201

Re: Field of Rock

MariusMinu A scris:

Foarte frumos gazonul! :flove Da' stii sa te joci cu apa nu jucarie :noroc

Eee...numa eu stiu de cand ma lupt cu acest gazon......aproximativ 4-5 luni... smile  smile  smile , dar nu m-am lasat
Am avut putin......l-am plantat, s-a inmultit si apoi l-am replantat cam de 1 luna
Ii destul de greu pana ii afli cu adevarat cerintele...

202

Re: Field of Rock

Frumos gazon felicitari smile si ma bucur ca nu te lasi asa usor  :apl

Re: Field of Rock

wow, asa ceva nu am vazut. felicitari!!!

204

Re: Field of Rock

Felicitari  :apl . Poti sa imi dai si mie ceva pot-uri de ug, ma chinui si eu cu el de ceva vreme.

205

Re: Field of Rock

Nu promit nimic ..dar te am in vizor...
In cazul in care o sa-mi ramana dupa ce voi face 2 acvari iti trimit si tie....
Mersi pentru apreciere

206

Re: Field of Rock

:noroc  Ug am, ma refeream la ceva sfaturi. Problema la mine este ca, gasesc multenfire la suprafata. Oricum Multumesc. :noroc

207

Re: Field of Rock

dany112004 A scris:

Felicitari  :apl . Poti sa imi dai si mie ceva pot-uri de ug,

Eu asa inteleg din ce mi-ai scris........ca sa-ti dau cateva poturi de UG...  wink  wink

dany112004 A scris:

:noroc  Ug am, ma refeream la ceva sfaturi. Problema la mine este ca, gasesc multenfire la suprafata. Oricum Multumesc. :noroc

Eeeee......asa zi  lol  lol ....ai cumva pestisori sanitari(gen corydoras)..sau melci de substrat??...daca da, scoatei afara pana se prinde umpic gazonul
Incearca si planteazal mai adinc (cat sa se vada doar umpic, varfurile) si in 2-3 fire maxim.....nu mai umbla la el deloc pana nu se unesc poturile intre ele
Succes

208

Re: Field of Rock

Merci de sfaturi. Am tot ce ai zis tu, cory,ancistrus , melci si pe deasupra eu am pus serios ug. Am sa il scot si sa il pun in cateva fire cum ai spus. Pai eu din pacate arunc zeci de fire zilnic.
Inca o data multumesc de "pot-uri" .  smile  :noroc

209

Re: Field of Rock

Nu am mai aruncat de mult un ochi aici, pierdeam minunatie de acvariu.

210

Re: Field of Rock

Chiar ma bucur ca ai reusit cu utricularia prietene ca mie unul mia scos fire albe in cap ... felicitarile mele .  :sok

211

Re: Field of Rock

ady vladutz A scris:

Nu am mai aruncat de mult un ochi aici, pierdeam minunatie de acvariu.

Mersi de aprecieri.... wink  wink  wink

lup cosmin A scris:

Chiar ma bucur ca ai reusit cu utricularia prietene ca mie unul mia scos fire albe in cap ... felicitarile mele .  :sok

Mersi..mersi colega....daca vrei sa mai incerci acest gazon iti pot da cateva poturi... wink  wink  wink  wink  wink  wink

212

Re: Field of Rock

Curind incepem un nou setup prietene...esti invitatul meu ca sa il facem impreuna cu olimpiu bineinteles daca doriti ?

213

Re: Field of Rock

Facem colega.....nu unul......si zece daca ii nevoie  :sok

214

Re: Field of Rock

Hmmm... ce mi-ar place sa vin si eu cu voi.  smile

Re: Field of Rock

Dupa ce terminam cu ale voastre ne mutam la mine acasa. Pote reusesc cu ajutorul vostru sa imi amenajez si eu acvariul asta de 576 de litri.
Bafta si toate cele bune tuturor.

P.S. Acvariul tau Petre arata demential. Imi place foarte mult. Succes in continuare.

216

Re: Field of Rock

salut, foarte frumos acvariul tau , se vede ca munca depusa nu este in zadar !Felicitari si ape limpezi

217

Re: Field of Rock

Oly din partea mea ai tot sprijinul in amenajarea  :acv  si cred ca si Petre este de acord ...