21 Editat de sergiu.dragomir (2012-06-12 23:35)

Re: Acvariu creveti

ba exact asta au sa faca Octavian; daca vrei sa creasca mari si frumosi fa-le de pe acum tufisuri de moss des in care sa stea ascunsi! Acum poate sunt crevetii mei mai antisociali dar rar vad un pui pe frunze mari de plante.

Later Edit ... m-am exprimat cam cu toporul in loc sa folosesc calculatorul! am remediat!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

22

Re: Acvariu creveti

poate le e frica sa nu ii dai la ziar lol  lol  lol

23 Editat de MariusMinu (2012-06-17 17:39)

Re: Acvariu creveti

Un pui de crevete alimenteaza desi are doar doua zile de viata. big_smile

Re: Acvariu creveti

marius marius marius .. .de cand ne tot promiti poze cu acest acvariu ...

pana una alta ce-ti mai face cel mare ?

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

Re: Acvariu creveti

La acvariul asta mic nu am fundal  lol si in afara de asta sunt doar cateva pietre si nisip, nu e mare lucru de vazut. In cel mare parca s-ar intrevede o raza de speranta, dar nu sunt sigur. :-

Re: Acvariu creveti

inca nu le-ai pus deloc plante in care sa se ascunda cei mici ?

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

Re: Acvariu creveti

Sunt cateva fire de ceratopthera...

Re: Acvariu creveti

Mama cu puii la mancare

29

Re: Acvariu creveti

Sa iti traiasca puisorii  :sok

Re: Acvariu creveti

Mersi Remus  ^:)^ Sa iti traiasca si tie puisorii  :fok

31

Re: Acvariu creveti

Multumesc  smile

Re: Acvariu creveti

Sunt tare mancaciosi astia mici. Am numarat vreo 50 in tot acvariul, daca merge treaba bine dau acvariul de 112 l jos de pe sifonier. lol

33

Re: Acvariu creveti

Frumoasa trupa wink dar asteptam o poza cu tot acvariul si daca nu este nemaipomenit wink

34

Re: Acvariu creveti

Ce aglomeratie este la tine acolo, sigur nu este cumva vreo adunare obsteasca?  big_smile

35

Re: Acvariu creveti

Frumoasa adunare, Marius... dar vezi cum faci, da-te peste cap, si pune-le un substrat negru.

Re: Acvariu creveti

Multumesc baieti  ^:)^  ^:)^  ^:)^ Ce adunare obsteasca ca se impingeau unii pe altii care sa apuce bucata mai mare. lol
Cand le faceam poze chiar ma gandeam ce bine ar da cu un substrat negru :fok

37

Re: Acvariu creveti

Este foarte buna ideea cu substratul negru, arata foarte bine crevetii, iti spun din proprie experienta  :fok

Re: Acvariu creveti

Nu am mai ajuns sa cumpar substrat negru...
Crevetii au fost mutati in acvariul de 160 l.
Acest topic se poate inchide. Multumesc !

Re: Acvariu creveti

Intentia mea nu a fost sa-l pastrez pe termen lung, am vrut doar sa obtin o generatie de creveti pe care sa-i mut in celalalt acvariu. Normal trebuia sa astept pana cresc puii suficient de mult si sa tin si pestii, dar o nesuferita de alga pe care nu am reusit sa o identific mi-a stricat planul, asa ca am scos pestii si am mutat crevetii cu gandul ca vor manca alga fapt care s-a si intamplat. Plantele sunt destul de curate in comparatie cu dezastrul de saptamanile trecute. Inainte de a muta crevetii am luat o pietricica din bazinul mare pe care aveam alga respectiva si am pus-o in asta mic, langa creveti. Dupa cateva minute erau cel putin vreo 5 creveti care serveau cu pofta din alga, peste alte cateva minute cand m-am uitat totul era luna.