21

Re: Green Valley 30l

Ok am sa pun si ceva poze big_smile poate maine,poimaine

Re: Green Valley 30l

Remusica, acum ca ai crescut ca acvarist, trebuie sa cresti putin si ca forumist! Renunta la "poi-ul" ala enervant, fara nici o semnificatie, ti-l vei face si defect de vorbire, daca nu il ai deja. Hai ca is curios ce ai mai mesterit de data asta, cum arata acvariul ...

23

Re: Green Valley 30l

Ok Miecea big_smile arata destul de bine  :sok   numai ca este cam tulbure apa asta smile de la sera nitrivec, pun poze cand este apa limpede maine sau poimanine  :noroc

24

Re: Green Valley 30l

Azi am vazut ca este mai limpede putin apa, am cumparat lampa suspendata si bec economic de 20w Philips de 2700K si 1350 lumeni big_smile ce ziceti este destula lumina? big_smile acvariul nu este inca gata plantat,toate moss-urile inca sunt in celalat de 10l unde sunt si creveti momentan smile poate ii pun saptamana viitoare,ca apa am pus 15 litri din cel mare 5 l din asta mic si 10l de la robinet si filtrul gata ciclat smile si acum ceva poze sper sa va placa,in mijloc este cam gol fiindca acolo urmeaza sa pun pietre cu moss si ceva plante mai micute big_smile

25

Re: Green Valley 30l

Azi am vazut ca este mai limpede putin apa(oricum nu este foarte limpede), am cumparat lampa suspendata si bec economic de 20w Philips de 2700K si 1350 lumeni big_smile ce ziceti este destula lumina? big_smile acvariul nu este inca gata plantat,aproape toate moss-urile inca sunt in celalat de 10l unde sunt si creveti momentan smile poate ii pun saptamana viitoare,ca apa am pus 15 litri din cel mare 5 l din asta mic si 10l de la robinet si filtrul gata ciclat smile si acum ceva poze sper sa va placa,in mijloc este cam gol fiindca acolo urmeaza sa pun pietre cu moss si ceva plante mai micute big_smile

26

Re: Green Valley 30l

Dragut, acvariul tau.  :sok

27

Re: Green Valley 30l

Frumusel aranjat wink ...sa-l vedem peste vreo luna cand se mai aseaza putin lucrurile..bafta in continuare!  :noroc

28

Re: Green Valley 30l

Multumesc baieti,dupa ce voi pune moss-ul si vor mai creste plantele sper ca v-a fi mai frumos,astept pareri,sugesti si reclamatii despre acvariu sau cum sa mut plantele smile

29 Editat de tabaks (2012-04-26 20:47)

Re: Green Valley 30l

Am impresia ca anubias-ul tau este plantat.Asa e?
Cand pui anubias-ul in substrat rizomul plantei putrezeste.Leaga-l cu guta de pietre, crengi.

30

Re: Green Valley 30l

Daca te uiti mai atent in poza 2 dupa anubias este o piatra mai mica big_smile este legat de aceea piatra cu fir transparent de pescuit wink

Re: Green Valley 30l

Bravo Remus  :apl  Imi place cum ai aranjat acvariul . Cred ca lumina este de ajuns pentru mare parte din plantele care le ai in acvariu ,nu stiu daca este suficienta si pentru glossostigma pe care eu o consider o provocare destul de mare , sper sa reusesti sa o inmultesti :fok

32

Re: Green Valley 30l

Aha poi sper sa ii fie bine de saptamana viitoare o sa incep sa fertilizez cu ferropol cate 0.75ml/zi big_smile acum seara am mai pus moss si riccia smile revin maine cu ceva poze wink

33

Re: Green Valley 30l

Green Valley dupa 3 saptamani de la start wink astept pareri big_smile

http://www.youtube.com/watch?v=xXBT_Dmm … ature=plcp
PS: rog un moderator sau admin. sa puna linkul corect big_smile

34

Re: Green Valley 30l

Red Chery&Sakura la masa big_smile
PS: sakura sunt doar cativa wink

Re: Green Valley 30l

Moama cati creveti !!! :omfg  Bravo Remus  :apl

36

Re: Green Valley 30l

Multumesc Marius,am in jur de 40-50 adulti si 26 pui cam de 1 cm scosi din ala de 10l big_smile acum astept sa sa inmulteaca iarasi,am vazut cateva femele cu oua si astept sa faca iarasi pui  cool

37

Re: Green Valley 30l

Poze noi big_smile

Re: Green Valley 30l

Ai niște exemplare de creveți foarte frumoși  :sok Felicitări colega  :sok

Re: Green Valley 30l

Chiar ca sunt frumosi big_smile Bravo  :apl

40

Re: Green Valley 30l

Multumesc tuturorora  ^:)^