Re: Bizonul'

am avut pietrele toate acelas gen,culoare,forma dar crede ma ca arta mai bine asa
referitor la biotop,nu am spus ca am creat sau vreau sa fac un biotop,am incercat sa realizez ceva care mi place si pesti sa se simta bine(sper)

22

Re: Bizonul'

Sunt nevoit sa dau pangasiusul deoarece Flowerul il capaceste rau si are 25 cm,un neoan l ar inghiti fara sa si dea seama,doar cand respira

  cred ca tu ai bagat pangasiusul  in acvariu sa il fragezeasca ala  lol  lol

bine ca l-ai scos, este pacat de el sa crape  :ang  ....incearca sa improvizezi ceva sa il desparti de femela  in perioada cand este agresiv cu ea

23

Re: Bizonul'

b37dra A scris:

am avut pietrele toate acelas gen,culoare,forma dar crede ma ca arta mai bine asa

   Asta sigur este chestie de gust!

b37dra A scris:

referitor la biotop,nu am spus ca am creat sau vreau sa fac un biotop,am incercat sa realizez ceva care mi place si pesti sa se simta bine(sper)

   Cu doua pietre si o creanga oricum nu faceai acvariu biotop, dar totusi ai pastrat o linie mai salbatica nepunand plante. Eu in fraza de mai devreme de fapt am vrut sa spun ca Flowerhorn nu sunt pesti pentru un anumit tip de acvariu... dar vazand lemne si pietre am sis "biotop" big_smile

Re: Bizonul'

in cazul in care va mai fi agresiv cu femela o sa ramana singur in acvariu sau ceea ce ai mentionat tu mai sus,acum sa vedem cum evolueaza acvariul

Re: Bizonul'

Ancistrus nu am avut placerea sa te cunosc,din cate stiu Cristi te numesti,am vazut la multi colegi scriind Biotop si defapt este un acvariu "normal",nu biotop,nu special.
Cu speranta ca este incantata retina

26

Re: Bizonul'

b37dra A scris:

am vazut la multi colegi scriind Biotop si defapt este un acvariu "normal",nu biotop,nu special.

   Eu chiar stiu ce este un acvariu "Biotop"... doar am vrut sa subliniez ca un acvariu biotop cu Flowerhorn (chiar daca tu nu asta ai vrut sa faci) este la fel cum ai face un acvariu biotop cu Discus Pigeon, adica un mare kitsch.

Ancistrus A scris:

Flowerhorn nu sunt pesti de acvariu biotop wink

b37dra A scris:

Ancistrus nu am avut placerea sa te cunosc,din cate stiu Cristi te numesti

   Imi pare bine Radu lol

Re: Bizonul'

de cand am fost muscat o data de bestie de mi a dat sangele ,cand sterg geamurile ,cu manusa de cauciuc execut procedeul

Re: Bizonul'

da,dar cu tot cu burice yikes

29

Re: Bizonul'

frumos exemplar si mai fumoasa metoda de curatat geamurile wink

Multi vad, putini cunosc !

30

Re: Bizonul'

salut!! intradevar impresionant!!!  :smoke  :smoke

31

Re: Bizonul'

- Imi place cum ai amenajat acvariul, ai facut o alegere buna ca l-ai facut de 190 lungime.
- Masculul de Flower e superb.
- Ce lumina ai la acvariu ?

500l Ciclide Americane
350l Ciclide Americane

Re: Bizonul'

2x36w,1 osram 865 36w si 1 neon no name cu insertie albastra tot de 36w

Re: Bizonul'

am scos femela,pangasiusul,puii,acum sper ca are loc singur in 380 l,poate nu o mai fi asa recalcitrant

34 Editat de radu_dragan (2012-03-05 00:09)

Re: Bizonul'

http://www.youtube.com/watch?v=mDhzk7OI39o&feature=channel
http://www.youtube.com/watch?v=U4HEPNYCOiI&feature=player_embedded

35

Re: Bizonul'

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mDhzk7OI39o&feature=channel[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=U4HEPNYCOiI&feature=player_embedded[/youtube]
Sa te ajut putin!  :apl

36

Re: Bizonul'

Sincer este prea mare acvariul doar pentru un exemplar, eu l-as fi impartit in doua, ori pentru a o pune pe femela ori mai puneam un mascul . Parerea mea . Pentru impartirea in doua a acvariului eu am gasit o plasa de plastic ideala pentru asa ceva la Bricostore .

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

Re: Bizonul'

Multumesc pasi_une
Brutusanf,intradevar cam mare acvariul doar pt el,momentan are doar 25 cm,mai are de crescut,poate cand ajunge (sper) pe la 40 cm nu o sa mai fie asa de mare acvariul si pt pesti nici un acvariu nu este prea mare,oricum de dragul lui am cumparat acvariul asta mare

38

Re: Bizonul'

Corect !!!

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

Re: Bizonul'

putina ordine