Subiect: Ploiesti

1) Zoo Center Ploiesti:
Strada:Elena Doamna
Transport public: staĂžie autobuz "CORECO"

2) PetShop Vest:
Piata Vest
In spatele MiniBalifului`
Transport public:Statie auto. "35"

3) PetShop
Vizavi de Profi La bloc. cu 10 Etaje.
Transport Public: "35"

4) PetShop Piata "9 Mai"
Situat in Piata
Transport public: "35"

5)Tailed Pet Shop
Vasile Lupu C1A langa RDS in spate la Petrom

deocamdata atat stiu daca mai aflu am sa revin cu un edit sau puteti voi daca mai stiti...

Lume multa, oameni putini....

2

Re: Ploiesti

Zoo mania - B-dul Republicii colt cu Elena Doamna
Zoo mania - str. Brebenei ; zona piata nord

3

Re: Ploiesti

pet-center:galeriile Carefour,bulevardul republici,iesirea di pl spre bv(langa metro)
pet-center:in moll-ul nuo la galeri(omnia),bulevardul republici, in centru
-mai este unul in statie la cina,str andrei muresan,cum intri pe strada dupa bvd republici prima statie de autobus de pe stanga(este pe colt toto pe stanga)

4

Re: Ploiesti

Care este cel mai dotat (pesti, plante, accesorii) ?
Care este cel mai ieftin (raport calitate pret) ?

5

Re: Ploiesti

Cel de la Carefour nu mai este, pentru ca se extinde in Mall momentan zona in care era. Si eu sunt curios care este cel mai dotat...

6

Re: Ploiesti

Atat in centru (langa catedrala) cat si la nord (langa piata) este Zoomania.

In centru tipa de la pesti nu avea nici o legatura cu acvaristica:) Adica eu care nu ma pricep, vorbeam limbi straine.

In nord, am nimerit probabil sefa. Insa am luat doi guppy si doua zebre, acasa un guppy-ul a murit  dupa cateva ore, zebrele au aripioarele jumulite. Deci mare atentie la ce pesti luati si neaparat in carantina inainte de acvariu.

In rest ambele magazine, destul de dotate. Nu ca un Hornbach, dar oricum...

7

Re: Ploiesti

De la Nord am luat si eu si la fel.
Din 10 gupy mai am 5 si asta dupa tratament. Am mai stricat si setup-ul la acvariu. Asa ca MARE GRIJA.

8

Re: Ploiesti

Cei care erau in Carefour ne-au dat pesti SUPER OK.
Sunt curios daca au inchis de tot, sau unde s-au mutat.

Toti pestii care ni i-au dat au trecut printr-o ciclare cand habar n-aveam ce e aia, doar i-am bagat in acvariu dupa o ora de biotopol si nu a murit nici unul smile Fara plante... Abia dupa 2 saptamani le-am luat primele plante...

Inca am generatia aceea de Xipho, foarte zdraveni pestii. Sunt curios daca o sa treaca de noua ciclare:p