Re: Salutare !

salutare!m i se pare destul de ok!felicitari pt inventie.

Gratis nu exista,ieftin nu rezista

22

Re: Salutare !

Cred ca daca ai capac nu se mai vede partea de sus.   :fcool

Ofera sfaturi nu jigniri!

23

Re: Salutare !

Salut si bine ai venit! Ca sfaturi pentru acvariul tau

* ai niste lemne pe care pe mine personal ma fascineaza  :hug (am ceva asemanator si eu ). Incearca sa le folosesti la maxim si anume incearca sa muti incalzitorul in spatele unei buturugi cred ca in dreapta ar merge si tot acolo ar merge si Skimerul tau
* cum a zis si Radu pune niste plante sa tina umbra la acei anubisi. Sunt foarte frumosi si e pacat  sa ii incarci cu alge
* nu stiu ce e cu ventuza din stanga si tind sa cred ca nu e o piatra de aer

ERRARE HUMANUM EST SED PERSEVERARE DIABOLICUM / A gresi e omenesc, dar a persevera  este diabolic

24 Editat de Angelcristi (2012-01-07 23:41)

Re: Salutare !

Horia A scris:

Salut si bine ai venit! Ca sfaturi pentru acvariul tau

* ai niste lemne pe care pe mine personal ma fascineaza  :hug (am ceva asemanator si eu ). Incearca sa le folosesti la maxim si anume incearca sa muti incalzitorul in spatele unei buturugi cred ca in dreapta ar merge si tot acolo ar merge si Skimerul tau
* cum a zis si Radu pune niste plante sa tina umbra la acei anubisi. Sunt foarte frumosi si e pacat  sa ii incarci cu alge
* nu stiu ce e cu ventuza din stanga si tind sa cred ca nu e o piatra de aer

Vroiam si eu sa scriu una alta dar nu mai are rost .:) exact ce scrie mai sus aia am facut smile) ..ventuza din stanga este un difuzor co2(bomba) home made dintr-un robinet... am sa pun 2-3 poze cu el ..este cu filtru dintr-o tigara care se poate schimba in caz ca se colmateaza..foloseste numai jumatate din filtru ..

25

Re: Salutare !

Ce pot face doua maini dibace.
Felicitari pt inventie. :fok

26 Editat de Horia (2012-01-08 01:07)

Re: Salutare !

Angelcristi A scris:

..ventuza din stanga este un difuzor co2(bomba) home made dintr-un robinet...

Ma gandeam ca asta este dar am zis sa nu scriu ca sa nu gresesc. Bravo Cristi o sa vezi ce frumos o sa iasa si mor de nerabdare sa vad cum o sa creasca ceva moss sau fisindenses (moartea mea) pe lemnele tale

Nu pune la suflet toti suntem la inceput. Am ceva ani de cand ma acup cu "broastele" (asa cum rade un prieten de al meu) dar niciodata nu poti spune ca ai aflat tot despre acvaristica sau mare parte. Eu citesc de pe la colegi bag la cap si incerc sa urmez pasii "alor mai mari" sa nu gresesc si eu

ERRARE HUMANUM EST SED PERSEVERARE DIABOLICUM / A gresi e omenesc, dar a persevera  este diabolic

Re: Salutare !

Mai am o vita de vie prin camera dar nu stiu cum sa o integrez ... am sa pun astazi 1..2. poze cu ea pozitionata in acvariu si cateva poze cu locatarii ..

Re: Salutare !

Pai asteptam pozele , poate daca vad ceva frumos la tine imi vine si mie ceva curaj ca am si eu ceva lemne (mopan) si ma tot gandesc daca sa le pun sau nu .

29 Editat de Angelcristi (2012-01-08 22:39)

Re: Salutare !

Am promis cateva poze... locatarii : 20 de neoni , 4 otto ,4 scalari.. neonii si otto au cam 4 zile si scalarii au fost introdusi ieri. Buturuga din dreapta nu mai stau sa o pozitionez cumva pt. ca oricum pluteste ..

30

Re: Salutare !

Foarte fumos :apl