101

Re: Useri cu drept de vot.

Apelez si eu,se poate ?

102

Re: Useri cu drept de vot.

acvariidevis A scris:

2.pentru a putea avea drept de vot trebuie sa fi logat si a ai minim 100 mesaje pe forum

S-ar putea completa cu :
"iar ponderea mesajelor gen - bine ai venit/salut/bun venit pe forum - sa nu depaseasca 50%"
??????????
Este doar  o simpla sugestie wink si NU solicit nici un drept.

In tara orbilor, chiorul este imparat - Tara orbilor / H.G.Wells

103

Re: Useri cu drept de vot.

In seara asta ma uitam la acvariile din concurs... unul mi-a placut in mod deosebit. Cand colo... "ne pare rau, nu ai drept de vot".  sad

104

Re: Useri cu drept de vot.

buna.se poate sa-mi dati si mie drept de vot?

Re: Useri cu drept de vot.

1    acvariidevis
  2    Florin.Mazilu
  3    soto_san
  4    icsim
  5    Schlaffen
  6    laura
  7    Laurentiu A
  8    marian4232
  9    ciprian01
10    pestisorul_de_aur
11    broschi526
12    froda
13    Stef
14    Buschy
15    me_gaton
16    insomnia
17    m_ionut2007
18    Timi
19    sorincristian
20    tanno_ap
21    pomi
22    shauru
23    costi8
24    eragon
25    pigeon mov
26    BuBu
27    puiutu
28    kokos
29    MihaiA09
30    baraja
31    plecostonis_extra
32    marian75
33    hard to please
34    aqua
35    eXotic
36    Lorenzo
37    Lucia
38    Cezara
39    broschi526
40    acvariudevis
41    merlin21
42    fabyan
43    pelly67
44    bradraqua
45    sece4u20
46    polar bear
47    catag
48    Razvan 35
49    ivaz_tiby
50    Ssilviuu
51    narcis.b
52    robertino
53    adibingo
54    lup cosmin
55    allexya
56    remus242004
67    orly
68    bitanu
69    Mr_BigOlyMan
70    Horia
71    maimutica
72    sTTTk
73    MARCO555
74    Alex N.
75    Edisonjohn86
76    costyy_78
77    maya
78    visiniu
79    dan zichi

Lista actualizata azi 09 aprilie 2011

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

106

Re: Useri cu drept de vot.

Am ochit un acvariu numai bun de votul meu smile, deci mi se poate acorda si mie dreptul de vot?

107

Re: Useri cu drept de vot.

eu am o propunere....cei care sunt activi pe site ...care au  numar de mesaje sa primeasca automat drept de vot

Diplomatie este sa te gandesti de 2 ori inainte de a nu spune nimic

108

Re: Useri cu drept de vot.

acvariidevis A scris:

inainte de a cere dreptul la vot va rog sa cititi cu atentie regulamentul concursului va multumesc

http://www.acvariidevis.ro/concurs/9

"Pagina pe care vrei sa o accesezi nu a fost gasita. Linkul este gresit fie pagina nu mai este de actualitate si a fost stearsa. Ne cerem scuze pentru inconvenientele create."

Vreau si eu drept de vot!?Se poate?

109

Re: Useri cu drept de vot.

A. Normal A scris:
acvariidevis A scris:

2.pentru a putea avea drept de vot trebuie sa fi logat si a ai minim 100 mesaje pe forum

S-ar putea completa cu :
"iar ponderea mesajelor gen - bine ai venit/salut/bun venit pe forum - sa nu depaseasca 50%"
??????????
Este doar  o simpla sugestie wink si NU solicit nici un drept.

Mai dar ce sugestii smechere ai tu! Si cat esti de simpatic cum nu ceri tu nici un drept! Votarea acvarilor acestor colegi care s-au chinuit sa isi faca acvariile, sa le intretina, sa le pozeze si sa le arate unor "jmecheri" ca tine poate poate prinzi si tu ceva de la ei este, dupa parerea mea, un semn de respect pentru munca lor, iar decizii gen "io nu solicit nici un drept" nu cred ca ajuta pe nimeni. Poti sa pierzi 5 minute sa te uiti la niste albume si sa dai un click.
Iar legat de sugestia ta foarte subtila si "jmechera", daca un om s-a chinuit pana si sa salute pe toata lumea de 100 de ori, io zic ca si-a castigat dreptul de a vota. Nu cred ca trebuie facultate de piscicultura ca sa votezi un acvariu. Profesionistii in domeniu voteaza cu creierul, noi astialalti votam cu ochii si asa rezulta un castigator.

