161

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

kokos A scris:

1. Administratorul va fi ales de catre: SCHALFFEN => A ALES ACVARIIDEVIS

2. Castigatorul unei editii va fi ales de actre unul din cei care isi au inscrise acvariile in concursul actual si pt ca eu m-am certat cu doi dintre ei, oarecum fff urat, am sa-l rog pe LORENZO sa numeasca pe unul dintre acestia........si il rog pe cel care va fi propus sa ne dea o mana de ajutor, iar pt acceptul sau ii multumesc........IN ASTEPTARE

3. Doamna as dori sa fie numita de catre AVATAR. - IN ASTEPTARE

Cezara> uite!!! spune, te rog, tu un termen pana cand pot fi alesi si ceilalti reprezentanti, caz contrar alegem alti doi pe alte principii......

Hai sa elimin asteptarea.. Lorenzo are de ales intre mine si pelly, micutzul bastard nu are nici macar 1 post.. Desi intru destul de des pe forum, acum sunt in sesiune, si intru cam in reprize.. Asa ca timp pt a cauta toate propunerile, pt a le judeca obiectiv, nu prea ar fi.. asa ca imi pare rau, dar eu chiar daca voi fi ales, nu pot da curs invitatiei.. Deci ramane pelly, numai ca el nu prea a intrat pe aici.. Sau poate se mai inscrie cineva..

162

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

ok ... nu am fost inteles> numirea urma sa fie facuta de catre Pelly, Merlin sau Micul Bastard din:


Pelly (castigator temporar pt ca se afla pe locul 1 acum) editia IX
Costi 8 - editia VIII
Cristina - editia VII
Marian 4232 - editia VI
ICSIM - editia V
Marian 4232  - editia IV
Crstn-Savu - editia III
Darlau_petru - editia II
Bebe - editia I

?

163

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

cu acceptul lui Lorenzo..Merlin te rog numeste tu unul din castigatori sa participe in juriu pt ca Micutzul Bastard este inactiv, iar Pelly este si in lista castigatorilor....please sa fie unul care este activ pe forum....

?

164

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

m-am uitat prin tot topicul si s-au strans ceva pesti.....abia astept sa vad ce o sa iasa.....

?

165

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Vorbeste lumea fara mine?:lol: cu respect vreau sa va rog ca indiferent de opinia lui Lorenzo ,propunerea pentru cel care va desemna castigatorul acestei teme sa fie Costi 8 care a demonstrat ca e un acvarist (si nu numai) desavarsit!
cu respect

166

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

1.

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

167

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Oscilam intre marian 4232 si costi 8..  Eu zic costi8, acvarii frumoase au amandoi, doar ca marian, cel putin mi se pare mie, intra mai rar.. Deci costi8

168

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Super, a mai ramas doar Avatar sa isi etaleze alegerea si incepe alegerea pestilor din top. Abia astept sa vad rezultatul.

Etiamsi omnes, sed non ego.

169

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

prefer ca dupa ce alegem sa mai facem un concurs din asta mai bine organizat si cu un regulament calumea

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

170

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

toti pestii sunt superbi in felul lor, nominalizand pe unul sau pe altul pentru locul 1 nu facem decat sa ne furam singuri caciula! care peste de pe locul 2,3,4....100 nu ar sta la fel de bine langa locul 1...sau si mai bine in acvariul oricarui user? smile

171

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Discus! Brun!

172 Editat de Avatar (2010-02-17 01:58)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

kokos A scris:

1. Administratorul va fi ales de catre: SCHALFFEN => A ALES ACVARIIDEVIS 2. Castigatorul unei editii va fi ales de actre unul din cei care isi au inscrise acvariile in concursul actual si pt ca eu m-am certat cu doi dintre ei, oarecum fff urat, am sa-l rog pe LORENZO sa numeasca pe unul dintre acestia........si il rog pe cel care va fi propus sa ne dea o mana de ajutor, iar pt acceptul sau ii multumesc........IN ASTEPTARE 3. Doamna as dori sa fie numita de catre AVATAR. - IN ASTEPTARE Cezara> uite!!! spune, te rog, tu un termen pana cand pot fi alesi si ceilalti reprezentanti, caz contrar alegem alti doi pe alte principii......

