1 Editat de Deea27 (2011-07-30 13:22)

Subiect: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

Salut tuturor.
In primul rand vreau sa precizez ca sunt noua pe acest forum. Sper sa nu supar pe cineva cu postarea mea, nu e vreo reclama la un anumit produs.
Imi plac mult acvariile, le gasesc linistitoare si placute de privit, insa din lipsa de timp+lipsa de spatiu+o pisica nazdravana care nu stiu cat de bine s-ar intelege cu pestisorii, nu pot avea unul real. Insa am descoperit un screensaver numit Dream Aquarium care pare destul de real. Macar cu el imi pot clatii si eu ochii din cand in cand  big_smile  Sper sa va placa:
http://www.dreamaquarium.com/images/soft_rock_1024_B.jpg
http://www.dreamaquarium.com/images/moss_angeles_1024_B.jpg

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

Deea27 A scris:

Sper sa nu supar pe cineva cu postarea mea, nu e vreo reclama la un anumit produs, din contra pot posta si crack-ul necesar pt ca acest screensaver sa mearga pe orice PC.

   @deea27 colegii de forum nu ii superi cu postul tau, dar avand in vedere drepturile de autor © cred ca ai putea sa superi administratia prin faptul ca spui ca poti oferi un crack pentru un program cu licenta. Intentia este buna si screensaverul foarte reusit, dar mai bine il recomanzi asa cum este, urmand ca pe parcurs fiecare in parte sa aleaga ce cale doreste pentru a avea acest program, legala sau nu.

3

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

Adevarul este ca se potrivesc de minune L. caeruleus, P. demasonii, discusii, xifo si ce mai sunt pe acolo...  :apl

4

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

Ancistrus A scris:
Deea27 A scris:

Sper sa nu supar pe cineva cu postarea mea, nu e vreo reclama la un anumit produs, din contra pot posta si crack-ul necesar pt ca acest screensaver sa mearga pe orice PC.

   @deea27 colegii de forum nu ii superi cu postul tau, dar avand in vedere drepturile de autor © cred ca ai putea sa superi administratia prin faptul ca spui ca poti oferi un crack pentru un program cu licenta. Intentia este buna si screensaverul foarte reusit, dar mai bine il recomanzi asa cum este, urmand ca pe parcurs fiecare in parte sa aleaga ce cale doreste pentru a avea acest program, legala sau nu.

Daca intri pe site-ul lor, poti sa downloadezi o versiune demo, fara absolut niciun fel de problema. Iar din cate vad eu, n-a spus nimic de vreo versiune crack-uita. Dar asa cum a spus si Adrian_, esti doar un impostor pus pe scanadal mereu, un Gica contra si tot ce mai vrei tu.

In fond, sa fim seriosi, toate softurile pe care le ai tu, sunt cu licenta ? Numai bine.

5 Editat de Ancistrus (2011-10-12 12:58)

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

air A scris:

Iar din cate vad eu, n-a spus nimic de vreo versiune crack-uita.

   Verifica ora editarii postului colegei @Deea27, dupa care ora postarii mele, si poate asa vei intelege... ceva (faptul ca esti in cautare de scandal)
postul meu:            30th Jul 2011 11:06:49
Editare @Deea27:   30th Jul 2011 11:22:14

air A scris:

In fond, sa fim seriosi, toate softurile pe care le ai tu, sunt cu licenta ? Numai bine.

   Aici nu discuta nimeni despre ce am eu... se discuta despre un screensaver wink

air A scris:

Dar asa cum a spus si Adrian_, esti doar un impostor pus pe scanadal mereu, un Gica contra si tot ce mai vrei tu.


   Rog administratia acvariidevis sa citeasca fraza asta, si sa-mi explice si mie de ce am primit acel "Avertizat !!! pt. provocari repetate"

LE:  Citez: "Va multumesc dragi colegi pentru intelegerea de care veti da dovada." :noroc

6

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

Dar nu trebuie sa te simti ofensat, eu ti-am facut o mica caracterizare. Din greseala, ti-am vazut mai multe postari decat as fi vrut, tu habar nu ai, esti o masina de copy/paste.

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

air A scris:

Dar nu trebuie sa te simti ofensat, eu ti-am facut o mica caracterizare.

   Ca sa ofensezi pe cineva in primul rand ar trebui sa poti sa o faci :fok, iar treaba cu caracterizarea era valabila in cazul in care cunosteai semnificatia cuvantului "impostor"... la nici una nu te potrivesti aici lol, deci stii cum se numeste ce ai facut aici? Hai sa te scot din umbra: flame, mult succes... poate chiar castigi ceva :apl

8 Editat de air (2011-10-12 00:39)

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

Ancistrus A scris:
air A scris:

Dar nu trebuie sa te simti ofensat, eu ti-am facut o mica caracterizare.

