101

Re: un nou inceput 225 L

salut!la cat de mare e acvariu mi se pare prea simplist.Doar plante.Incearca sa le grupezi,niste buturugi,craci,stuff chestii.da-i un aer mai salbatec,o buturuga plutitoare,lemne cu moss pe jos.Nu stiu,foloseste-ti imaginatia putin>are mare potential acvariul.Uite poate te pot ajuta cu niste idei.mai aglomerate,mai putin aglomerate.

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

102

Re: un nou inceput 225 L

Comentariile  le faceti voi eu nu mai zic nimic!

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!

103

Re: un nou inceput 225 L

Curat si bine ingrijit  :apl  :apl

104

Re: un nou inceput 225 L

Multumesc de aprecieri prietene. Acum voi lasa acvariul in voia sortii pentru o vreme.Va trebuii sa ma operez si nu voi mai puteas a stau pe langa acvariu o perioada mai lunguta.Sper sa fie bine si acvariul si eu.

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!

105

Re: un nou inceput 225 L

Insanatosire cat mai grabnica si toate cele bune !

106

Re: un nou inceput 225 L

Multumesc frumos Marius!Numai bine si ape limpezi!

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!

107

Re: un nou inceput 225 L

Azi am fost si am taiat geamurile pentru un nou acvariu!
Dimensiunile 60x35x40
acest acvariu va gazduii doi minunati carasius auratus.
Acum ramane sa ma hotarasc ce filtru voi folosii.Daca vreti sa ma ajutati cu o idee nu o refuz pe cuvant.
Mentionez ca acvariul va sta pe in minibar si nu am posibilitatea de a pune un filtru canistra.
Am la dispozitie momentan un fluval 3 plus.

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!

108

Re: un nou inceput 225 L

Pai daca nu vrei sa ocupi spatiu in interior cu un filtru intern (si asa caraseii au nevoie de multa apa ca sunt niste porcusori), mai ai varianta cu filtru hang on.

109

Re: un nou inceput 225 L

Succes cu noul proiect !Sa ma tii la curent  :fok

110

Re: un nou inceput 225 L

Acvariul a fost lipit acum 2 zile!Azi l-am curatat de siliconul in exces.Urmeaza ca in  2-3 zile sa il bag la apa. Imi pare rau dar nu pot sa pun poze(nu am aparat foto momentan).

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!

111

Re: un nou inceput 225 L

Si ceva poze cu acvariul de 225L azi 07.03.2012

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!

112

Re: un nou inceput 225 L

Acvariul arata din ce in ce mai bine  :fok , parca s-a mai stabilizat .
Varfurile de egerie iti indica o carenta de azot dar nu-i bai ca planta asta e buna pentru incepatori (am avut-o si eu )acum ar trebui inlocuita ca una mai de "soi".

113

Re: un nou inceput 225 L

Niste poze de delectare!

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!

114

Re: un nou inceput 225 L

Vad ca aparut staurogine repens la tine in acvariu . Sper sa o inmultesti cat mai rapid .Succes !  :fok

115

Re: un nou inceput 225 L

Doua poze sa nu zica lumea ca am murit :-

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!

116

Re: un nou inceput 225 L

Adevarul e ca s-a discutat problema asta pe forum foarte aprins tongue, unde o fi gogosanuc, ce s-o fi intamplat cu el samd.  lol

117 Editat de gogosanuc (2012-03-21 03:25)

Re: un nou inceput 225 L

Da  domnule asa este.Se pare ca gluma mea a avut efect.Pozele acestea au fost atasate pentru a vedea evolutia in timp a bazinului chiar daca in ultima vreme a cam batut pasul pe loc.Pana la urma e un jurnal si fie  ca imi place fie ca nu adevarul e ca treaba nu prea merge.Am luat in calcul si adaugarea a inca un neon de 39w osram 865 ,am inceput sa bag feropol saptamanal la schimbul de apa,am in vedere si achizitionarea unei butelii si a unui regulator si asa mai departe.Dupa cum am specificat unele posturi m-am si operat si lucrurile au mers cam la fel cum merge treaba in bazin(operatia reusita,recuperarea grea si dureroasa)!Nu mai conteaza asa mult aceste aspecte(traiesc si ma vindec chiar daca merge mai greu)la fel si acest setup.Sper sa pot realiza ce am in plan in viitorul apropiat.Si daca mai fac cate o gluma poate mai nesarata nu va suparati si mai puneti si voi putina sare si piper sa iasa totul ok asa si cu bazinul(orice sugestie e bine venita si o accept cu placere in limita posibilitatilor materiale).

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!

118

Re: un nou inceput 225 L

Sper ca ai inteles ca e o gluma tongue. Vindecare rapida si mult succes cu bazinul!

119

Re: un nou inceput 225 L

Gluma a fost gustata asa cum trebuie :sok
Sa vedem ce putem realiza din acea lista pe care o am de facut.

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!

120

Re: un nou inceput 225 L

Ceva poze cu un bazin care vrea sa inghete timpul si sa nu evolueze.
Si mici achizitii.
30.03.2012

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!