Re: Inceputuri

Si eu am ras la inceput cand am citit  lol. Eu ma refeream bineinteles la plantate adevarate (gen marca bitanu, marius samd), nu la doua echinodorus pe trei randuri.
Colegul in momentul de fata poate planta cu mana fara nici o problema, mai ales plantele de fundal.

Re: Inceputuri

Ancistrus A scris:

Ai vrut sa spui Corydoras?

Evident ca asta am vrut. S-a pus "valul" cind postam, am avut o pauza de memorie. Ma gindeam la varianta Panda. O fi bine?

23

Re: Inceputuri

Ancistrus A scris:
Biciclistul A scris:

pentru pesti, ma gindeam la 10 neoni rosii, 4 sau 2 coryantus si 2 SAE.

   Ai vrut sa spui Corydoras?

Baracuda A scris:

Mai dragilor, parca ati fi niste tzatze lol

   Dl. Radu daca nu as fi cunoscut faptul ca scrieti cu î din i, as fi crezut ca ati spus altceva lol

Nu era foarte gresit, nici termenul la care te-ai gindit tu! lol  Si acelea... gindesc la fel de mult si bine! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Inceputuri

Baracuda A scris:
Ancistrus A scris:
Biciclistul A scris:

pentru pesti, ma gindeam la 10 neoni rosii, 4 sau 2 coryantus si 2 SAE.

   Ai vrut sa spui Corydoras?

Baracuda A scris:

Mai dragilor, parca ati fi niste tzatze lol

   Dl. Radu daca nu as fi cunoscut faptul ca scrieti cu î din i, as fi crezut ca ati spus altceva lol

Nu era foarte gresit, nici termenul la care te-ai gindit tu! lol  Si acelea... gindesc la fel de mult si bine! lol

Cred ca acvaristica asta scoate partea sensibila din noi la iveala  lol

25

Re: Inceputuri

Evolutia este ok, mergea mai bine un substrat cu o granulatie de 2-3 mm si inca ai mai avea timp sa il schimbi, daca reusesti sa ii pui si un autocolant negru totul merge spre mai bine. Te-ai gandit ce pesti vrei sa bagi dupa ce termini ciclarea? Succes si ape limpezi :sok

Where My Shrimps At?

Re: Inceputuri

knox38 A scris:

Te-ai gandit ce pesti vrei sa bagi dupa ce termini ciclarea? Succes si ape limpezi :sok

Substratul este acum de 2-4 mm, are si autocolant cu un fundal inchis, 5 cory panda si 2 ancistrus. O sa urmeze 10 neoni dar, dupa ce voi mai planta ceva plante. O sa pun si poze dupa ce-l "populez".
Ape limpezi tuturor.