21

Re: Carti acvaristica

johnny A scris:

Sa faca cineva  ceva  sal opreasca pe baiatul asta.

   Cu toata antipatia pe care i-o port, cred ca nu trebuie oprit, decit in cazurile in care, asa cum i-am spus si eu, sare calul. Nu putem nega partea pozitiva a contributiei lui, la nivelul acestui forum. Nu-i putem arunca in circa, numai faptul ca este enervant, lipsit de respect, ahtiat dupa conflicte, infatuat, obraznic, etc. Are meritele sale si nu trebuie sa le uitam.
   In consecinta celor spuse mai sus, eu propun sa-l toleram, sa nu-i dam ocazia sa se autovictimizeze, asa cum ii place si sa facem un martir din persoana lui lol  Mai pe scurt, sa asteptam sa se "sinucida" prin parasirea forumului, sau sa i se termine arcul (ca la jucariile mecanice, intoarse cu cheia) lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

22

Re: Carti acvaristica

danielt A scris:

Amuzantilor!

Sa incep cu sfarsitul ca jhonny e flebetea mea, bomboana de incoerenta, spargatorul de cuvinte, mancatorul de matrix, antiphos si sare de cichlidae  lol  lol  lol

Florine, remarca mea era indreptata catre Radu, care probabil cu varsta a uitat bunele maniere in cutia cu autosuficienta si superioritate intr-un domeniu in care n-am auzit de numele lui. Sa-mi fie cu iertare daca google nu m-a ajutat sa gasesc niste lucrari. Coroborat cu aceasta mica observatie, comportamentul lui nu reflecta varsta. Sunt obisnuit ca un astfel de circ sa fie opera celor mai tineri si nelinistiti.

Radule, dragutule, nu eu am mutat discutia dintr-un subiect in altul. Esti distractiv in felul tau special. Acvarist, circar si administrator de forum prin excelenta! Ma inclin  ^:)^

   Te pup Danutz :kiss  si te astept totusi, la urmatoarea intilnire. As da orice, sa-l pot invita si pe amicul tau Tom Barr, care spre deosebire de mine, este cunoscut autor al unor lucrari, pe teme acvaristice si singurul in masura sa-ti tina in viata, sentimentul de respect... Pentru noi, ceilalti muritori de rind, nu ti-a ramas nicio farima!
   Daca vii, iti promit ca nu voi sta la masa cu tine, voi fi unul din chelneri, voi sta la dispozitia ta, te voi servi cu respect si umilinta, in speranta unui bacsis... gras! lol Cocoselule! :hug

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

23

Re: Carti acvaristica

Observ ca iti place sa scri mult ,probabil nu ai altceva de facut  :smoke .Hai vinerea viitoare la intalnire sa vorbim ,decat sa scrii si bem si o bere :noroc .

24

Re: Carti acvaristica

danielt A scris:

Amuzantilor!

Sa incep cu sfarsitul ca jhonny e flebetea mea, bomboana de incoerenta, spargatorul de cuvinte, mancatorul de matrix, antiphos si sare de cichlidae  lol  lol  lol

Florine, remarca mea era indreptata catre Radu, care probabil cu varsta a uitat bunele maniere in cutia cu autosuficienta si superioritate intr-un domeniu in care n-am auzit de numele lui. Sa-mi fie cu iertare daca google nu m-a ajutat sa gasesc niste lucrari. Coroborat cu aceasta mica observatie, comportamentul lui nu reflecta varsta. Sunt obisnuit ca un astfel de circ sa fie opera celor mai tineri si nelinistiti.

Radule, dragutule, nu eu am mutat discutia dintr-un subiect in altul. Esti distractiv in felul tau special. Acvarist, circar si administrator de forum prin excelenta! Ma inclin  ^:)^

Legat de virsta: http://www.youtube.com/watch?NR=1&v … =endscreen
   In timp ce eu, recunosc,  ma identific cu bosorogii de la balcon, ce zici de personajul care apare la minutul 4:00...? lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

25 Editat de danielt (2013-02-13 18:29)

Re: Carti acvaristica

Baracuda A scris:

Te pup Danutz :kiss si te astept totusi, la urmatoarea intilnire. As da orice, sa-l pot invita si pe amicul tau Tom Barr, care spre deosebire de mine, este cunoscut autor al unor lucrari, pe teme acvaristice si singurul in masura sa-ti tina in viata, sentimentul de respect... Pentru noi, ceilalti muritori de rind, nu ti-a ramas nicio farima!
   Daca vii, iti promit ca nu voi sta la masa cu tine, voi fi unul din chelneri, voi sta la dispozitia ta, te voi servi cu respect si umilinta, in speranta unui bacsis... gras! lol Cocoselule! :hug

Ceilalti n-au nicio treaba in harjoneala asta dintre noi. Ma indoiesc foarte mult ca esti capabil sa-ti castigi bacsisul, pana acum nici n-ai incercat.

