101

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

hai domnule nimic nou
cum merge acvariul
ceva nou nu vad nimic de mai bine de o luna???

102

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

Chiar mai Florine, numai spui nimic?  :-

103

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

Pai nu am mai adaugat nimic nou, acvariul merge bine . S-a mai inmultit palythoa, ciuperca rosie a facut e puisori, clownii sunt foarte bine . Singura problema o aveam cu goby aurora care imi sarea de foarte multe ori din acvariu in refugiu si nu-l mai vedeam cu zilele, credeam ca a si murit, cand intr-o zi l-am observat in display si de atunci am pus un cornier din pvc intre display si refugiu pana la capacul acvariului. Stelutele cu picioare lungi s-au marit foarte mult si au inceput sa iasa din pietre, le gasesc prin diferite locuri. Zilele urmatoare am sa pun niste poze.

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

104

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

Asteptam ,asteptam cu nerabdare pozele!  :smoke

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

asteptam cateva poze pentru a observa evolutia acvariului

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

106

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

Poze noi cu acvariul de acum 10 minute :

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

107

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

Poze :

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

108

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

Arata bine acvariul!, vad ca te-a invadat coralina  lol ,dar unde e hammer coral?!  :omfg

109

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

Da chiar tea invadat coralina ultima oara cind am fost la tine fundalu era mai mult negru acum e mai mult rosu cea ce e bine merge chiar bine
mai bime ca al meu  :fcry

110

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

Felicitari mai Florine!Ai bagat tu ce ai bagat in acvariu dar arata  deosebit!
De apa dulce nu mai ai nimic?

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!

111

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

Coralina creste la greu, nu imi fac probleme, cea ce inseamna ca este de bine. Hammer coralul totusi l-am dat deoarece aveam o mica problema, nu ii convenea lui ceva mai exact, mentionez ca eu inca nu aditivam apa cu nimic . De acum am inceput datorita sps-ilor sa aditivez apa cu Fuel de la Seachem de proba sa vad daca se va observa ceva in bine. Am sa continui insa cu Reef Energy A si B de la Red Sea deoarece am auzit ca este mult mai eficient si este un program complet pentru un reef. De acvariu dulce nu prea mai am ce sa spun, am 2 acvarii mici cu niste betta la serviciu. Sincer nu ma mai atrage acvariul de apa dulce cand ai unul sarat.

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

112 Editat de brutusanf (2012-10-04 00:45)

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

Poze de ultima ora. Am modificat locul pietrelor din acvariu. Am adaugat inca vreo 2 kg de piatra vie . Sper sa va placa noul aranjament .

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

113

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

Poze :

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

114

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

Mie imi place!  :sok

Totusi vin si eu cu o sugestie scoate Kenya Tree din acvariu pentru ca e prea mare sau eventual sa-l muti undeva mai spre spate.  :smoke

Numai bine!

115

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

Man nu am unde sa-l pun ca are nevoie de spatiu deschis si nu prea este decat in fata. Deocamdata il voi lasa acolo, era pregatit pentru un upgrade dar din pacate nu se va mai intampla lucrul asta din lipsa de bani .Nu ma deranjeaza acolo unde este, de fapt este locul cel mai bun pentru el, nu am nimic in spatele lui .

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

116 Editat de brutusanf (2012-10-25 22:07)

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

Astazi se implinesc 6 luni de cand am startat acvariul marin. Am sa postez niste poze si poate un filmulet . Am inceput aditivarea coralilor de cateva zile cu Red Sea Energy A si B si am constatat ca este o schimbare in bine a coralilor si anume ca sunt deschisi mai mult si se inmultesc. In urma cu 2 saptamani aditivam de la Seachem cu Fuel si phytoplankton dar se terminasera . Sper ca de acum incolo sa am niste corali superbi  .

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

117

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

http://www.filehost.ro/28949044/20121025_185321_mp4/

http://www.filehost.ro/28949044/20121025_185321_mp4/

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

118

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

montiporele alea de pe nisip se cam duc,cauzele pot fi multe,in rest bazinul este laudabil.

eu zic ca ar arata nai bine in acest stadiu daca ai curata fundalul , si daca vrei sa o faci, fa treaba asta acum,mai tarziu va fi un chin.

119

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

Montiporele arata acum foarte bine, erau mai rau dar le-am salvat cat de cat. Fundalul imi place foarte mult asa cum este. Multumesc Costi pentru aprecieri. Nu ma compar cu bazinul tau senzational dar vreau sa supravietuiesc si eu pe langa tine .  big_smile

ACVARIU 112 L-Kribi,Sterbai
ACVARIU 45 L-Creveti,Boraras,Endleri
REEF  65 L

120

Re: Boyu TL 450H-Reef 65 l

Arata tot mai bine acvariul, imi place.  big_smile
Da parca tot nu-i vad locul acolo la copacul ala.  lol
Numai bine!