...si totusi..adevarata dezamagire s-a nascut din marea amagire.

6

Re: O mare rugaminte

o rugaminte, ne trimiti si noua o fotografie cu ce a iesit, indiferent cum consideri tu ca arata bine sau nu, mercy

Natalie Cardone "Hasta Siempre - Comandante Che Guevara"

7

Re: O mare rugaminte

o sa postez deseara 2 fotografii, chestia e k deja l-am lipit in acvariu.... dar o sa iii fac asa poza, si mai am una pe care am facut experimente am sa  o postez si pe aia..:D

Dezamagirea e lacrima ochiului si-a cerului, e simfonia surda a inimii si a artistului, e umbra noptii si-a nedreptatii, e pur si simplu lumina stinsa....dezamagirea zboara cu aripi frante...dezamagirea striveste inimi blande...si totusi..adevarata dezamagire s-a nascut din marea amagire.

8

Re: O mare rugaminte

dupa ce am lipit acvariul, cat timp tra sa tin apa in acvariu, k sa sse curetze decorul sau ce tra sa faca, si cam de cate ori trebuie sa o schimb?

Dezamagirea e lacrima ochiului si-a cerului, e simfonia surda a inimii si a artistului, e umbra noptii si-a nedreptatii, e pur si simplu lumina stinsa....dezamagirea zboara cu aripi frante...dezamagirea striveste inimi blande...si totusi..adevarata dezamagire s-a nascut din marea amagire.

9

Re: O mare rugaminte

de cat mai multe ori, insa nu neaparat des ...trebuie lasat sa se dizolve inainte de schimburi