21

Re: feedback sTTTk

sergiu.dragomir A scris:

Domnule Bradu imi permit sa va atrag si eu atentia asupra unul lucru: daca transportul este motivul din cauza caruia a intervenit defectiunea aparatului, rizido-pericoulul acestui transport va incumba. Eu as incepe cu o reclamatie pentru manipulare necorespunzatoare la posta, reclamatie insotita de ambalajul in care colegul nostru v-a trimis produsul. De cele mai multe ori credeti-ma ca acei angajati joaca fotbal efectiv cu coletele.

Succes!

Colegu' explica-ne si noua ce inseamna "rizido-pericoulul acestui transport va incumba", te rog!!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

22 Editat de xgrec (2013-02-13 00:40)

Re: feedback sTTTk

Nu stiu exact sa va raspund, aici si eu sunt la fel de curios sa aflu sensul exact, dar cred ca se refera la faptul ca riscul transportului se impune cumparatorului.
Parca denumirea corecta este rizico-pericol

Re: feedback sTTTk

Colegul Xgrec are dreptate; a fost o greseala de scriere pe care nu am observat-o!

Domnule Radu si stimati colegi, rizico-pericoulul inseamna integritatea bunului din momentul transferului de proprietate, transfer care opereaza de drept atunci cand partile exprima acordul valabil, liber dat si neviciat de a contracta! indiferent daca pretul a fost platit sau bunul a fost predat, momentul perfectarii conventiei dintre parti, in cazul nostru contract de vanzare cumparare, este atunci cand partile se inteleg in a vinde, respectiv in a cumpara. Din acel moment, riscul pieirii bunului (rizico-pericol) incumba, adica este in sarcina cumparatorului, chair daca bunul nu a fost predat si pretul nu a fost platit!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

24 Editat de MARCO555 (2013-02-13 14:47)

Re: feedback sTTTk

Gabi este un baiat extraordinar , eu il recomand  si nu cred ca  a dat teapa  colegiilor de forum, banuiesc  mai mult ca sigur ca problema este de la transportator si nicidecum din partea lui Gabi.
Eu acum 3 saptamani am achizitionat de la el un Ph Controller in valoare de 1000 Ron si functioneaza perfect ,ba mai mult am primit si bonusuri.

Un geniu nu este niciodata inteles ..dar nu te gandi ca daca nu esti inteles  ... esti un geniu

25

Re: feedback sTTTk

sergiu.dragomir A scris:

Colegul Xgrec are dreptate; a fost o greseala de scriere pe care nu am observat-o!

Domnule Radu si stimati colegi, rizico-pericoulul inseamna integritatea bunului din momentul transferului de proprietate, transfer care opereaza de drept atunci cand partile exprima acordul valabil, liber dat si neviciat de a contracta! indiferent daca pretul a fost platit sau bunul a fost predat, momentul perfectarii conventiei dintre parti, in cazul nostru contract de vanzare cumparare, este atunci cand partile se inteleg in a vinde, respectiv in a cumpara. Din acel moment, riscul pieirii bunului (rizico-pericol) incumba, adica este in sarcina cumparatorului, chair daca bunul nu a fost predat si pretul nu a fost platit!

Multumesc, cine m-o fi pus sa intreb? lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: feedback sTTTk

uof eu ca spun cum ar trebui sa se intample lucrurile tongue refuz sa cred ca nici de aceasta data nu v-am lamurit!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

27

Re: feedback sTTTk

sergiu.dragomir A scris:

uof eu ca spun cum ar trebui sa se intample lucrurile tongue refuz sa cred ca nici de aceasta data nu v-am lamurit!

   Lamurit, lamurit, nu asta este problema. Ma intreb daca nu se putea, mai pe intelesul tuturor?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: feedback sTTTk

Baracuda A scris:
sergiu.dragomir A scris:

uof eu ca spun cum ar trebui sa se intample lucrurile tongue refuz sa cred ca nici de aceasta data nu v-am lamurit!

   Lamurit, lamurit, nu asta este problema. Ma intreb daca nu se putea, mai pe intelesul tuturor?


Oki sa inteleaga toti; facem! Ion cumpara un cal de la Vasile din targ! se intleg ei la bani dar calul ramane pe seara in targ ca Ion se duce la carciuma si pleaca maine! se itneleg ei ca maine se dau banii si se pleaca cu calul! noaptea incepe sa fulgere si sa tune, un fulger loveste un copac, copacul cade peste grajd si omoara calul! Ion e cel care e bun de plata catre Vasile pentru ca batusera deja palma ca unul vinde calul si altul cumpara calul!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

29

Re: feedback sTTTk

sergiu.dragomir A scris:
Baracuda A scris:
sergiu.dragomir A scris:

uof eu ca spun cum ar trebui sa se intample lucrurile tongue refuz sa cred ca nici de aceasta data nu v-am lamurit!