Ok, nu am sa intreb de ce eu, am sa-mi fac datoria. Nu sunt de mult inregistrat, astfel nu am ajuns sa "cunosc" multe persoane, dar dintre cele active sunt doar doua: o doamna si o domnisoara....cine sa fie, cine sa fie ?! .
.
.
.
suspans.... (tobe surde in ritm crescendo)... Doamna Lucia ! (sper sa nu ma intrebati de ce, nu am niciun raspuns la intrebarea aceasta). Cezara sa nu-mi porti pica big_smile

173

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Avatar A scris:
kokos A scris:

1. Administratorul va fi ales de catre: SCHALFFEN => A ALES ACVARIIDEVIS

2. Castigatorul unei editii va fi ales de actre unul din cei care isi au inscrise acvariile in concursul actual si pt ca eu m-am certat cu doi dintre ei, oarecum fff urat, am sa-l rog pe LORENZO sa numeasca pe unul dintre acestia........si il rog pe cel care va fi propus sa ne dea o mana de ajutor, iar pt acceptul sau ii multumesc........IN ASTEPTARE

3. Doamna as dori sa fie numita de catre AVATAR. - IN ASTEPTARE

Cezara> uite!!! spune, te rog, tu un termen pana cand pot fi alesi si ceilalti reprezentanti, caz contrar alegem alti doi pe alte principii......

Ok, nu am sa intreb de ce eu, am sa-mi fac datoria. Nu sunt de mult inregistrat, astfel nu am ajuns sa "cunosc" multe persoane, dar dintre cele active sunt doar doua: o doamna si o domnisoara....cine sa fie, cine sa fie ?!
.
.
.
.
suspans....







Doamna Lucia !

(sper sa nu ma intrebati de ce, nu am niciun raspuns la intrebarea aceasta). Cezara sa nu-mi porti pica big_smile

ai uitat partea cu tobele lol

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

174

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Gata, am modificat tongue

175

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

perfect! asta ar fi fost si alegerea mea.. smile
acum sa vedem rezultatele

176 Editat de kokos (2010-02-17 12:17)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

si peste noapte m-am gandit sa mai adaugam inca doi cu drept de vot pentru ca punctajul sa fie si mai "realist".....dat fiinf faptul ca restul s-au ales, m-am gandit sa-i tin "secret" pe ceilalti doi.....de ce?


simplu: vor fi primii doi care au avut cele mai multe postari in acest topic din "dragostea [pentru forum si acvaristica":

?

177

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

si punctajul sta in felul urmator ca si interventii:

Bubu - 1
AdrianS - 1
Bogdan 666 - 1
Puiutu - 1
Ciprian01 - 1

Oranda - 2
Pelly67 - 2
Kompan - 2

Acvariidevis - 3

Fabian - 4
Florin.Mazilu - 4

rtklancelot - 5
Lucia - 5
Soartav - 5

Lorenzo - 6
Maranu - 6

Merlin - 7

Aqua - 9

Avatar - 11

Nikool_213 - 11

Cezara - 18
Schalaffen - 18

Tuturor celor de mai sus le multumesc pentru interventiile si/sau fotografiile expuse.........

?

178 Editat de kokos (2010-02-17 12:16)

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

asadar juriul este compus din:

Acvariidevis
Lucia
Costi8
Cezara
Schlaffen.

Doamnelor/Domnilor va rugam sa incepeti deliberariile si sa ne faceti mandrii de alegerile Dumneavoastra.

Se vor nota pestii cu note de la 1 la 100 de puncte, iar la sfarsit tb sa rezulte doua topuri:
- Top 10 cei mai frumoi pesti de apa sarata.
- Top 10 cei mai frumosi pesti de apa dulce.


Cu deosebit respect,
KoKoS

?

179

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

.....eu ce sa va zic,....acum am citit  despre ce este vorba, si ma simt onorat sa fiu ales in juriul care va desemna cel mai frumos peste.
Dupa tot ce am pus eu pe acest forum cred ca punctul meu tinta sunt plantele si in general
aquascaping-ul , la pesti stau putin cam slabut, dar ma voi stradui sa o fac cat mai corect cu putinta.

pana o sa punctez  o sa mai dau o tura pentru vizionarea pozelor.

180

Re: Cei mai frumosi pesti din lume top 10

Multumim.

o sa-l rog pe admin sa intocmeasca azi o lista oficiala cu cele doua categorii de pesti.

sincer, m-am apucat eu sa o fac dar fiindca sunt o serie de foto fara "nume" n-am reusit pt ca nu-i cunosc pe toti.

?