Baracuda A scris:

In timp ce eu, recunosc,  ma identific cu bosorogii de la balcon, ce zici de personajul care apare la minutul 4:00...? lol

In ultimele zile parca ai semanat mai mult cu motociclistul dar banuiesc ca-ti place in lanturi?  lol  lol  lol

26

Re: Carti acvaristica

Mai Dane, naspeta de creatura esti! lol Sigur ca ceilalti nu au nicio treaba cu... spune-i cum vrei..., dintre noi! Cum incearca cineva sa-si spuna parerea, ii si bagi cutitul in git, de parca discutia asta nu ar fi publica, ci s-ar desfasura in sufrageria ta. lol
   Cum as fi putut incerca sa-mi cistig bacsisul? Lasindu-te sa aberezi in mod repetat, crezind ca suntem o adunatura de netoti care nu stim altceva, decit sa vindem cite ceva, pe forumul asta, in timp ce tu esti singurul care mai citeste si in consecinta esti detinatorul adevarului absolut? Te plagiez si-ti zic: ma faci sa casc! lol
   Chestiunea cu lanturile, chiar nu am inteles-o, ai fost prea subtil pentru mine wink

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

27

Re: Carti acvaristica

In clip, mosii aia au fost legati cu lanturi ca sa nu poata fugi, probabil.

Pai o data aberez apoi is las ca-mi sterg aberatiile  :omfg  lol  :omfg

Re: Carti acvaristica

daniel nu vrei sa fi moderator?  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

29

Re: Carti acvaristica

Unde aplic? E cu interviu? Sa-mi pregatesc CV-ul  :frog

Re: Carti acvaristica

este fara CV, interviul sa da oral  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

31

Re: Carti acvaristica

A pai nu, ca eu cu vorbitul nu ma prea pricep, mai iute-s la tastat si fara google degeaba, n-am sanse.  :fcry

32

Re: Carti acvaristica

Mai n-auzi! Te alinti ca cioara in par? lol
   - Adica nu vrei tu, sa fii moderator?
   - Nu vrei tu, sa tai si sa spinzuri, asa cum facem noi?
   - Nu vrei tu, sa imparti dreptatea, asa cum facem noi?
   - Nu vrei tu, sa fii tinta atacurilor celor vesnic nemultumiti?
   - Nu vrei tu, sa spui ce te taie capul, fara sa comenteze cineva?
   - Nu vrei tu, sa faci parte oficial, din comitetul de primire al noilor veniti si sa-i primesti, asa cum faci de cele mai multe ori, cu "blindetea" unui tigru bengalez?
   - Si mai ales, nu vrei tu, sa ai parte de "Daniel-ul" tau, care sa-ti manince ficatii? lol  Dane, uite, din cauza asta spuneam ca esti las! Fugi de raspundere! lol Singurul motiv pentru care cred ca ai refuza, este ca ar trebui sa te intilnesti cam des cu mine, idee care iti creeaza un disconfort maxim, tu fiind vesnic in viteza, calare pe motocicleta si eu un biet bosorog anchilozat lol
   P.S. Incearca sa fii mai spontan, cind imi raspunzi, spre deosebire de mine, tu nu ai atitea obligatii (deocamdata), pe acest forum... si ma lasi sa cred ca iti cauti raspunsurile pe Google, asa cum insinueaza unii... lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

33

Re: Carti acvaristica

Daniel e unic! N-am cum sa ma mai intalnesc cu unul ca mine  :ang

Re: Carti acvaristica

Da nu aţi vrea voi să încetaţi cu prostiile acestea?
Pe alte forumuri postul ar fi fost de mult şters iar "colegul" trimis la plimbare.

35

Re: Carti acvaristica

Propune tu ceva mai interesant de discutat. Adica nu se prea vede activitate din partea ta dar te plangi asupra continutului postat.

Poti incepe sa deschizi ceva subiecte de discutie, vad ca te pricepi la discusi dar mai mult pui clipuri cu ei. Esti liber sa preiei atentia cu ceva discutii despre ei daca tot te deranjeaza subiectele ca acesta.

Tu te uiti la vecinul de vis-a-vis la televizor si te plangi ca se uita la taraftv  lol

36

Re: Carti acvaristica

Eu ma conformez si ma retrag.
   Sincer imi pare rau, Daniel este un foarte bun "material didactic" pentru exersarea abilitatilor psihanalitice, a stapinirii de sine si a studiului asupra diferitelor genotipuri comportamentale mioritice.
   Danutz, pa si te astept pe 22, la intilnire! :hug

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!