   Lamurit, lamurit, nu asta este problema. Ma intreb daca nu se putea, mai pe intelesul tuturor?


Oki sa inteleaga toti; facem! Ion cumpara un cal de la Vasile din targ! se intleg ei la bani dar calul ramane pe seara in targ ca Ion se duce la carciuma si pleaca maine! se itneleg ei ca maine se dau banii si se pleaca cu calul! noaptea incepe sa fulgere si sa tune, un fulger loveste un copac, copacul cade peste grajd si omoara calul! Ion e cel care e bun de plata catre Vasile pentru ca batusera deja palma ca unul vinde calul si altul cumpara calul!

Merci frumos! Sper ca ai simtul umorului: nu era mai bine, daca specificai si culoarea calului? lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: feedback sTTTk

noh acum daca nu ne lamuresti si cum s-a rezolvat eu unul o sa fiu trist!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

31

Re: feedback sTTTk

Bradu A scris:

Buna seara!
      S-a rezolvat problema cu reductorul si as dori daca se poate toate mesajele privitoare la reductor.Multumesc mult!
O seara buna!

Ce sa se intimple cu mesajele?

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

32

Re: feedback sTTTk

Baracuda A scris:
Bradu A scris:

Buna seara!
      S-a rezolvat problema cu reductorul si as dori daca se poate toate mesajele privitoare la reductor.Multumesc mult!
O seara buna!

Ce sa se intimple cu mesajele?

Cred ca a vrut sa scrie : sa se stearga toate mesajele inutile vis-a-vis de discutia despre reductor

Multi vad, putini cunosc !

33

Re: feedback sTTTk

Bradu A scris:

Era blocata acul.As dori sa nu mai discut pe acest subiect.Multumesc!O seara buna!

Pana la urma cine este de vina? Cred ca normal ar fi sa stim si noi.... sttk este de incredere sau nu?

34

Re: feedback sTTTk

Inteleg... era emotionat, cind a scris! lol  Sterg miine, tot!
P.S. Pun pariu ca "rizico-pericolul", a jucat un rol important, in deblocarea aparatului! lol
Sper sa nu se supere Sergiu, vreau sa inchei disputa, intr-o nota umoristica! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

35

Re: feedback sTTTk

costyy_78 A scris:
Bradu A scris:

Era blocata acul.As dori sa nu mai discut pe acest subiect.Multumesc!O seara buna!

Pana la urma cine este de vina? Cred ca normal ar fi sa stim si noi.... sttk este de incredere sau nu?

   Mai Costi, tu esti turc? lol  Nu intelegi ca s-a rezolvat? Pufosul este de incredere, vineri la intilnire, da de baut, ca i-am facut lobby! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

36

Re: feedback sTTTk

Baracuda A scris:
costyy_78 A scris:
Bradu A scris:

Era blocata acul.As dori sa nu mai discut pe acest subiect.Multumesc!O seara buna!

Pana la urma cine este de vina? Cred ca normal ar fi sa stim si noi.... sttk este de incredere sau nu?

   Mai Costi, tu esti turc? lol  Nu intelegi ca s-a rezolvat? Pufosul este de incredere, vineri la intilnire, da de baut, ca i-am facut lobby! lol

Promit sa vin cu apa plata si lamaie proaspat stoarsa la mine  :noroc

Multi vad, putini cunosc !

37

Re: feedback sTTTk

:noroc

38

Re: feedback sTTTk

Salut,

Cu toate ca nu cred ca mai este cazul, vreau totusi sa-i acord un feedback pozitiv lui Gabi (sTTTk) pentru faptul ca in pretul acvariului mi-a oferit si transport profesional asigurat. Nu e tocmai usor sa transporti un acvariu de ~500L cu tot cu mobilier si sa-l aduci efectiv in apartament.  smile
Iar pe langa acest aspect, a tinut sa-mi faca si proba (umplerea) acvariului, care de altfel arata foarte bine! Nici macar n-ai zice ca a fost folosit timp de 10 luni.   
Pe scurt, a fost foarte atent la orice detaliu si tin sa-i multumesc pe aceasta cale! Iar voua vi-l recomand cu caldura pt orice fel de tranzactie, pt ca este un baiat inteligent, de treaba si respectuos!

Numai bine!   :sok

39

Re: feedback sTTTk

Gabi un super om nota 10++

Nimeni nu se naste invatat !!!!

40

Re: feedback sTTTk

Am achizitionat niste pesti de curand de la Gabi.
De incredere si chiar super baiat in general.  :fok