21

Re: problema plante

bradraqua A scris:
sece4u20 A scris:

stai cat de cat lejer lol:lol::lol:

Vreau sa-ti spun, ca dupa o ora de stat in pozitia aceea, a trebuit sa fiu ajutat sa ies din acvariu, nu m-a prins nimeni cu minciogul, pur si simplu am fost tirit afara lol

eu cred ca ai intrat intentionat doar pentru poza!

22

Re: problema plante

florinel A scris:

ok sa inteles,dar cam ce substarat m-ati sfatui sa pun?

Cauta pe net, alege ce ti se potriveste ca pret si calitate. Fiecare din noi folosim ce am crezut de cuviinta.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

23

Re: problema plante

pelly67 A scris:
bradraqua A scris:
sece4u20 A scris:

stai cat de cat lejer lol:lol::lol:

Vreau sa-ti spun, ca dupa o ora de stat in pozitia aceea, a trebuit sa fiu ajutat sa ies din acvariu, nu m-a prins nimeni cu minciogul, pur si simplu am fost tirit afara lol

eu cred ca ai intrat intentionat doar pentru poza!

M-ai prins Paul! Ma rugasera cei de la National Geographic, faceau un reportaj despre ultimile bazaconii, pe care le adapostesc romanii in acvarii lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

24

Re: problema plante

stiam...citisem cu cateva zile inainte de tine!!!! lol:lol::lol::lol::lol::lol:
lol:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

25

Re: problema plante

Da ce faceai acolo Nea' Radu?!...aranja-i cumva incalzitorul de substrat?!

26

Re: problema plante

pelly67 A scris:

stiam...citisem cu cateva zile inainte de tine!!!! lol:lol::lol::lol::lol::lol:
lol:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

As avea multe de comentat, dar este topicul tizului tau din Bucuresti, nu vreau sa pateasca ce ai patit tu cu topicul tau "fluviu" lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

27

Re: problema plante

bogdivaio A scris:

Da ce faceai acolo Nea' Radu?!...aranja-i cumva incalzitorul de substrat?!

Bogdane, cautam niste bani, pe care-i ascunsesem sub nisip, si nu-i mai gaseam. A trebuit sa golesc acvariul, si tot degeaba, cred ca ii mincasera pestii... lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

28

Re: problema plante

bradraqua A scris:
bogdivaio A scris:

Da ce faceai acolo Nea' Radu?!...aranja-i cumva incalzitorul de substrat?!

Bogdane, cautam niste bani, pe care-i ascunsesem sub nisip, si nu-i mai gaseam. A trebuit sa golesc acvariul, si tot degeaba, cred ca ii mincasera pestii... lol

cel mai bine se ascund sub parchet!:)))))

29

Re: problema plante

e bine macar ca aveti ce ascunde lol:lol:

30

Re: problema plante

pelly67 A scris:
bradraqua A scris:
bogdivaio A scris:

Da ce faceai acolo Nea' Radu?!...aranja-i cumva incalzitorul de substrat?!

Bogdane, cautam niste bani, pe care-i ascunsesem sub nisip, si nu-i mai gaseam. A trebuit sa golesc acvariul, si tot degeaba, cred ca ii mincasera pestii... lol

cel mai bine se ascund sub parchet!:)))))

M-am invatat minte, pe aceia ii contrlolez saptaminal, sunt la locul lor! lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: problema plante

hmm acum am o idee unde sa ascund banii de prietena mea...nu o sa caute niciodata in substrat smile))

32

Re: problema plante

bogdivaio A scris:

e bine macar ca aveti ce ascunde lol:lol:

Am Bogdane, acum sint in tratative cu un vecin, isi face si el acvariu si cred ca o parte din bani ii pun la el sub nisip...:lol: Serios: curatam briul de silicon, pe care l-am adaugat peste cel existent din "fabricatie". Tot serios: pina sa dau de cap algelor, am constatat ca cele albastre adera f. bine la silicon si-l cam distrug in timp.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

33

Re: problema plante

paulteroristu A scris:

hmm acum am o idee unde sa ascund banii de prietena mea...nu o sa caute niciodata in substrat smile))

Doar daca nu stie sa... citeasca, altfel acum totul ii este clar lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

34

Re: problema plante

bogdivaio A scris:

Da ce faceai acolo Nea' Radu?!...aranja-i cumva incalzitorul de substrat?!

As fi incintat daca mi te-ai adresa cu persoana a doua singular! Apropos, am vrut sa-ti pun pozele cu acvariu plantat - ciclide africane, dar nu stiu unde, nu se potriveste nicaieri dupa parerea mea. Da-mi o sugestie te rog!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: problema plante

pai tot aici poti pune poze daca e plantat...ca tot vb despre plante....

36

Re: problema plante

paulteroristu A scris:

pai tot aici poti pune poze daca e plantat...ca tot vb despre plante....

Fiind topicul tau, tu hotarasti, multumesc pentru intelegere. Am avut o discutie despre faptul ca Bogdan vrea sa-si faca acvariu cu ciclide si este convins ca platele nu-si au rostul. Fotografia este un argument impotriva afirmatiei lui.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

37

Re: problema plante

Acvariu plantat, cu ciclide africane

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

38

Re: problema plante

Acelasi acvariu

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

39 Editat de bogdivaio (2010-04-01 19:33)

Re: problema plante

Am avut o discutie despre faptul ca Bogdan vrea sa-si faca acvariu cu ciclide si este convins ca platele nu-si au rostul. Fotografia este un argument impotriva afirmatiei lui.

nu am zis neaprat ca nu isi au rostul plantele in acvariu de ciclide si sincer mie NU imi place ce am vazut in pozele respective...eu altfel vad setat un acvariu cu ciclide Malawi,vreau altceva..vreau sa aduca un iz de acvariu marin(nu stiu daca intelegi unde vreau eu sa bat)

ceva de genul asta am de gand sa-l fac!

40

Re: problema plante

In cazul in care vreau sa imi schimb substratul la mine in acvariu,vreau sa stiu din timp ce pasi ar trebui urmariti,ca sa nu aiba discusi mei de suferit de pe urma schimbari substratului,si as vrea sa imi dati mai multe detali daca se poate despre cum se realizeaza schimbare despre care vorbesc eu.Va multumesc mult pentru sfaturile date pana acum.