41

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Cu siguranta sunt mai multi useri care se gandesc la o decizie similara cu cea a lui danielt

42

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Pentru ca sunt sunt si eu partas aproape zilnic la discutiile de pe acest forum si am mai si interactionat cu unii forumisti, sunt si unul din multii clienti ai D-lui Ionescu (multumit de produsul dumnealui) am sa-mi exprim si eu parerea..  Ceea ce cauta concurenta lui Cristi nu numai pe acest forum este sa detina monopolul, un lucru care se intampla zi de zi in toate domeniile de activitate, bun pana aici... lucrul asta se poate face prin mai multe cai, fie vii cu un produs mai bun, marketing mai bun, fie vii cu un pret mai bun, fie vii cu sulfaneli... la capitolul sulfaneli aici sunt multe de spus.. ori il ungi pe taticu ca are boase mari iar aici boasele sunt sub forma acestui forum cat-de-cat decent(la capitolul uns una din variante ii bagi 2 lei in buzunar), ori il pui intr-o lumin-a proasta pe adversar.. intradevar dece sa zicem nu am vazut antireclama.. si exemple de asemenea pot fi multe.. acum se pare ca sefilor acestui site sa le fi placut oferta concurentei Domnului Ionescu dar se pare ca au uitat anumite mici amanunte, cum ar fi: un om bun care il detii in orice activitate iti aduce niste beneficii si aici pot enumera multe dar am sa dau doar unul i-a adus membri forumisti care au auzit ei ca pe acest site este unul care vinde o zeama buna la salata lui din acvariu, intrand pe cest site l-a gasit pe acel individ vanzator de zemuri miraculoase, a facut el ce-a facut a turnat-o pe salata lui a vazut ca merge.. vazand ca merge l-a palit curiozitatea pe forumistul acvarist "da 'oare o varza din aia care am vazut eu aici in poze pe forum oare nu as putea creste?i-a sa incerc!" si normal ca a cumparat o tufa tot de pe acest forum tocmai de la unul care si el ii platea o anumit suma lu' taticu... deci taticu baga 2 lei si de aici.. si il bucura chestia asta..se numesc in general Oamenii  de Caracter cei ce  nu uita si pe cel cu care a convetuit mai inainte sa apara ceva mai bun sau stiu eu... ceilalti se numesc Oportunisti iar aici cu oportunistii.... sunt multe de spus big_smile.
   Deci, Taticu i-a gandeste ce fel de om esti????

43

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Stimabile "madalin80", imi permit sa intervin pentru ca, la un moment dat, faci referire la intreaga conducere a acestui forum, altfel, l-as fi lasat pe Florin Racovita sa-si apere demnitatea terfelita, singur. Spun "terfelita" pentru ca, pe linga multe lucruri adevarate, ti-ai permis sa faci supozitii, precum ca s-ar fi lasat mituit de un personaj, pentru obtinerea unor avantaje.
   Am convingerea ca ai facut o greseala si din dorinta de a fi convingator, ti-a scapat faptul ca jignesti absolut gratuit si fara probe, niste oameni despre care nu stii nimic, in afara faptului ca sunt "tatici". Daca principiul "prezumtiei de nevinovatie" iti spune ceva, te invit sa-ti revizuiesti atitudinea si sa reflectezi mai profund la afirmatiile/supozitiile pe care le faci.
   P.S. Oricum, comentariile tale sunt caduce, problema s-a rezolvat intr-un mod onorabil si lucrurile au ramas pe fagasul stiut si acceptat de toata lumea.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Ziua buna nea Radu! Cu tot respectul pe care vi-l port, fiind o persoana deosebita si ajutatoare, asta fara sa umflu cu nimic realitatea, imi permit sa va contrazic in ultima fraza, cea cu <acceptat de toata lumea>. Atat eu, cat si alti colegi forumisti nu suntem de acord cu obstructionarea colegului Cristi referitor la produsele oferite de el spre vanzare! Sunt de o calitate f. buna si nu avem nici un motiv sa schimbam asta! Cu stima, Marian C.

Contact: 0729.422.335 / 0769.008.054 / 0770.575.269

45

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Balamuc MAC A scris:

Ziua buna nea Radu! Cu tot respectul pe care vi-l port, fiind o persoana deosebita si ajutatoare, asta fara sa umflu cu nimic realitatea, imi permit sa va contrazic in ultima fraza, cea cu <acceptat de toata lumea>. Atat eu, cat si alti colegi forumisti nu suntem de acord cu obstructionarea colegului Cristi referitor la produsele oferite de el spre vanzare! Sunt de o calitate f. buna si nu avem nici un motiv sa schimbam asta! Cu stima, Marian C.

Ai rabdare si ai sa vezi ce inseamna "acceptat de tota lumea"! Stima!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

46

Re: Donez fertilizanti pentru plante

@madalin80 , te rog sa fii mult mai ponderat in ceea ce scrii .. sunt multe chestii de care tu esti strain .. Parerea mea e ca fiecare sa-si vada de treaba lui , nu inteleg de ce unii se simt asa ofuscati ... Propietarul a decis asta , indiferent care sunt motivele lui noi trebuie sa le respectam ... Nu vad rostul acestui topic din moment ce utilizatorul " cristi_ionescu_79" a fost banat iar donatia nu se mai poate realiza ...

