21

Re: Buna ziua

Pitbull A scris:

Ok

Toata stima pentru intelegere!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

22

Re: Buna ziua

Pitbull A scris:

Adica cum sa va demonstrez?

Pune domnule poze cu acvariul tau! Vorbeste-ne despre el, descrie-ni-l, comenteaza cite ceva!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

23

Re: Buna ziua

poza intai tre sa fac ca nam poze recente in al doilea rand are 60l are 3 scalari 2hasemania nana 2xipho 2sitari acvariul e luat din horbanch si pesti la fel il am de 2 ani ste echipat cu incalzitor termometru filtru eheim ca substrat e pietris ornamente o buturuga,un pod ornamental

Dale chica!

Re: Buna ziua

Pitbull A scris:

poza intai tre sa fac ca nam poze recente in al doilea rand are 60l are 3 scalari 2hasemania nana 2xipho 2sitari acvariul e luat din horbanch si pesti la fel il am de 2 ani ste echipat cu incalzitor termometru filtru eheim ca substrat e pietris ornamente o buturuga,un pod ornamental


sitarii nu erau pasari?

I challenge myself everyday!

25

Re: Buna ziua

Sanitari sorry

Dale chica!

26

Re: Buna ziua

Pitbull A scris:

poza intai tre sa fac ca nam poze recente in al doilea rand are 60l are 3 scalari 2hasemania nana 2xipho 2sitari acvariul e luat din horbanch si pesti la fel il am de 2 ani ste echipat cu incalzitor termometru filtru eheim ca substrat e pietris ornamente o buturuga,un pod ornamental

Sigur ca podul este ornamental! Sint curios cum l-ai integrat in peisaj! Nerabdarea de a vedea acvariul creste...! Convingerea ca nu-ti trebuie inca unul de apa sarata, la fel... creste!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

27

Re: Buna ziua

Prima e buna a doua nu

Dale chica!

Re: Buna ziua

Pitbull, nu te supara, cam cati ani ai?

Pe vremea mea chiar se invata limba romana, fara suparare.
Si eu sunt incepatoare si fac greseli frecvente, insa tu nu poti primi prea mult ajutor pentru ca nu te poti exprima. Sau nu vrei.

I challenge myself everyday!

29

Re: Buna ziua

Pitbull A scris:

Prima e buna a doua nu

Asa este in viata, una calda, una rece!  lol  Sper sa ai dreptate!
P.S. Apropos de "una rece", cred ca vei avea nevoie de un chiller pentru acvariul marin...

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Buna ziua

Pitbull ceea ce incearca Baracuda si Brandusa sa spuna e ca nu ne ajuti sa te ajutam; pune ceva poze cu acvariul, descrie-l in detaliu, spune-ne cam cata apa schimbi, cam cat de des, ce fertilizanti folosesti si-asa mai departe.

Despre seturile de acvarii marine m-am interesat si eu si am citit destul de mult, in concluzie spun ca acest hobby poate fi extrem de costisitor; depinde ce vrei sa ai si ce pretentii ai de la acel acvariu.

La inceput imi cazusera ochii pe asa ceva; cititnd mai apoi mi-am dat seama ca acvariile sunt cam cum sunt hard-disk-urile; oricat de mare il ai intotdeauna vei voi mai mult!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=07vSjpiF9Uw[/youtube]

Mie unul nu-mi place sa am casa plina de acvarii si cate-un pestisor in fiecare pahar cu apa pe care pot sa pun mana, asa ca in momentul in care m-as apuca de un acvariu marin sincer sa fiu m-as duce la acvarii de vis sa-mi faca ceva de cel putin 400 - 500 de litri.

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

31

Re: Buna ziua

Am 29 de ani si ma scuzati de exprimare pt ca nu aveam timp.

Dale chica!

32

Re: Buna ziua

Acest echipament e bun http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … si-sarata/

Dale chica!

33

Re: Buna ziua

?

Dale chica!

34

Re: Buna ziua

David, ai 4 postari consecutive in interval de 4 minute... pe viitor, daca ai adaugiri suplimentare de facut inainte de a primi un raspuns, foloseste-te de functia "Editeaza".
Multumesc pentru intelegere !

35

Re: Buna ziua

Ok

Dale chica!

36

Re: Buna ziua

Bine ai venit David!
Inca asteptam poze cu acvariul tau de apa dulce. :pls

37

Re: Buna ziua

da, functia editeaza nu este valabila la toata lumea... eu am vorbit si cu "taticu"si tot nu s-a rezolvat... eu nu pot da "edit" la nici un post de al meu, nici sa fie ultimul. Nu imi apare pur si simplu "edit"
Cat despre Pitbull ... mie mi se pare ca nu e roman... nu e cursiv in nimic din ce scrie, nu poate fi inteles - daca te descurci mai bine in engleza, atunci poate ar fi o optiune.

Life is true and it's deserve to live

Re: Buna ziua

Inseamna ca trebuie sa fii atent la tot ce scrii, eu azi am tot mancat la litere  lol noroc ca la mine merge functia editeaza.

39

Re: Buna ziua

Maine o sa pun pozele cu acvariul

Dale chica!

40

Re: Buna ziua

:bf

MariusMinu A scris:

Inseamna ca trebuie sa fii atent la tot ce scrii, eu azi am tot mancat la litere  lol noroc ca la mine merge functia editeaza.

si mie imi merge

Dale chica!