Re: Acvariu 60x30x30 apa dulce. Incepator

Salut si bine ai venit :fok

Nimic nu este atat de greu, incat sa nu poata fi clarificat prin cercetare.

Re: Acvariu 60x30x30 apa dulce. Incepator

Eu ați doresc bine ai venit pe acest forum  :sok
Observ ca ai început cu stângul și cred ca vrei sa îndrepți micile probleme pe care le ai în acvariu  wink  plus ca deti foarte multi pești în cele doua acvarii.
Încep prin ați spune ca pietrișul este de granulație foarte mare și va trebui sal înlocuiești cu un altul de granulație 2,3 mm.Daca ați doresti un acvariu plantat poți folosi ca și substrat fertil JBL AquaBasis Plus iar peste acesta poți folosi nisip de granulație 2,3 mm sau Substrat JBL Manado
Dupa ce ai făcut acești pași poți să-ți plantezi acvariul după bunul plac cu ce plante doresti.Dar pentru început ați recomand cele easy
Despre iluminare va trebui sa înlocuiești acele tuburi cu alte tuburi profesionale sau sa le suplimentezi pe cele actuale.Despre fertilizare ce să-ți mai spun ca găsești fertilizanți pe forum la colegi noștri plus ca ați va trebui o adiție de co 2 sau carbon lichid Easy Life Easy Carbo.
Eu ați doresc o ședere cat mai îndelungata alături de noi și ape limpezi  :sok

Re: Acvariu 60x30x30 apa dulce. Incepator

Multumesc frumos pentru sfaturi. O sa le pun in aplicatie pe majoritatea dintre ele si voi reveni cu poze cu fiecare modificare. Daca intampin ceva probleme voi revenii cu intrebari sau PM-uri Ape limpezi va doresc !!!

Re: Acvariu 60x30x30 apa dulce. Incepator

Salutare si bun veni pe forum  :sok
Se pare ca ai nevoi disperata de ajutor. Incearca si cauta aici pe forum cateva acvarii care iti plac tie foarte mult si atunci vezi ce si cum a facut respectivul si poate te ajuta si pe tine sa te hotarasti mai usor  :sok
Bafta si toate cele bune  :sok

Re: Acvariu 60x30x30 apa dulce. Incepator

Un mic upgrade. Nu stiu cum arata, astept pareri si sfaturi in continuare. Sper sa va placa. In maternitate am 17 puisori.

26

Re: Acvariu 60x30x30 apa dulce. Incepator

Mihai , parca craca aia e putin cam mare pentru acvariul tau sau cel putin dupa parerea mea nu ai resuist s-o integrezi destul de bine in peisaj.Eventaul mai sucesti-o, mai taie din ea, poate poate o sa arate altfel.
E stric parerea mea!...Bafta in continuare.  :noroc

27

Re: Acvariu 60x30x30 apa dulce. Incepator

Mie-mi place, doar ca ai pus maternitatea aia fix in ochi asa...

PS: De ce nu schimbi titlul in "Salutare !"? (cand editezi prima postare ai posibilitatea sa editezi si titlul) Ti-a batut si Mircea un apropo in postarea 4 big_smile

Re: Acvariu 60x30x30 apa dulce. Incepator

Cred ca se vede cam mare in poza.....in acvariu este ok. Nu stiu ce sa zic acum. O sa incerc maine sa fac cateva poze mai de calitate.

Re: Acvariu 60x30x30 apa dulce. Incepator

@Ancistrus smile am schimbat titlul pe masura mea big_smile

30

Re: Acvariu 60x30x30 apa dulce. Incepator

PinzariuMihai A scris:

@Ancistrus smile am schimbat titlul pe masura mea big_smile

   Pentru un "incepator" ai un acvariu frumos :fok

Re: Acvariu 60x30x30 apa dulce. Incepator

Se poate si mai bine. Acum sa vad cum ma descurc in continuare....

32

Re: Acvariu 60x30x30 apa dulce. Incepator

Salut,vad schimbari in bine fata de primele poze,un autocolant de fundal eventual negru cred ca ar schimba situatia in bine.