Doua culori ce le ador

47

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Si eu ca si multi alti colegi sunt total de partea domnului Cristi Ionescu,desi am comparat doar odata de la dansul(si sunt foarte multumit),dar pot spune ca gestul facut,referitor la donatie nu a fost un gest de batjocura,ci poate un gest de suparare,insa un gest care putea ajuta multi colegi,si care dansului poate i-ar fi facut o paguba,deci nu vad motivul banarii.Din ce vad ca a spus domnul Radu,inteleg ca totul se va rezolva,si astept cu nerabdare sa vad rezultatele.
Ps:La treaba cu oamenii de caracter,mi se cam pare ca o mare parte din oamenii de caracter de pe forum sunt de partea domnului Cristi Ionescu

0732628893

48

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Eu zic ca problema se rezolva, imediat ce dl. Racovita va avea acces la un calculator. Asa ca, nu mai pompati aerul degeaba! lol  lol  lol Distrugeti CO2-ul si mor copacii! lol lol  lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

49 Editat de costyy_78 (2012-09-19 16:45)

Re: Donez fertilizanti pentru plante

cred ca marea majoritate de pe acest forum este alaturi de Cristi Ionescu si cu siguranta lucrurile vor reveni la normal  cat de curand  smile 
personal nu cred ca Florin ar fi dat porumbelul din mana pe cioara din copac  lol  lol  lol

50

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Se pune monopol? La ce o sa se ajunga pe forumul asta daca fiecare plateste o taxa pentru "esclusivitate". Daca un crescator de guppy doreste sa isi vanda exclusiv pestii, noi restul muritorii de rand ce-om face cu guppy-i? Probabil ii dam la WC ca cineva a hotarat sa vanda numai el...
Nu e bine ce faceti, nu am nimic cu Marian, dar daca el doreste sa-si vanda marfa sa puna pret mai mic decat cel al lui Cristi si o va vinde.
Monopolul nu face bine, daca exista concurenta, tot noi, utilizatorii forumului vom avea de castigat.

Ape limpezi!

51

Re: Donez fertilizanti pentru plante

shpritz A scris:

Se pune monopol? La ce o sa se ajunga pe forumul asta daca fiecare plateste o taxa pentru "esclusivitate". Daca un crescator de guppy doreste sa isi vanda exclusiv pestii, noi restul muritorii de rand ce-om face cu guppy-i?

   Un crescator de Guppy vinde mii de exemplare, deci automat devine din crescator mic afacerist, deci nimeni nu a cerut ceva celui care vinde de dragul hobby-ului!
   Cristi Ionescu cred ca cunoaste mai bine situatia ce si cum s-a intamplat, iar cei care ati cumparat de la el ar trebui sa mai aveti numarul lui de telefon, il sunati si va rezolvati cu el donatiile/vanzarile etc.

PS: Cat despre madalin80, eu m-am lamurit de mult timp spre ce punct cardinal se trezeste odihnit, in fiecare dimineata.

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Buna seara.
Desi lucrurile au fost partial rezolvate, asa cum uni stiu, acest forum exista din pasiunea pt acvaristica doresc sa raspund acelora dintre voi care nu cunoasteti tainele acestui site. Acest forum pana acum nu a produs nici macar 2 lei insa a mancat sute, poate mi de euro unde nu mai pun ca sunt in spate si foarte multe ore pierdute in fata calculatorului sa poti tine in frau anumite specimene care au trecut sau nu pe la scoala, care atunci cand te intalnesc pe strada te ocolesc ca nu cumva sa dai peste ei, iar in spatele anonimatului sunt zmei.
Scuze am deviat de la subiect.
Se pare ca aseara am fost un pic obosit dupa cateva zile de munca in care am facut bani pentru a sustine acest forum, sa se poate bucura atat cel care iubeste acvaristica cat si cel care in viata nu a resusit inca sa afle cum il cheama. Dragi colegi de forum, nu am murit inca, insa l-am consultat pe fiul meu  lol  lol  lol  si impreuna cu el am decis ca pe acest forum sa poata avea loc o vanzare loiala din toate punctele de vedere.
Deci asa cum era firesc o sa avem parte de prezenta Dumnului Cristi, iar Domul Marian va avea anuntul fixat.
Iar ca uni sa poata dormi linistiti o sa desfintam rubrica vanzari permanente si rubrica vanzari diverse.

Va doresc vise placute

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

53

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Florin, ai luat inca o data o decizie care dovedeste ca esti OM... ai din partea mea toata stima si te felicit pentru munca depusa !

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Il Rugam pe Domnul Cristi sa nu uite de promisiunea facuta in acest topic utilizatorilor acestui forum. Subiectul ramane deschis ?  lol  lol  lol

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

55

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Mda.....sa revenim la subiect:)))   Vreau si eu o donatie daca ramane valabil anuntul (daca nu, contra cost). Astept PM, multumesc!

"Nici un om nu este suficient de intelept de unul singur."

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Salut Florin,
cand am vazut ca nu mai pot posta in acest topic, am deschis unul aici:
http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/16651/promisiune/
in care am anuntat tot ce era de anuntat vis-a-vis de acest subiect.
Lasa, te rog frumos, acest topic inchis ca nu-si mai are rostul.

vand de toate pentru toti

Re: Donez fertilizanti pentru plante

Nu-mi vine sa cred la ce situatii s-a ajuns aici.

Nu inteleg ce s-a intamplat.....poate nu se dau publicitatii nici dedesubturile problemei, sa intelegem cu adevarat care a fost scopul acestui eveniment.

Discutii intre cei doi au mai fost daca imi aduc bine aminte si prin alte "locuri" insa pe alte subiecte si nu credeam ca se va ajunge si aici. Daca cineva vrea sa castige un loc pe piata o poate face prin preturi, bonusuri, calitate si poate multe alte metode.

De azi inainte unii il vor privii cu ochi rai pe Marian sau pe conducatorii forumului, poate si pe Cristi unii dintre ei. Cert este ca acest eveniment nu aduce deloc cinste forumului si oamenilor implicati.

Si parca eram o comunitate....acolo unde toata lumea are aceleasi drepturi....

P.S. este primul si ultimul meu post in acest topic.