   Ca sa ofensezi pe cineva in primul rand ar trebui sa poti sa o faci :fok, iar treaba cu caracterizarea era valabila in cazul in care cunosteai semnificatia cuvantului "impostor"... la nici una nu te potrivesti aici lol, deci stii cum se numeste ce ai facut aici? Hai sa te scot din umbra: flame, mult succes... poate chiar castigi ceva :apl


Domnisorule (bag mana-n foc ca asa e), cand am zis impostor, m-am referit la faza cu incalzitorul. Stii la ce ma refer, nu ?  :noroc

Invata sa te exprimi, vezi ca poti face liceul si la seral, fara batai mari de cap, facultati sunt "nspe", particulare , statul la calculator nu este o alternativa.

Iti doresc numai "succesuri". (am spus-o mai pe intelesul tau)

9 Editat de Ancistrus (2011-10-12 00:42)

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

air A scris:

Domnisorule (bag mana-n foc ca asa e), cand am zis impostor, m-am referit la faza cu incalzitorul. Stii la ce ma refer, nu ?  :noroc

Invata sa te exprimi, vezi ca poti face liceul si la seral, fara batai mari de cap, facultati sunt "nspe", particulare , statul la calculator nu este o alternativa.

Iti doresc numai "succesuri". (am spus-o mai pe intelesul tau)

Flame, flame  :-

10

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

Air te rog nu mai polua topicul si nu-l mai provoca pe Ancistrus

Diplomatie este sa te gandesti de 2 ori inainte de a nu spune nimic

11

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

@Deea27 bine ai venit draguta pe forum . :hug iar in legatura cu acvariu sa stii ca si eu am avut  combinatia pestisori + pisica si nu s-au atacat reciproc  :-

Diplomatie este sa te gandesti de 2 ori inainte de a nu spune nimic

12

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

air A scris:

Adevarul este ca se potrivesc de minune L. caeruleus, P. demasonii, discusii, xifo si ce mai sunt pe acolo...  :apl

Intradevar .... si daca e sa ne gandim bine ... poate ca trebuie sa lasam screen-saverul ala la ciclat vreo 2 saptamani fara pesti in el ? Si apoi sa facem testele de ph, nitriti la PC ?  :stupid

Hai sa fim seriosi ... combinatia aia e placuta ochiului, nu discutam de compatibilitati sau alte chestii in acest topic.

@ Deea27 - bine ai venit pe forum si sa stii ca poti avea un acvariu mai micut cu capac. Nu cred ca pisica ar sti sa ridice capacul.
Gasesti destui pasionati in Bucuresti care sa te ajute sa iti faci un acvariu micut si practic wink

Spor

13

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

plush A scris:
air A scris:

Adevarul este ca se potrivesc de minune L. caeruleus, P. demasonii, discusii, xifo si ce mai sunt pe acolo...  :apl

Intradevar .... si daca e sa ne gandim bine ... poate ca trebuie sa lasam screen-saverul ala la ciclat vreo 2 saptamani fara pesti in el ? Si apoi sa facem testele de ph, nitriti la PC ?  :stupid

Hai sa fim seriosi ... combinatia aia e placuta ochiului, nu discutam de compatibilitati sau alte chestii in acest topic.

@ Deea27 - bine ai venit pe forum si sa stii ca poti avea un acvariu mai micut cu capac. Nu cred ca pisica ar sti sa ridice capacul.
Gasesti destui pasionati in Bucuresti care sa te ajute sa iti faci un acvariu micut si practic wink

Spor

Poate un om, care are acest screen saver, vrea sa-si faca un acvariu. Incepator fiind, se duce si isi cumpara, isi cumpara si pestii care ii vede in SS, si face un talmes balmes de toata frumusetea. Asta am vrut sa spun, ca informeaza prost, dar probabil a fost peste limita ta de a-ti da seama de anumite lucruri logice, care nu mai trebuiesc spuse.

14

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

air A scris:

Asta am vrut sa spun, ca informeaza prost, dar probabil a fost peste limita ta de a-ti da seama de anumite lucruri logice, care nu mai trebuiesc spuse.

   Mai spun inca odata: individul asta @air face flame peste flame... chiar nu are nici o importanta inspre ce duce forumul cu atitudinea asta? Macar inchideti topicul sau stergeti toate postarile... rusinea rusinilor... eu nu am facut niciodata atata taraboi unu dupa altul... si am avertizare lol

15

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

Ancistrus A scris:
air A scris:

Asta am vrut sa spun, ca informeaza prost, dar probabil a fost peste limita ta de a-ti da seama de anumite lucruri logice, care nu mai trebuiesc spuse.

