Re: Ma numesc Flaviu si sunt dependent de acvaristica

Cumintel tare carasul de nu baloteaza din plante :frog ...frumos acvariul

http://alinursul.sunphoto.ro/acvariu_plantat

22

Re: Ma numesc Flaviu si sunt dependent de acvaristica

la cata mancare primeste cred si eu tongue
mancarea hicari ptr. caras o ciupesc si incearca sa o manance totzi "micutii" din acvariu
plus ca daca sunt f multe plante nu se cunoste daca mai gusta si carasul

23

Re: Ma numesc Flaviu si sunt dependent de acvaristica

Am renuntat la caras si l-am inlocuit cu un beta mititel tongue, aum acvariu este mai plantat de la ultimul post o sa revin cu poze dar am mare nevoie de ajutor...
Am achizitionat de vreo 5 saptamani un filtru jbl cristal profi E900 nou dupa vreo 2 saptamaniam constat o scadere a debitului uriasa mai scoate (100-200l/h) si un zgomot de intensitate mica in zona rotorului
Folosesc mediile originale + 2 sertare de siporax (al doilea respectiv al treilea)
Mentionez ca am incercat sa cuat mediile de filtrare dar nu erau foarte colmatate (am 10 neoni 3 cory, 1 cae, 1 sae, 4 pomaceea la 70l) dar nu s-a rezolvat problema
Furtunele trec prin spate intr-o zona delumina mai mica dar sunt expuse... nu au multealge si nu le-am curatat.
Am cumparat luni un rotor nou si l-am inlocuit pe cel original pentru ca am crezut ca este demagnetizat si rezolv asa problema dar fluxul nu s-a modificat... deabea mai scoate apa...
Va rog frumos sa ma ajutati cu sfaturi ca este al 3lea filtru de care nu sunt multumit..