Nu esti autentificat. Inscrie-te sau autentifica-te.
Subiecte active Subiecte fara raspuns
Optiuni cautare (Pagina 1 din 30)
hard to please A scris:kokos A scris:Datorita faptului k s-a instalat starea de "plictis"
terariul este scos la vanzare....detaliile tehnice le puteti gasi mai sus.
Buna ziua domnul Kokos!!
Vad ca te-ai reprofilat
. Nu mai am pesti insa am intrat sa va salut si sa va spun ca imi era dor de voi! Va pup:)
Buna, buna!
nu m-am reprofilat, ci doar mi-am extins putin aria...pe care intre timp m-am decis sa o restrang din anumite motive. Acum refac complet acvariu: sticla noua, filtru nou, decoruri, etc.....pt ciclide....
Datorita faptului k s-a instalat starea de "plictis"
terariul este scos la vanzare....detaliile tehnice le puteti gasi mai sus.
After the shock - chinezesc este un super film...insa nu-l recomand plangaciosilor
mama mea dupa ce a vazut filmul m-a sunat si mi-a zis:" sa vezi tu ce-ti fac cand te prind.....am plans tot filmul si un sfer de ora dupa" 
mi-a sosit si noul chameleon - furcifer pardalis....parca a prins terariu viata
Cezara, merci mult..... Urmează sa dau cei doi Chalyptratus la schimb pe eu Phanter roșu, abia astept...... Sunt dragutzi căci chiar poți sa te joci cu ei
))))
Merlin
nu, nu s-a terminat si mai tb sa acumulez niște cunostiinte....nu de alta, dar e bine sa mai știi câte ceva........
Tot iluminatul este pus deasupra gratarului..... Lampile sunt puse paralel in lung, iar spoturile între ele.... nu am UV-c ..... Sincer nici nu știam ca exista :omfg
Am vrut sa-mi fac paladarium, insa mi se pare ca e ceva de genul nici cal, nici magar .....

@alex
Terariul are 90x50x140
Fundal & crengi sunt din scoarta de copac
Decoruri: pietre si mopane; liana singura care este artificiala
Gratar din material plastic alb pentru mascare iluminat si simulator ploaie
Substrat: mix scoarta de copac; tot felul de coji etc. special pt terarii cca 25L
Aparatura
Simulator de ploaie cu doua duze
Termometru si hridrometru
doua mini-ventilatoare
2 lampi UV T8 18W
1 sun spot 100W UVA si UVB
1 sun spot 60W UVA si UVB
senzor temperatura night&day
3 temporizatoare pt: simulator ploaie, iluminat si ventilatie
Plante naturale:
orhidee cele din partea de jos - phalaenopsis pitice alb si violet si calanthe ;
cea galbena stanga-jos fata Bromelia Neoreglia;
colt stanga spate-Potosul (epipremnum aureum):
centru spate jos Cadiaeum, mrs iceton;
centru spate jos Spatifiluma lb floarea-lunii;
centru sus - Tillandsia cynea;
dreapta sus iedera,
dreapta-jos-spate Spatifilum rosu
Cea dintre frunze e femela care are culoarea specifica după imperechere....din păcate o sa-i schimb pe amândoi cu un cameleon Panther roșu, căci nu le place împreuna ..... masculul se urca tot mai des pe grilaj.....si risc sa moara femela care peste o luna tb sa depună si are nevoie de alte condiții
mirceajifcu A scris:Desi topicul pare incheiat, propun si eu un peste (cum zicea alt coleg, ce e al meu , e cel mai frumos
). Rainbow Shark
este un topic care va ramane mereu deschis, caci o noutate sau o parere despre un peste frumos mereu este bine-venita
acvariidevis A scris:Ce sa faci cand Borcica este la butoane, 11m cade asa cum nu ii cad banii lui Copos, adica "din cer"
asa eeeee.....ce m-am enervat...cum sa castige asa cu Gaz Metan......uraaaatttttttt.....
Hai Steaua....ups, pardon
BRAVO!!! GAZ METAN :apl :apl :apl :apl
costyy>ce pot sa zic?!?!? asa e!!! insa in situatia asta sunt toti fotbalisti...sportivi de magazin......
toti stelistii zic ca au jucat mult mia bine ca Dinamo...aveti dreptate!!!
dar atat timp cat fotbalul se joaca pe goluri :apl :apl :apl .... impresia artistica este mai mult pentru iubitorii de emisiuni "Nora pt mama" sau "Dansez pt tine" :stupid :stupid :stupid
si mai sunt si deprimat de mesajele/reclamele de pe forum: Beton elemente gunstig kaufen.....???? WTF??? ich bin die ganze tag in kopf mit diese sprache....auf Forum brauche ich nicht mehr sehen.... und??????Florin, was machts du man????
Mesaje gasite [ 1 - 20 din 591 ]
Generated in 0,013 seconds, 28 queries executed