   Mai spun inca odata: individul asta @air face flame peste flame... chiar nu are nici o importanta inspre ce duce forumul cu atitudinea asta? Macar inchideti topicul sau stergeti toate postarile... rusinea rusinilor... eu nu am facut niciodata atata taraboi unu dupa altul... si am avertizare lol

Acum serios, cata lume trebuie sa-ti spuna cat limitat esti ? Vad ca tot nu intelegi.

16

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

Ancistrus A scris:

   Verifica ora editarii postului colegei @Deea27, dupa care ora postarii mele, si poate asa vei intelege... ceva (faptul ca esti in cautare de scandal)
postul meu:            30th Jul 2011 11:06:49
Editare @Deea27:   30th Jul 2011 11:22:14..........

Sa intelegem ca a modificat continutul dupa ce ai scris ca este o ilegalitate ?
Daca este asa este janica ... Trebuia sa faci un printscreen si acum demonstrai clar ce si cum !

--- pe undeva in Rahova ---

17

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

Fata nu a vrut sa faca nici un rau, din contra a vrut sa imparta si cu altii acest frumos screensaver. A spus ceva, cum ca poate oferi si varianta (crack) cu care poate functiona screensaverul fara licenta, si eu doar i-am atras atentia ca este cam ilegal, dupa care a modificat si a scos termenul "crack". Mai departe @air a facut tot scandalul asta ca asa a vrut el... si din pacate vad ca i se si permite... asta este. Eu nu am vrut sa-i fac fetei nici un rau, doar i-am atras atentia ca poate supara pe altii, chiar daca gandul ei este de a face bine.

18

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

Pe viitor : printscreen la tot ce pare dubios sau posibil subiect de discutie.
Normal ar fi fost ca si administatorii forumului sa nu permita editarea atatia timp sau dupa ce s-a scris un raspuns .
Pe alte forumuri pt asa ceva , editare dupa primirea unui raspuns , era PA ! Exclusa instantaneu .
Pe ea nu o intreaba nimeni nimic ???? yikes

--- pe undeva in Rahova ---

19

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

Mircea G A scris:

Normal ar fi fost ca si administatorii forumului sa nu permita editarea atatia timp sau dupa ce s-a scris un raspuns .

Subscriu 100%, doar ca asta este o caracteristica a forumului, care trebuie implementata dpdv tehnic. In momentul in care a fost postat un mesaj dupa al tau, automat butonul de edit trebuie sa devina inactiv pentru postarea respectiva.
Asa e normal, nu sa poti edita mesajul dupa ce cineva a raspuns la ce-ai scris tu acolo.

Mircea G A scris:

Pe alte forumuri pt asa ceva , editare dupa primirea unui raspuns , era PA ! Exclusa instantaneu .
Pe ea nu o intreaba nimeni nimic ???? yikes

Aici n-ai nimerit-o, nu cred ca exista vreun forum pe care editarea mesajelor la care s-a raspuns deja sa fie posibila din punct de vedere tehnic, dar interzisa de regulament.  Ar fi si absurd, poate tu incepi sa editezi mesajul si intre timp cineva raspunde la el, nu-ti dai seama?

20 Editat de Mircea G (2011-10-14 02:04)

Re: Pentru cei care si-ar dori un acvariu dar nu pot avea unul real

Adrian_ A scris:

...... Aici n-ai nimerit-o, nu cred ca exista vreun forum pe care editarea mesajelor la care s-a raspuns deja sa fie posibila din punct de vedere tehnic, dar interzisa de regulament.

Editarea este permisa o scurta perioada de timp dar NU este permisa editarea ce duce la schimbarea sensului si intelesului initial ...ca in cazul de fata .
Cert este ca asa cum s-a intimplat practic l-a impins pe Ancistrus " pe bec ".
Nu este deloc moral .
EDITARE :
Uite ca folosesc si eu editarea dar in alt scop !
Deoarece aici se dezbate mai mult problema colegului Ancistrus iar topicul cu probleme a fost sters , fac aici un comentariu la http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/10781/incercare-esuata/ .
Sincer n-am inteles cum a aparut acest mesaj , dar dureros este ca nu s-au permis pareri . S-a emis o judecata si ...gata .
Cum si eu am " sarit " in apararea colegului si ma simt ( si eu ) direct vizat , doresc sa stiu daca sint paria sau fac parte din acele necuvintatoare .....

--- pe undeva in Rahova ---