21

Re: acvariul lui raul

Nu mati inteles nu imi place fotbalul. eventual un R8 RACE CAR 2011

Re: acvariul lui raul

Raul, era un misto rautacios treaba cu fotbalul vis a vis de acvariul tau si de decorul pe care vrei sa il faci, pe nimeni nu intereseaza pe acest forum cu ce echipa de fotbal tii tu.
In alta ordine de idei, te-ai gandit ce pesti vrei sa bagi pana la urma in acvariu?

23

Re: acvariul lui raul

Bun dar,de cati wati neoanele? Asta ma intereseaza cel mai mult.

24

Re: acvariul lui raul

rebyt A scris:

Bun dar,de cati wati neoanele? Asta ma intereseaza cel mai mult.

   La un acvariu de 100 litri, in jur de 50w, putere totalalizata de neoane. Pe masura ce avansezi in cunostinte, poti mari cantitatea de lumina, deocamdata exista pericolul sa fii invadat de alge...

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

25

Re: acvariul lui raul

Bun asta presupune ca la un moment dat voi avea nevoie de cati wati? sa iau direct cat imi trebuie.Pentru cat e necesar fac eu o automatizare si folosesc doar 50wati.

26

Re: acvariul lui raul

rebyt A scris:

Bun asta presupune ca la un moment dat voi avea nevoie de cati wati? sa iau direct cat imi trebuie.Pentru cat e necesar fac eu o automatizare si folosesc doar 50wati.

Cind vei stapini cum trebuie fenomenul iluminare, poti aspira la 0,75 - 1w/litru.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

27

Re: acvariul lui raul

Am inteles.

28

Re: acvariul lui raul

As vrea sa stiu de unde pot cumpara pestele fantoma si daca e compatibil cu beta,cory?

29

Re: acvariul lui raul

rebyt A scris:

As vrea sa stiu de unde pot cumpara pestele fantoma si daca e compatibil cu beta,cory?

Care ar fi "pestele fantoma"?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

30

Re: acvariul lui raul

Pestele invizibil. big_smile  Nu stiu denumirea literara dar popular asa stiu ca se cheama.

31 Editat de costyy_78 (2011-09-26 14:24)

Re: acvariul lui raul

http://www.youtube.com/watch?v=RM9o4VnfHJU&feature=player_embedded

lol

32

Re: acvariul lui raul

Fantomele ar fi:

  • Megalamphodus sweglesi - fantoma rosie

  • Megalamphodus megalopterus - fantoma neagra

Re: acvariul lui raul

costyy_78 A scris:

http://www.youtube.com/watch?v=RM9o4VnfHJU&feature=player_embedded

lol

Daca isi ia tipula sa ceva o sa vinda bilete la intrare sa vada lumea minunatia.  lol  lol