21

Re: Buna tuturor!

Bya A scris:
Ancistrus A scris:
Bya A scris:

1.De ce am nevoie pentru plante???

   De acvariu big_smile

Ma referam la conditii  lol

   Repet, de acvariu lol

22

Re: Buna tuturor!

Ancistrus A scris:
Bya A scris:
Ancistrus A scris:

   De acvariu big_smile

Ma referam la conditii  lol

   Repet, de acvariu lol

In afara de acvariu  lol

:s)

23

Re: Buna tuturor!

Conditii optime pentru cresterea lor! In primul rand... un acvariu lol

24

Re: Buna tuturor!

Ai pm cu ce trebuie pentru lumina.

25

Re: Buna tuturor!

borsec A scris:

Ai pm cu ce trebuie pentru lumina.


Poti posta aici ceea ce ai scris in PM? Nu de altceva, dar poate mai sunt si alti colegi care citesc si au nevoie de o indrumare...

26

Re: Buna tuturor!

pai este un link si am zis sa nu fac reclama

27

Re: Buna tuturor!

Ok... am crezut ca te referi la ceva concret pentru acel acvariu.  smile

28

Re: Buna tuturor!

Imi poate da cineva niste sugestii in privinta plantelor? Nu ma pricep absolut deloc la capitolu' asta  :stupid

:s)

29

Re: Buna tuturor!

http://www.acvariidevis.ro/apa-dulce/pl … -var-nana/

30

Re: Buna tuturor!

Bya A scris:

Imi poate da cineva niste sugestii in privinta plantelor? Nu ma pricep absolut deloc la capitolu' asta  :stupid

   Poate te ajuta articolele fixate de aici wink

31

Re: Buna tuturor!

Multumesc  mult pentru sugestii  ^:)^
Intre timp am gasit un acvariu de 20-25l (mai mare nu pot cumpara,singurul loc unde il pot pune e pe mobila) pe care o sa-l cumpar cel mai posibil in peroda Craciunului. Vestea buna e ca betanu' a inceput sa manance fulgii pe care i-am luat  big_smile .Pana cumpar acvariul ce pesti imi recomandati pentru el? Din cate stiu nu ar fi o idee buna pestii cu inotatoare lungi ca s-ar pute sa ramana fara ele.Nu de alta da imi place sa stiu exact ce cumpar cand intru in magazin  big_smile  Poate niste neoni? hmm

:s)

32

Re: Buna tuturor!

In cei 20-25 de litri... lasa-l singur si bucura-te de el. smile

33

Re: Buna tuturor!

Tocmai mi-a venit o ideeeee: Am un alt loc mai mic pe mobila in care incape acvariul betanului.O sa-l pun acolo si in locul unde e acum o sa pun noul acvariu in care voi pune cativa pestisori.Ma gandesc sa pun un xipho voaltat.Am vazut cativa in pet-shop si m-am indragostit de ei.Poate mai pun cativa pestisori mici pe langa el  :sbr

:s)

34

Re: Buna tuturor!

mai bine arunci borcanu de 4 l si pui betanu in cel de 20 l :sok

35

Re: Buna tuturor!

De aruncat nu-l arunc ca s-ar utea sa am nevoie de el...Nu mai fac prostia sa arunc acvarii ca am aruncat vreo trei pana acuma si cand am avut nevoie a trebuit sa cumpar lol

:s)

36

Re: Buna tuturor!

borsec A scris:

Arunca rechinu si foca de plastic .
Bafta.

Apropo "foca" e defapt o balena  lol  lol

:s)

Re: Buna tuturor!

beta in mediul lor natural(biotop)traiesc in namol...au o a 3-a branhie sub gusa care ai ajuta sa respire
deci cu schimbul de apa la saptamana e bine...si nu prea...cand incepe apa sa capete un miros mai anapoda...schimba-i o parte din apa..poti sa pui o planta ,doua...
p.s bine ai venit

38

Re: Buna tuturor!

ciprian barbu A scris:

beta in mediul lor natural(biotop)traiesc in namol...au o a 3-a branhie sub gusa care ai ajuta sa respire
deci cu schimbul de apa la saptamana e bine...si nu prea...cand incepe apa sa capete un miros mai anapoda...schimba-i o parte din apa..poti sa pui o planta ,doua...
p.s bine ai venit

Buna! smile
Plante as pune dar nu am neon si nu au cum sa creasca plante in acvariu.Defapt din cate imi amintesc acu un an sau doi parintii au cumparat doua neone si au folosit doar unul dar acvariul nu are capc  neutral vre-o sugestie??? ^:)^

:s)