21

Re: Salutare si bine v-am gasit

Daca face spuma in sticla inseamna ca fermenteaza. Daca fermenteaza inseamna ca produce CO2... verifica etanseitatea sistemului. .

22 Editat de staff1983 (2013-04-03 16:21)

Re: Salutare si bine v-am gasit

imarian A scris:

Daca face spuma in sticla inseamna ca fermenteaza. Daca fermenteaza inseamna ca produce CO2... verifica etanseitatea sistemului. .

Mersi, am gasit problema, era de la faptul ca nu aveam rabdare, spuma s-a lasat, si acum totul este ok si baga co2 big_smile

Ce vroiam sa mai intreb este ca daca bag prea mult CO2 adica aproape am ajung la 30 pe testul permanent de CO2 este ok pentru plante?

Tin sa zic ca acvariu are DOAR plante si bag nutrienti nu mai stiu acum cum se numesc, luati dint-un pet shop, si il tin la geam in soare(cand o veni si el in Bucuresti). Vreau sa le cresc rapid.

Daca stiti vreo metoda mai buna de crestere rapida pentru plante nu ezitati sa imi spuneti.

PS:
sTTTk mersi de informatie, o sa caut o reteta pe net sa vad ce si cum... ideea era ca vroiam sa evit acest lucru din cauza ca e mancator de timp si preferam sa iau de undeva de unde stiti si voi ca e de incredere.

Mai ales ca acum sunt la capitolul plante si bag documntatie acolo.

http://www.acvariidevis.ro/forum/post/177164/#p177164