721

Re: Upgrade 300...

Va mulțumesc ca îmi sunteți alături dragi colegi si va doresc Sărbători Fericite tuturor  :sok

722

Re: Upgrade 300...

O întrebare pentru toți care ați crescut Utricularia graminifolia
-am vreo șansa sa o cresc cu acești parametri in acvariu ?
Testele arata cam asa :
Ph-6.0
Gh-5 dgh
Kh-4 dgh
Fe-0,5 mg/l
No3-10 mg/l
Po4-1 mg

723

Re: Upgrade 300...

Tot cam asa am si eu in bazin...eu zic ca ai sanse destul de bune cu UG la parametrii aia wink

724

Re: Upgrade 300...

Dacă toată lumea îţi doreşte ca această zi să fie una minunată, eu va urez ca toate zilele ce urmează să fie pline de bucurii şi realizări, astfel încât acest nou an să îţi umple sufletul de voie bună! La mulţi ani 2014!

725

Re: Upgrade 300...

LA MULTI ANI!!! :noroc

726

Re: Upgrade 300...

LA MULTI ANI !!! :noroc

727

Re: Upgrade 300...

Deoarece nu mai este nimic de spus despre Upgrade 300 ... rog administratori sau moderatori acestui forum sa inchida aceasta tema de discutie.

728

Re: Upgrade 300...

Deoarece nu mai este nimic de spus despre Upgrade 300 ... rog administratori sau moderatori acestui forum sa inchida aceasta tema de discutie.

729

Re: Upgrade 300...

Deoarece nu mai este nimic de spus despre Upgrade 300 ... rog administratori sau moderatori acestui forum sa inchida aceasta tema de discutie.

730

Re: Upgrade 300...

Deoarece nu mai este nimic de spus despre Upgrade 300 ... rog administratori sau moderatori acestui forum sa inchida aceasta tema de discutie.

731

Re: Upgrade 300...

Rog administratori sau moderatori acestui forum sa inchida aceasta tema de discutie.

732

Re: Upgrade 300...

Nu te mai chinui Cosmine...lasal asa si deschideti altu  wink  wink  wink

Re: Upgrade 300...

lup cosmin A scris:

O întrebare pentru toți care ați crescut Utricularia graminifolia
-am vreo șansa sa o cresc cu acești parametri in acvariu ?
Testele arata cam asa :
Ph-6.0
Gh-5 dgh
Kh-4 dgh
Fe-0,5 mg/l
No3-10 mg/l
Po4-1 mg

La mine creste cu kh 6, Fe 0,2, gh 4. In rest cam aceiasi parametrii ii am. Am avut un smoc si acum am destula. La mine ph- ul este de 6,2

Re: Upgrade 300...

Scuze nu am citit mai sus ca ai cerut sa se inchida, eu am dat ca vaca inainte la lucerna smile)))

735

Re: Upgrade 300...

Posibil ca au fost discutii interesante sau ai primit sfaturi bune in acest topic, sfaturi de care pot beneficia si altii, de ce sa se inchida?

736 Editat de lup cosmin (2014-01-22 20:09)

Re: Upgrade 300...

Deoarece nu cred ca se mai poate discuta ceva în acest topic și ca Upgrade 300... nu mai exista.De acea rog Administratorul acestui sait(forum) sa închidă acest topic.
Iar cu siguranța și ceilalți utilizator pot vedea cea ce sa discutat în aceasta tema dacă acest subiect este închis.

737 Editat de lup cosmin (2014-01-25 20:40)

Re: Upgrade 300...

Observ ca nu doriti sa închideți acest topic atunci sa continuam ...

Ca sa fiu sincer cu toti utilizatori acestui sait de acvaristi am fost foarte suparat,necajid dar si dezamagit deoarece pierdusem munca de un an in cresterea discusilor salbatici Rio Golden Xingu.Pot spune ca am vorbit foarte mult cu cei doi foarte buni prieteni Reisz Medre si Bura Marius care mau sfatuit sa fac cea ce cred de cuvinta si sa iau decizia corecta.Din punctul meu de vedere tot respectul celor doi colegi de breasla.
In data de 25.10.2013 decizia finala a fost luata si am decis sa plec de jos si sa ma pricopsesc cu 9 super red melon de 6cm de la Discusmaniac la care vreau sa ai multumesc inca o data pentru seriozitatea de care a dat dovada.
In data de 26.10 2013 in jurul orelor 19'30 au ajuns de la Onesti 9 super red melon dupa doua ore de climatizare pesti arata cam asa ...

Caracteristici acvariu:
-dimensiuni acvariu:L\50,l\50,h\50,sticla 7 mm.
-volum acvariu 125 l
-nuanta negru
-stand home made confectionat din pal melaminat negru (18 mm)

Aparatura:
-pompa aer resun air pump
-incalzitor Resun 300 w(reglat pe 30 grade)
-spoturi 25 w/2 buc

Fauna:
-super red melon

Evolutia puilor de Discusi super red melon de la crescatoria Onesti in data de 10:11:2013...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZlrdwT9KbpQ&feature=youtu.be[/youtube]

Data de 24:11:2013

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6tn25dFbwNM[/youtube]

738

Re: Upgrade 300...

In urma cu ceva timp ...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qLQ6pCgcrgU&feature=youtu.be[/youtube]

739

Re: Upgrade 300...

Felicitari.Foarte frumos  :apl

Calitatea se plateste!

740

Re: Upgrade 300...

Frumosi Cosmine  :sok ....astept sa apari si la sectiunea nevertebrate.. roll  roll  roll