101

Re: LOCUINTA NOUA

Merge  wink

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ciD1pkxgWtQ[/youtube]

102

Re: LOCUINTA NOUA

Merci frumos mai salvat ,mii de multumiri  :noroc

103

Re: LOCUINTA NOUA

bravo Johnny este         frumos tare

104

Re: LOCUINTA NOUA

Multumesc frumos,nu am reusit sa filmez foarte clar dar este ceva mai nou ,de mult timp nu am mai postez ceva noutati.

105

Re: LOCUINTA NOUA

Desi nu sunt fanul acestui gen, nu pot spune decat foarte frumos johnny  :fok

106

Re: LOCUINTA NOUA

Merci frumos :apl

107

Re: LOCUINTA NOUA

Am renuntat la rezervor din cauza ca are loc sal bag in dulap,am cumparat un filtru jbl 1501 am umplut 2 cosuri cu matrix si unu cu siporax,si materialele care la avut filtru, micromec si ceramica lam bagat intrun reactor extern de 6 litri.Am sa fac ceva poze .

108 Editat de johnny (2012-10-27 22:52)

Re: LOCUINTA NOUA

ceva poze cu echipamente

109

Re: LOCUINTA NOUA

Dar nu se vad pozele!!scuze

110

Re: LOCUINTA NOUA

Am reusit sa bag ceva poze pana la urma ,poze noi cu echipamente care le am.

111

Re: LOCUINTA NOUA

In spate am 2 reactoare cu roca vulcanica de 2x2,5 litri si un uv de 18 w care merge de la 12 nopatea pana la 6 dimineata .

112

Re: LOCUINTA NOUA

Am ajus sa am spre 30 litri material filtrant in filtre si reactoare,cred ca am exagerat un pic cu filtrarea :s) .Sau mai bine sa fie sasi faca treaba cum trebuie!

113

Re: LOCUINTA NOUA

Cu filtrarea asta cred ca poti sa bei si apa din acvariu  tongue

114

Re: LOCUINTA NOUA

Crezi ca este de ajuns,Am zis macar sa aibe conditi omenesti pesti nu sa imi bat joc de ei.

115

Re: LOCUINTA NOUA

Este foarte bine ca iti pasa de conditiile in care traiesc pestii tai  :fok

116

Re: LOCUINTA NOUA

Pai mi se pare normal sa cresca macar in conditi decente,sa se bucure sa nu fie stresati.Oricum nu sunt ca in natura dar macar apropi cat pot conditile de trai.

117

Re: LOCUINTA NOUA

Asa este, dar sa stii ca sunt multi cei care se multumesc doar cu un acvariu la care sa priveasca niste pesti cu tot felul de minuni bagate prin el (castele, scafandri etc) si fara sa le pese daca intr-adevar intruneste minimul de conditii ... dar asta este alta discutie, inca odata bravo johnny  wink

118

Re: LOCUINTA NOUA

Merci frumos.

119

Re: LOCUINTA NOUA

Azi mia venit si cei  ultimi 2 litri de sera siporax pentru filtru jbl,am renuntat la bureti si am siporax.Singuri bureti care ii mai am in filtre sunt cei de la eheim.Sper ca cu cei 2 litri sa termin ,Am peste 30 litri

120

Re: LOCUINTA NOUA

(:| Sper sa dor intradevar linistit ca nu am unde mai pune  materiale filtrante big_smile  lol