21

Re: Un acvariu...

Nu ma pricep pe ce fel de pietris le este mai bine. Ziceam si eu asa, pentru ochiul privitorului. Atat timp cat e mai bine cum zici tu, foarte bine. Tin`i cum le place dumnealor. Oricum sunt foarte frumosi. Sa fie sanatosi

Etiamsi omnes, sed non ego.

22

Re: Un acvariu...

ciprian01 A scris:

Nu stiu daca ar merge...! Discusii nu prea stau pe pietris inchis! Mai degraba alb!
Dar stai putin sa va explic....! smile
Eu nu mi-am propus niciodata sa fac acvarii pentru expozitie! Am incercat doar ca pestii sa se simta bine (atat cat pot ei sa se exprime) si acvariile sa fie cat mai stabile!
Personal imi plac mai mult pestii decat plantele...! Prefer investitia intr-un reproducator fain decat intr-un sistem CO2....!
Nu ca acvariile platate dedicat nu ar fi superbe...!

In sfarsit a zis-o cineva! lol

Si eu sunt de aceeasi parere!
Intai sa le fie bine prietenilor mei fishes, si apoi ... gradinaritul subacvatic... wink
lol lol lol

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

23

Re: Un acvariu...

daca e tot e vorba e sa fie ca in mediul natural.. pai atunci hai sa fie pana la capat..
palnte putine si mai mult de suprafta, lemne.. asta e cuvantul de baza... lemne cat mai multe, si nu plutitoare, si apa neagra.. asta inseamna mediu cat mai natural..

24 Editat de ciprian01 (2010-02-24 00:20)

Re: Un acvariu...

merlin21 A scris:

daca e tot e vorba e sa fie ca in mediul natural.. pai atunci hai sa fie pana la capat..
palnte putine si mai mult de suprafta, lemne.. asta e cuvantul de baza... lemne cat mai multe, si nu plutitoare, si apa neagra.. asta inseamna mediu cat mai natural..

depinde....!
Amazonul are un curs f lung! De asemenea, discusii exista in multe zone, de aici rezultand si denumirea lor! Peisajul subacvatic este diferit! Intr-un loc este nisp alb, in altul stanci, in altul lemne...! Doar apa e cat de cat constanta ca si duritate! Ph-ul si temperatura variaza si ele! Noi nu putem decat incerca sa reproducem o mica parte dintr-o bucatica de habitat....!

Lemnele nu sunt plutitoare! Imagineaza-ti o radacina emersa care coboara in apa in sezonul ploios, dar nu ajunge pe substrat! Sunt f frecvente! Iar plantele sunt toate cu originea amazoniana...! Poate mai putin  VG!

Iar apa este neagra in principal de la taninul lemnului! Ma indoies ca sta cineva pe mal cu un sac plin cu turba si spanzurat in apa...!

25

Re: Un acvariu...

Solid blue snakeskin pui

26

Re: Un acvariu...

inca una

27

Re: Un acvariu...

si inca una

28

Re: Un acvariu...

Ce frumosi sunt!

Sa-ti traiasca!

Multa fericire, bucurii si sanatate! Si tie si celor dragi tie....
smile smile smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

29

Re: Un acvariu...

Multumesc mult!
Si tie si tuturor acelasi lucru!

30 Editat de Avatar (2010-03-03 19:14)

Re: Un acvariu...

Frumos acvariul !
Din filmulet e cel mai relevant...sunt curios totusi ce dimensiune are acvariul.

31

Re: Un acvariu...

Hey..pitici..sa ai grija de ei, le doresc numai bine. Bravo...acum ai si cresa:)):)) oricum ai pesti foarte frumosi

Etiamsi omnes, sed non ego.

32

Re: Un acvariu...

Multumesc!

Dimensiuni 100x50x60.

Sunt pui, este adevarat, dar nu sunt f mici! Vor mai creste!