41

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

eu pe asta am pus-o in susbtrat si fixat-o cu o piatra dar a putrezit partea din pamant si s-a ridicat la suprafata, asa ca m-am gandit sa nu o mai chinui si sa o folosesc ca o cortina, o fizex pe ce ii place ei.
ms mult de sfaturi:)

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

42 Editat de pelly67 (2010-02-19 18:21)

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

http://www.jbl.de/?lang=en intra aici si descarca din sectiunea downloads ce anume te intereseaza! bine ar fi sa le citesti pe toate sunt interesante mai ales ca esti la inceput smile

43

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

bogdivaio A scris:

ai p[utea sa-l abgradezi cu un neon Osram 865 are 1300 de lumini parca..ti-l recomanda...totusi ar trebui daca nu cumva musai sa-ti mai pui macar un neon daca vrei sa ai un acvariu bine plantat..dar aici te poate ajuta doar cine are indemanare si putina pricepere

sau poti lua exemplu de la vrajitorul big_smile de mai sus in ceea ce priveste ce neon sa-ti pui..la el a functionat!

ce mi-ai facut??? am alergat azi in 5 magazine in tot bucurestiul pentru neonul asta si toti se uitau la mine cu ochii cas de parca le ceream un cap de extraterestru. Am luat 5 magazine de bricolaj si 3 pet shopuri la rand, la unul din el mi-au spus ca poate doar in Brasov sa gasesc asa ceva si ca ar trebui sa ma reprofilez hmm
pe net am gasit pe un site dar era out of stoc. 

ALtul nu imi recomanzi ? sad

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

44

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

pelly67 A scris:

http://www.jbl.de/?lang=en intra aici si descarca din sectiunea downloads ce anume te intereseaza! bine ar fi sa le citesti pe toate sunt interesante mai ales ca esti la inceput smile

uu grozav big_smile ma apuc de lectura, mersi mult

Voi de unde va luati EasyCarb caci pe unde am umblat eu azi imi bagau pe gat Tetra capsule, unii nici nu auzisera de asa ceva.

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

45 Editat de bogdivaio (2010-02-19 21:09)

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

allexya A scris:
bogdivaio A scris:

ai p[utea sa-l abgradezi cu un neon Osram 865 are 1300 de lumini parca..ti-l recomanda...totusi ar trebui daca nu cumva musai sa-ti mai pui macar un neon daca vrei sa ai un acvariu bine plantat..dar aici te poate ajuta doar cine are indemanare si putina pricepere

sau poti lua exemplu de la vrajitorul big_smile de mai sus in ceea ce priveste ce neon sa-ti pui..la el a functionat!

ce mi-ai facut??? am alergat azi in 5 magazine in tot bucurestiul pentru neonul asta si toti se uitau la mine cu ochii cas de parca le ceream un cap de extraterestru. Am luat 5 magazine de bricolaj si 3 pet shopuri la rand, la unul din el mi-au spus ca poate doar in Brasov sa gasesc asa ceva si ca ar trebui sa ma reprofilez hmm
pe net am gasit pe un site dar era out of stoc. 

ALtul nu imi recomanzi ? sad

...aici gasesti tot ce iti trebuie si expediaza si in tara:http://www.nevertebrate.ro...unde scrie out of stock nu inseamna neaparat ca nu il au,poate nu au updatat site-ul deaceea trimite un mail sau suna la numarul lor de contact si intrebi...Bafta!

intreaba si tu acvaristi din Bucuresti de unde si-au cumparat!

46

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

solar tropic de la jbl 15w atat iti trebuie tie ca lumina! daca vei pune 2 neoane te vor invada algele sad
http://www.nevertebrate.ro este din cluj, gasesti in Bucuresti la http://www.happypets.ro/

47

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

Saru mana !! in sfarsit, imi pierdusem sperantele.

Pai si deci ce iau, care din ele e mai bun?  roll solar tropic de la jbl 15w sau Osram 865?

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

48

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

uite cateva poze facute fara blitz sa iti dai seama cum se vede cu jbl

49

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

Pai dat fiind ca osram la 15W nu gasesc nicaieri, cred ca voi ramane la JBL big_smile

Cu cate neoane este acvariul pozat? 1 sau 2?

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

50

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

mda pai sper sa fie destul la al meu doar unu, sa nu fie chior ca cel pe care il am acum

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

51

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

are un singur neon ,asa este din fabrica...foto 2

52

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

3

53

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

deja sunt hipnotixata de cat de frumos este acvariul yikes

gata, m-ai convins, il iau. si am gasit si easycarb  pe site, rezolv doua probleme big_smile

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

54

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

lumina este una similara celei ambientale sa nu speri ca este ca pe scara blocului tongue

55

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

Uite aici pt. osram, poti da un tel. inainte sa nu faci drumul aiurea. http://www.marbotrade.bizoo.ro/

56

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

din ultima poza as crede ca neonul tau s-a dus...adica s-a prajit de aia nu mai face lumina. uitete sub capacul acvariului si vezi daca este inegrit la capete, asta denota semne de imbatranire sau si mai rau nu mai este in parametrii normali, asa ca schimba-l ca asta este cauza.

57

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

nu pare inegrit, dar dar are pete pe suprafata lui, pe toata lungimea. O sa vad osram daca gasesc, daca nu raman la jbl.

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

58

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

in tub sau pe afara? daca sunt in tub nu cred ca este bun

59

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

par a fi in tub. Niste chestii ovale, lungi si rozalii pale. Oricum face lumina foarte putina deci banuiam si eu ca e cam dus.

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

60

Re: interactiune omnipur cu fertilizanti plante

pune un tub nou si gata...sa faci poze si sa le pui dupa tongue