21

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

Nu oameni buni , nu vreau africani . Vreau doar sa aflu, cum trebuie tratata aceasta piatra , ca sa poata fi bagata in acvariu  :crap   big_smile

22

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

Le speli bine si le bagi in acvariu smile

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

O speli,o fierbi si o bagi in acvariu,simplu !!!

marian37

24

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

Atat , asta am vrut sa aud big_smile , va multumesc :* <3

25 Editat de sDarius (2014-06-11 18:46)

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

http://s27.postimg.org/4cg2uoi0j/20140611_155926.jpg

26

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

:acv  :smoke

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

Pietrele arata bine, dar marimea si pozitionarea lor in acvariu nu e buna.
Incerca sa spargi una sa faci si bucati mai mici si aseaza le asimetric, ca si cum ar fi cazute de sus, rostogolite etc, dar nu asa in sir indian. Nu ai sa vezi in natura trei pietre cu aceeasi dimensiune alineata asa, ever.
Da si tu cautare pe google images la poze cu hard scape cu pietre sa vezi despre ce vb. Le poti ingropa usor in substrat etc sunt destule variante.
Succes

28

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

multumesc de sfat , am sa tin cont , asa am sa fac . Revin cu poze !!!

29

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

Dupa sfatul tau si pozele de pe google , uite ce a iesit ! Sper sa va placa

http://s17.postimg.org/51nw9jya7/10397827_864641683565123_1013975755020066388_n.jpg

30

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

sDarius A scris:

Nu oameni buni , nu vreau africani .

   Zici ca e de africani lol
   Mai scoate din pietre, pune niste plante, o crenguta ceva...

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

Iar demolezi viziuni artistice? Sau asa iti faci prieteni?  lol

32

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

Eu doar imi spun parerea si incerc sa ajut fara sa dau sfaturi, iar prietenii ii fac face to face wink

33

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

Ei, da... exceptand manado, aduce foarte bine cu un acvariu destinat africanilor.
Deci, sa vedem plante pe acolo smile

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

Darius nu te lasa afectat de unele comentarii, de cand sunt pe forumul asta, orice incepator are topicul plin de intepaturi si muscaturi de partea dorsala ale unor membri care asa aleg ei sa si exprima si sa impartaseasca experientele acvaristice.
Acvariul arata mult mai bine, dar intr adevar daca acele pietre vor fi "imbracate" de plante nu ar mai parea mari sau " de africani".
Incerca sa plantezi ceva easy ca sa te obisnuiesti cu plantele.
Fiind acvariul inalt nu mi se par mari pietrele, dar repet trebuie sa pui ceva plante.

35

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

ancamarketing A scris:

de cand sunt pe forumul asta, orice incepator are topicul plin de intepaturi si muscaturi de partea dorsala ale unor membri care asa aleg ei sa si exprima si sa impartaseasca experientele acvaristice.

   In general femeile stiau sa se exprime... macar atat! E clar ca nu ne referim la cazul de fata!
   Stimata... colega Anca, daca nu-ti poti tine parerile pentru tine, macar nu le publice!

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

:apl Asteptam raspunsul tau acid, ca de obicei, si chiar daca sunt la serviciu, ma m riscat sa mai deschid o data forumul . Eram sigura ca nu o sa te poti abtine sa mai improsti cu noroi pe cineva. Tocmai citisem topicul lui Mytza inainte de a scrie aici.
Asta e si motivul ptr care nu mai postez nimic pe forumul asta, si foarte rar scriu un comentariu.
Ar trebui sa invatam despre acvaristica aici, nu cum sa ne jignim intre noi, sau ca sa fiu pe intelesul tau "sa ne masuram sculele".
Scuze Darius de off topic dar , din pacate asta e realitatea pe acest forum.

37

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

ancamarketing A scris:

Eram sigura ca nu o sa te poti abtine sa mai improsti cu noroi pe cineva.

   Tot eu? Mereu am raspuns defensiv!

ancamarketing A scris:

Ar trebui sa invatam despre acvaristica aici, nu cum sa ne jignim intre noi, sau ca sa fiu pe intelesul tau "sa ne masuram sculele".

   Exact asta spun si eu, mai ales ca femeile nu au cum si cu cine  sa-si masoare "sculele"! Ma rog... e o chestie veche de cand lumea!
   Unde este comentariul tau pentru @sDarius? Cu ce il ajuti? Offtopico ce esti lol

PS: Doar de curiozitate, pe ce forum de acvaristica activezi acum? Sa nu crezi ca nu cunosc activitatea forumurilor de acvaristica de la noi, adica 0!

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

Me out.  :of

39

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

Ancistrus sincer si mie mi se pare ca vorbesti mult si prost. Spre exemplu in momentul in care Anca a zis ca pietrele sunt bune pentru un plantat puteai foarte frumos sa o contrazici si sa-i spui colegului Darius ca acele pietre sunt calcaroase si nu merg intr-un acvariu plantat.
Urmaresc de mult comentariile de pe forum si am citit si eu topicul lui Mytza.
Esti slab.....

Calitatea se plateste!

40

Re: Acvariu Darius - Moldova Noua

Stiti care e treaba, acvariul il modelez dupa bunul meu plac. Urmeaza sa pun si plante...odata ce voi gasi pe forumul asta o pers care sa'mi vanda niste plante. Daca mie imi place asa ,  nu poate sa'mi faca nimeni nimic. Ancistrus nu fi rau. Fiecare are dreptul la o parere. Dupa cum am spus , vreau sa cumpar plante iar apoi nu va mai arata ca de africani.  Si ma bucyr ca azi dimiteata, am ajuns in stagiul de ape cristaline. Acvarius s'a ciclat dupa 1 luna. Multumesc tuturor.