110

Re: Useri cu drept de vot.

Obisnuiti-va cu ideea ca, dreptul la vot se cistiga prin dovada unor cunostinte mai profunde, decit cele care conduc la posesia unui acvariu lipsit de valoare si plin de probleme, dupa prezenta de luni de zile pe acest forum. Nu numarul posturilor este hotaritor ci calitatea/continutul lor si posesia unui acvariu decent. Pentru a putea vota, ca in orice concurs, este nevoie de cunostinte in domeniu, nu numai de simt estetic. Trebuie ca fiecare votant sa poata aprecia, tehnic vorbind, eforturile concurentului pentru a realiza un acvariu de valoare.
   Exista si situatii in care unii useri sunt omisi de la dreptul la vot, cu toate ca merita din plin, asta inseamna ca nu au solicitat acest drept. Atunci cind un user care merita, solicita drept de vot, il va primi cu siguranta. Daca nu se intimpla asa, va rog sa sesizati aceasta situatie.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Useri cu drept de vot.

1          acvariidevis
2          acvariudevis
3          adibingo
4          Alex N.
5          allexya
6          Ancistrus
7          baraja
8          bitanu
9          bradraqua
10        broschi526
11        BuBu
12        Buschy
13        catag
14        Cezara
15        ciprian01
16        costi8
17        costyy_78
18        DiscusGabi
19        eragon
20        fabyan
21        Florin.Mazilu
22        hard to please
23        Horia
24        icsim
25        insomnia
26        ivaz_tiby
27        kokos
28        laura
29        Laurentiu A
30        Lorenzo
31        Lucia
32        lup cosmin
33        m_ionut2007
34        maimutica
35        MARCO555
36        marian4232
37        marian75
38        maya
39        me_gaton
40        merlin21
41        MihaiA09
42        Mr_BigOlyMan
43        narcis.b
44        orly
45        pelly67
46        pestisorul_de_aur
47        pigeon mov
48        plecostonis_extra
49        pomi
50        puiutu
51        remus242004
52        robertino
53        Schlaffen
54        sece4u20
55        shauru
56        sorincristian
57        soto_san
58        Ssilviuu
59        Stef
60        tanno_ap
61        Timi
62        visiniu

Text explicativ al up-datarii listei:
   
   In urma analizei listei userilor cu drept de vot si considerind ca acest drept se acorda celor cu contributii semnificative la acest site/forum, am decis:
   a) userii cu drept de vot vor fi validati (sau nu) de catre administratie, in urma solcitarii lor personale, ca useri cu drept de vot pentru concursurile organizate de site-ul Acvarii de Vis.
   b) validarea se va face numai in raport de valoarea ca acvarist si de contributia la ridicarea nivelului site-ului/forumului, pe care solicitantii o vor dovedi in posturile lor.
   Conform acestor reguli, publicam noua lista, cu rugamintea ca cei care au fost eliminati, sa dea dovada de intelegere si sa faca in asa fel, incit sa indeplineasca criteriile cerute.
   Va mulumim pentru intelegere.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

112 Editat de Andi66 (2011-04-13 15:15)

Re: Useri cu drept de vot.

Cred ca Dl. Radu are perfecta dreptate in ceea ce priveste "dreptul la vot".
Sunt useri care nu au inca experienta, deabia s-au inscris pe forum si in mare parte au ei insisi mari probleme specifice incepatorilor in acest frumos hobby, daramite de a-si da cu presupusul din punct de vedere tehnic, al cunostiintelor in domeniu si nu in ultimul rand simt estetic, intr-un concurs organizat pentru pesti s-au acvarii.
In ceea ce ma priveste eu ma consider inca un incepator, nu m-am inscris ieri pe forum si chiar daca nu ingros numarul celor care vin la tot pasul cu te miri ce diverse intrebari unele pertinente, altele de-a dreptul hilare, tot nu am inca drept de vot si nici nu l-am cerut inca (chiar daca ma uit bine pe acea lista mai veche si vad cati-va colegi care....).
Asta nu inseamna cu nu am cunostiinte in domeniu, dar eu consider ca scopul pentru care m-am inscris pe acest forum nu este asta.

