221

Re: LOCUINTA NOUA

Sper sa afli cit mai tirziu cu putinta, ca cei de la Seachem, fabrica si pusti de vinatoare lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

222

Re: LOCUINTA NOUA

Baracuda A scris:

Sper sa afli cit mai tirziu cu putinta, ca cei de la Seachem, fabrica si pusti de vinatoare lol

lol  lol
   johnny succes cu acvariul! Esti campion la categoria materiale filtrante lol

223

Re: LOCUINTA NOUA

Multumesc pentru informatie Dl  Baracuda am sa merg la vanatoare. lol Si mai am de gand sa imi mai iau un rezervor  albastru,apoi ma voi opri :omfg

224

Re: LOCUINTA NOUA

Am reusit sa montez rezervorul de 12 litri si reactor de aproximativ 4 litri.Rezervorul este umplut cu 2 litri roca vulcanica ,2 litri micromec si aprox 8 litri matrix.Am folosit o piesa Y pe returul filtrului eheim .O plecare spre rezervor cu un robinet si cealata spre reactor.Reactorull este umplut cu Denitrate  ,debitul find sub 200 litri.Astept sa se cicleze sa vad cat de bine merge wink

225

Re: LOCUINTA NOUA

big_smile

226

Re: LOCUINTA NOUA

canistra din dreapta de unde ati achizitionat-o ?

227

Re: LOCUINTA NOUA

Mai johnny, cam cat marterial filtrant ai in total?  big_smile

228

Re: LOCUINTA NOUA

Cred  ca spre 50 litri  material filtrant. wink

229

Re: LOCUINTA NOUA

Care canistra cea albastra !

230

Re: LOCUINTA NOUA

transparenta.

231

Re: LOCUINTA NOUA

A fost un denitrificator de la bubble magus.Dar mi sa stricat pompa la el ,si il folosesc ca reactor. wink

232

Re: LOCUINTA NOUA

merci mult pentru informatie. felicitari pentru acvariu.

233

Re: LOCUINTA NOUA

Cu placere.Merci frumos  hmm

234

Re: LOCUINTA NOUA

Mi sa ivit o problema no3 mare spre 120.Miam pus reactorul cu Denitrate  ,dar inca nu sa ciclat,fiind prea repede.La sfatul Dl Radu am introdus in acvariu niste zambile si o feriga (Multumesc lui Bogdan,pentru amabiliate.El mia dat plantele).Le-am plus duminica in acvariu,si surpriza am facut astazi un test.Si intradevar a ainceput sa scada la 80.Multumesc inca o data Dl Radu pentru sfaturi   ^:)^ .Am cumparat asta seara niste bacteri sa grabesc ciclarea materialelor filtrante. Plantele sunt puse in cerc (facut din furtun ) ca sa nu se imprastie in acvariu din cauza valuiri apei ,de filtru.Oxigenarea o fac prin valuirea apei.

235

Re: LOCUINTA NOUA

Plantele in bazin,legate sa nu fuga lol  Si niste cumparaturi sa fie in casa. big_smile

236

Re: LOCUINTA NOUA

cum se numeste acea feriga?!

237

Re: LOCUINTA NOUA

Aeschynomene fluitans (Mimoza acvatica)  :s)

238

Re: LOCUINTA NOUA

johnny mai sunt produse pe care nu le-ai cumparat sau nu le-ai incercat?  big_smile

239

Re: LOCUINTA NOUA

Da ar mai fi cateva,dar nu imi sunt foarte folositoare ,momentan. big_smile

240

Re: LOCUINTA NOUA

merci johnny,am vorbit sa cumpar si eu cateva fire...e super frumoasa :sok