Re: Salut!

Spartura de roca vulcanica, este dobandita cu ajutorul lui danbv. Motiv de a spune ,,multumesc'' si pe cale oficiala!  :noroc

Re: Salut!

Prima zi dupa finalizarea capacului , hardscape final si plantare. Multumesc colegilor, Alfyy (surubareala, lipeala...mare meserias) si AdrianB (balaceala, insamantare, prasila..si jegareala in egala masura!  lol  Serios, colegu' nostru e mester, pacat ca vrea sa schimbe macazul spre africani, poate nu pierdem un talent, sa nu uitam premiul cu care a fost recompensat!
Asa ca daca aveti de comentat, va sar trei in cap!  lol
Revenind cu picioarele pe pamant, hai cu critica fara retinere, pana la os!
I pup you!  :noroc

Re: Salut!

Ah, si pozele, normal!  lol

24

Re: Salut!

Fir-ar el sa fie de termometru lol

Re: Salut!

Da, da, da...l-am bombanit si eu pe Adi dupa ce a plecat!  lol
Ma duc sa-l mut chiar acu'!

Re: Salut!

Pentru subiectivitate, Cristi, are o bere.  :noroc

27

Re: Salut!

Pai, imi place bazinul dar e prea fraged momentan smile

Re: Salut!

Adevarat, inca nu are forma finala. Mai trebuie sa dau niste gauri in stand, pentru al doilea filtru si co2, sa dau de cap unei prize programabile (mai bine spus, unui prelungitor cu prize programabile). Mai am de sapat...  lol

29

Re: Salut!

sefer jesirah A scris:

Da, da, da...l-am bombanit si eu pe Adi dupa ce a plecat!  lol
Ma duc sa-l mut chiar acu'!

Sper că nu m-ai bombanit si pe mine cu neoanele dar au iesit bine.

Repar electronice si electrocasnice0729803578
si filtre externe EHEIM.

30

Re: Salut!

Alfyyyy, nu stiu ce ai lipit tu acolo, dar acvariul ala se desface in maxim... 1 saptamana!

31

Re: Salut!

Ancistrus A scris:

Alfyyyy, nu stiu ce ai lipit tu acolo, dar acvariul ala se desface in maxim... 1 saptamana!

Nu tine siliconul s-au nu la udat big_smile

Repar electronice si electrocasnice0729803578
si filtre externe EHEIM.

Re: Salut!

Huo, carcotasilor! Am pus berea la rece!  lol

33

Re: Salut!

Haaaaa, deci de aia nu tine! Vrajeala tine, dar siliconu' nu smile
Daneeee, siliconu e bun... lipiciosu la fel... ce mai ramane? big_smile

34

Re: Salut!

Eeee, pai si cand m-oi mobiliza... nu ma ajuta 2 peturi smile)

35 Editat de sefer jesirah (2015-02-14 01:24)

Re: Salut!

Sa ne intelegem! Conu' Alfyy, a crosetat doar la capac, acvariul e cumparat din hb, eheim.  tongue
Eu pusesem ,,neste'' cutii, dar daca asta se cere, bagam si 2 purcelusi!  lol

36

Re: Salut!

Imposibil sa nu o scoatem la capat smile

37

Re: Salut!

Diferenta foarte mare fata de ce am vazut prima data in poze.  :noroc

38 Editat de sefer jesirah (2015-02-19 16:29)

Re: Salut!

Acum 3 zile am inceput fertilizarea (2ml vimi all in one si 2 ml easycarbo) si am introdus primii pesti, 3 Hemigrammus erythrozonus. Ieri au urmat 6 Hemigrammus rhodostomus. Astazi am dat drumul la CO2, deocamdata prin difuzor, 1b/s. Maine urmeaza un trio Apistogramma Agassizi si un mascul de Apistogramma Macmasteri. Dar cel mai important, de 2 zile a ajuns si al doilea plaman (sau a 2-a inima), filtrul Eheim 2073  :fok  .
  Da' nu-i totu' roz! Inteligent ca Superman, imi trag chilotii peste pantaloni.... sa nu exageram!  lol  Revenind, inteligent nevoie mare, nu am gaurit standul pentru 2 filtre externe..  :stupid  , de parca nu stiam din start ca asa va fi! Asa ca, sambata, am de treaba... .

Re: Salut!

Spre finalizare. In final am inlocuit 2073 cu 2074 si am revenit la reactor extern pentru co2 ( tot Alfyy saracu', sa ne traiesti coane, sa mai faci d'astea!  ^:)^   :noroc ).

Re: Salut!

pozele...ca de obicei!