Va salut pe toti cu acelasi respect!

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

113

Re: Useri cu drept de vot.

Andi, fiecare dintre noi raminem mai mult sau mai putin incepatori, mesajul meu s-a dorit a fi explicativ in sensul in care, dintr-o lista de citeva mii de useri, este normal sa primeasca citiva drept de vot, prin asta recunoscindu-li-se meritele atit in privinta evolutiei ca acvaristi, cit si in privinta cunostintelor acumulate de-a lungul timpului. Acesti useri, dupa parerea mea, se detaseaza de majoritatea celorlalti, prin calitatile legate de acest hobby, pe care le-au dovedit, activind pe acest forum.
   Prin actualizarea listei (eliminarea unor useri) am dorit sa transmitem un mesaj foarte clar, in ceea ce priveste conditiile pe care va trebui sa le indeplineasca de acum inainte un user, pentru a primi dreptul la vot. Probabil ca au ramas in lista si useri care trebuiau eliminati dar, ca in orice situatie de genul acesta, e greu sa-i poti multumi pe toti si sa faci un lucru perfect.
   Intotdeauna vor exista nemultumiri legate de deciziile luate de administratia site-ului, ceea ce este firesc pina la un punct, dincolo de acest punct insa, ar trebui sa se inteleaga ca, prezenta pe aces forum nu este obligatorie, in consecinta cei care adera la forum, trebuie sa respecte regulile jocului impuse de administratie. Nostalgicii unei democratii originale si cei care confunda libertatea cu libertinajul, ar trebui sa incerce sa se adapteze sau sa se indrepte catre forumuri, pe care le considera mai potrivite personalitatii lor.
   P.S. Cind doresti, vei primi drept de vot, il meriti!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Useri cu drept de vot.

In mod normal,moral, ar trebui ca toti userii acestui forum sa aiba drept de vot.............
Succes

acvariidevis A scris:

1    acvariidevis
  2    Florin.Mazilu
  3    soto_san
  4    icsim
  5    Schlaffen
  6    laura
  7    Laurentiu A
  8    marian4232
  9    ciprian01
10    pestisorul_de_aur
11    broschi526
12    froda
13    Stef
14    Buschy
15    me_gaton
16    insomnia
17    m_ionut2007
18    Timi
19    sorincristian
20    tanno_ap
21    pomi
22    shauru
23    costi8
24    eragon
25    pigeon mov
26    BuBu


Lista actualizata azi 08.11.2009

115

Re: Useri cu drept de vot.

Ma autopropun si eu pentru drpetul de vot.  smile

Si as avea o sugestie: fiecare vot sa fie insotit  obligatoriu si de o mica motivare de cateva randuri, adica userul respectiv sa spuna de ce a votat acvariul cu pricina. Iar administratia sa aiba dreptul sa anuleze voturile insuficient justificate.

116

Re: Useri cu drept de vot.

E vorba de userii cu drept de vot in general? Sau doar de concursul ce a trecut, pentru acesta ce va urma facandu-se alta lista?
Desi la celalalt nu am putut vota, sper sa fiu admin pentru urmatorul! Mersi  :sok

117

Re: Useri cu drept de vot.

Salut! Drept de vot si pentru mine se poate?  ^:)^
Multumesc!

118

Re: Useri cu drept de vot.

drept de vot si pentru mine, daca trebuie si credeti ca va conta pentru alegerea celui mai valoros acvariu

Toti iti vor binele, nu-i lasa sa ti-l ia!
telefon 0751 055 202

119

Re: Useri cu drept de vot.

doresc si eu drept de vot,binenteles daca ma incadrez la toate cerintele
Multumesc oricare ar fi raspunsul

120

Re: Useri cu drept de vot.

Salut Florin ! Drept de vot si pentru mine se poate?  ^:)^
Multumesc anticipat.

Diplomatie este sa te gandesti de 2 ori inainte de a nu spune nimic