1 Editat de fish boy (2011-07-23 01:50)

Subiect: Acvariul meu

Acvariu JUWEL cred ca are 110 l
L80
l30
h45
incalzitor
pompa aer
2 neoane
decor 3D
plantele nu le stiu numel
6 discusi si un pui
substrat nu dau nume si firme ca nuhs
filtru TetraTec Ex40

2

Re: Acvariul meu

vai ce tare m-ai lu-at:)) iama mai usor ca sunt incepator si eu am intrat aici ca sa il vad ca numai am timp de el nu am timp sa stau pe forumuri ...deci sory ca nu am dat mai multe detali , ptr curiozitate am 27 de ani si sunt din constanta

3

Re: Acvariul meu

apropo piatra aia de aer nu e pusa definitiv,era pusa asa provizoriu. Daca vrei sa ma mai intrebi ceva iti raspund cu placere.

4 Editat de Ancistrus (2011-07-23 16:05)

Re: Acvariul meu

fish boy A scris:

vai ce tare m-ai lu-at:)) iama mai usor ca sunt incepator si eu am intrat aici ca sa il vad ca numai am timp de el nu am timp sa stau pe forumuri ...deci sory ca nu am dat mai multe detali , ptr curiozitate am 27 de ani si sunt din constanta

   Salut, esti incepator si ai inceput cu discus? Ma gandesc cam cat timp iti lua sa ajungi la guppy lol.
   Oricum am inteles ca vinzi acvariul (aici ai scris ca il vezi smile), deci poate nimeresc bine discusii aia... cu toate ca ma indoiesc sa-i doreasca cineva asa cum s-au dezvoltat, adica "lunguieti".
   Pentru faptul ca esti incepator si ai "stricat" cativa discus, eu zic ca @bitanu te-a luat cam usor, erau destule specii de pesti cu care sa-ti incepi acest frumos hobby.

5

Re: Acvariul meu

e uite ca eu am inceput cu discusi:)

6

Re: Acvariul meu

auzi cum adica pesti sunt lungueti? ii am de 4 luni asa ce vrei sa zici cu i am stricat?

7 Editat de Ancistrus (2011-07-23 16:58)

Re: Acvariul meu

fish boy A scris:

auzi cum adica pesti sunt lungueti? ii am de 4 luni asa ce vrei sa zici cu i am stricat?

   Inseamna ca pozele sunt de vina wink, dar acum sincer, de cate ori i-ai hranit pe zi, si cu ce?

8

Re: Acvariul meu

de 3 ori pe zi cu mancare congelata(mixtura inima de curcan si larve de tantari) si mai le dau asa intre mese cate putin granule de la sera

9

Re: Acvariul meu

pozele sunt facute cu tel...nu au pesti nimika cum sa fie lungueti sunt foarte frumosi

10

Re: Acvariul meu

ok

11 Editat de aqua (2011-07-24 01:10)

Re: Acvariul meu

Salut
Vezi ca plantele acelea selectate de mine ,nu trebuie plantate in stratul de pietris...o sa putrezeasca in timp...trebuie legate de o piatra sau buturuga cu fir de pescuit,de 0.5 indicat..Neaparat cu Rizomul afara (rizomul= tulpina aceea groasa)
Pentru cultura,acele plante se numesc Anubias Barteri var Nana .
http://www.aqua-fish.net/show.php?h=anubiasbarterinana
subscriu la ce a zis colegul bitanu...muult prea de vreme ca sa te apuci de discusi...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

12

Re: Acvariul meu

am uitat sa pun imaginea adineaori

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

13

Re: Acvariul meu

le am de 4 luni plantele inca nu au nimika...dar ms ptr sfat o sa fac asa cum ai zis