Re: PetExpo 2012

acvariidevis A scris:

Din pacate organizatorii acestei expozitii nu au nimic in comun cu acvaristica, putin stiu ca acum 3 ani s-a carat apa cu galeata la etajul 2 pentru a putea umple acvariile, ca mai tarziu o expozitie de acvarii sa fie facuta intr-un cort, unde nu mai pun preturile sunt foarte piperate pentru a putea participa la aceasta expozitie. Unde nu mai punem ca nu sunt 2-3 zile avans pentru a putea pregati acvariile. Astea fiind o mica parte nevazuta din spatele acestei expozitii.

Exact la aceste dificultati m-am gandit si eu - sa muti pesti si zeci de echipamente - cu un caine e mai usor.
Daca zici ca si preturile erau piperate de inteles de ce nu s-au prezentat mai multi crescatori.

Scopul scuza mijloacele! Oare?

22

Re: PetExpo 2012

acvariidevis A scris:

Din pacate organizatorii acestei expozitii nu au nimic in comun cu acvaristica, putin stiu ca acum 3 ani s-a carat apa cu galeata la etajul 2 pentru a putea umple acvariile, ca mai tarziu o expozitie de acvarii sa fie facuta intr-un cort, unde nu mai pun preturile sunt foarte piperate pentru a putea participa la aceasta expozitie. Unde nu mai punem ca nu sunt 2-3 zile avans pentru a putea pregati acvariile. Astea fiind o mica parte nevazuta din spatele acestei expozitii.

   Toate acestea sunt adevarate (plingerile sunt aceleasi de la prima editie a expozitiei), insa in aceeasi masura, expozantii, daca intimpina atitea greutati si nu reactioneaza pe masura, dovedesc un diletantism major.
   A incheia un contract ferm cu organizatorul (Romexpo), in conditii normale, este un deziderat irealizabil, se pare, pentru expozanti.
   Romexpo este de ceva timp intr-o situatie critica din punct de vedere financiar (fapt facut public) si acest lucru ar fi fost de speculat de catre expozanti. Nu inteleg cum s-au acordat numai 2-3 zile pentru amenajarea standurilor, cind, in cadrul altor manifestari de amploare (TIBCO 2012), 90% din spatiul disponibil nu a fost ocupat, fenomen care se manifesta in general, in ultimii ani de activitate ai Romexpo.
   Ramin la parerea mea: vina este bilaterala, atit a organizatorilor, cit si a expozantilor. Din pacate, noi vizitatorii, suntem cei care raminem cu buza umflata, platind intrarea la o manifestare demna de un bazar oriental.
   Interesant de aflat cine a jucat rolul agregatorului expozantilor (daca a existat), care a actionat in numele acestora, cu ocazia organizarii acestei expozitii.
   P.S. Dintre toate locatiile care puteau gazdui aceasta manifestare, Romexpo a oferit cele mai bune conditii?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

23

Re: PetExpo 2012

Niste poze ceva sa putem vedea si noi aceasta mare dezamagire?

Un incepator cu mare dorinta de cunoastere!!!

24

Re: PetExpo 2012

onutzzzu A scris:

Niste poze ceva sa putem vedea si noi aceasta mare dezamagire?

Daca am fi fost un forum pentru crescatorii de ciini sau pisici, postam si poze, asa... ce poze sa punem? lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

25

Re: PetExpo 2012

Baracuda A scris:
onutzzzu A scris:

Niste poze ceva sa putem vedea si noi aceasta mare dezamagire?

Daca am fi fost un forum pentru crescatorii de ciini sau pisici, postam si poze, asa... ce poze sa punem? lol

la un asemenea raspuns imi dau seama ce a fost acolo  :fbr ...

Un incepator cu mare dorinta de cunoastere!!!

26

Re: PetExpo 2012

Pitbull A scris:

vanzatori nu mi s-au parut seriosi.

   Ce te-a facut sa ajungi la concluzia asta?