Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

Asta este gradul nostru de civilizatie al Romanilor, ce sa ii faci. Au mancat pesti aia vopsea, grisine, paine, etc. asa ca ceva capace de plastic o nimica toata.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

pacat. la noi daca nu avem ceva frumos facem mofturi si cand avem ne place sa stricam

43

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

Stiu ca a trecut ceva timp de cand nu a mai postat nimeni aici , nici nu stiu cum mai arata acum acvariul de acolo dar stiu ca imi voi face timp sa merg sa il vad.

Un lucru e clar, Florin tu si cu echipa ta aveti toata admiratia mea.
La cat mai multe si cat mai mari proiecte.
Salut.

44

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

e trist sa ne gandim cat de nesimtita poate fi lumea..... sa bage si aia un avertizment macar...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

45

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

daca o sa fie si un avertisment pentru romani o sa fie mai mult o provocare nu un semn de interzis doamne ce multi oameni rai in tara asta si te mai miri de ce ne merge rau neutral

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

da, ai dreptate. pot spune cu parere de rau ca la noi orice avertisment e o noua provocare. Are dreptate bogdan666. Speram, ca intro buna zi sa fim si noi "in rand cu lumea"

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

Sunt curios in ce stadiu mai este acum  :smoke

Fii natural !

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

ultima oara ii facea intretinerea femeia de servici :apl  :apl  :apl

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

49

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

Eu nu inteleg de ce ala se numeste mol daca acolo is 3 standuri de telefoane si in rest e politie.. si alte ghisee pt tot felu de hartii (inmatriculari, examene pt sc de soferi..etc). chiar o sa trec putin pe acolo sa fac o poza doua

never say never

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

kanabyss A scris:

Eu nu inteleg de ce ala se numeste mol daca acolo is 3 standuri de telefoane si in rest e politie.. si alte ghisee pt tot felu de hartii (inmatriculari, examene pt sc de soferi..etc). chiar o sa trec putin pe acolo sa fac o poza doua

au fost alte interese cu acel "mall" daca pot sa ii spun asa, asteptam poze

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

Deci s-au hotarat sa faca asa proiect si apoi l-au abandonat! Tipic pentru noi! Femeia de servici cu ce il intretine? da cu mopul prin acvariu? smile) Nu m-ash mira sa scrie cineva ca au vazut portarul cu undinta in el ...

52

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

In acvariu mai sunt acum cativa carasei , gurami si hoplo . Pacat ca nu exista o persoana cu experienta care sa il ingrijesca .

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

Se poate spune cam ce suma trebuia sa plateasca ,,Pinalti".A fost achizitie publica?

Voi radeti de mine ca sunt diferit,dar eu rad de voi ca sunteti toti la fel!!!

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

suma de intretinere nu era una incat sa nu isi permita Pinalti, dar de ce sa ii faci, trebuia un acvariu in mall si atat.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

55

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

Eu daca as fi in locul tau Florine. m-as duce si mi-as dezlipi brandingul de pe  acvariile alea neintretinute, daca mai exista.

Te duci la Pinalti si ii zici: Frate, daca nu dai banu sa le intretin, eu imi iau brandingul, ca imi strici imaginea.

56

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

acvariidevis A scris:

Construim in Mall-ul din Piatra Neamt cel mai mare acvariu executat in ultimii 20 de ani in tara noastra. Bazinul are o inaltime de 120 cm, o latime de 100 cm, o lungime de 900 cm si o capacitate de 10.800 litri de apa.

Salutare @acvariidevis, frumos proiectul dar am si eu o nedumerire, acolo eu vad mai multe acvarii puse unul langa altul, pe un stand... nu-mi par a fii un singur acvariu. Eu cand am citit "cel mai mare acvariu" ma gandeam la un singur bazin, cum este acest bazin din Germania:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sq_8tV3tbRk[/youtube]

Re: Avariu de 10.800 litri, cel mai mare acvariu

:ang  :stupid  :omfg 
Poate imi explica si mie ce inseamna aceasta insiruire de acvarii, era petshop acolo?!?