Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

leounltd A scris:
catalin818 A scris:

Multumesc mult pentru informatii si pentru creveti.  ^:)^ Sper ca de data asta sa am norco ! :pls

  Salut Catalin,

Ce-ti fac crevetii? Sun ok? :pls

Leo

Din pacate nu sunt bine creveteii  sad  Chiar nu stiu ce " triunghi al bermudelor" se intampla la mine in acvariu ! Mai stau ceva timp  si o sa incerc din nou ! Merci mult !

Nimeni nu e nascut invatat !

62

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

Catalin, va trebui sa vin o data sa vad ce triunghi ai tu in acvariu de ai probleme cu crevetii de atata timp smile

63

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

visiniu A scris:

Catalin, va trebui sa vin o data sa vad ce triunghi ai tu in acvariu de ai probleme cu crevetii de atata timp smile

George, sa ne anunți înainte. .daca nu te mai întorci din "triunghi" sa stim unde sa căutăm  :noroc

Catalin, imi pare rau sa aud de creveti, dar ceva este dubios acolo.  :scool

64

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

Leo, poate mergem mai multi... macar sa nu dispar doar eu  lol

65

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

:apl

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

leounltd A scris:
visiniu A scris:

Catalin, va trebui sa vin o data sa vad ce triunghi ai tu in acvariu de ai probleme cu crevetii de atata timp smile

George, sa ne anunți înainte. .daca nu te mai întorci din George, sa ne anunți înainte. .daca nu te mai întorci din "triunghi" sa stim unde sa căutăm  noroc
Catalin, imi pare rau sa aud de creveti, dar ceva este dubios acolo.  shark-cool sa stim unde sa căutăm  :noroc

Catalin, imi pare rau sa aud de creveti, dar ceva este dubios acolo.  :scool

Cu mare placere va astept baieti ! :fok  Si sunt sigur ca daca suntem mai multi, ii vom da de cap "triunghiului" ! :frogp

Nimeni nu e nascut invatat !

67

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

catalin818 A scris:
leounltd A scris:
visiniu A scris:

Catalin, va trebui sa vin o data sa vad ce triunghi ai tu in acvariu de ai probleme cu crevetii de atata timp smile

George, sa ne anunți înainte. .daca nu te mai întorci din George, sa ne anunți înainte. .daca nu te mai întorci din "triunghi" sa stim unde sa căutăm  noroc
Catalin, imi pare rau sa aud de creveti, dar ceva este dubios acolo.  shark-cool sa stim unde sa căutăm  :noroc

Catalin, imi pare rau sa aud de creveti, dar ceva este dubios acolo.  :scool

Cu mare placere va astept baieti ! :fok  Si sunt sigur ca daca suntem mai multi, ii vom da de cap "triunghiului" ! :frogp

Pai pune berea la rece! :noroc

Leo

68

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

Daca e ok si pt tine, sambata te "calcam"  tongue

69

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

Daca ai xipfo in acvariu, sigur ai probleme cu crevetii. :noroc

70 Editat de catalin818 (2015-01-27 20:47)

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

visiniu A scris:

Daca e ok si pt tine, sambata te "calcam"  tongue

Cu mare placere ! Berea e deja la rece ! Sambata normal as fi la lucru, dar incerc cat imi e posibil sa fac un schimb cu colega ! Va anunt maine dupa amiaza daca sunt liber sambata, dar 65% cred ca o sa fie de acord colega mea ! Merci ! ^:)^

Nimeni nu e nascut invatat !

71 Editat de gabi22 (2015-01-27 21:14)

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

Inainte sa plecati in triunghi , ganditiva ca nu pot sa ma impart in 3 si la mine si la voi , cu atatea acvarii pe cap nu stiu ce voi face .

Moca nu exista,  ieftin nu rezista.

72

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

gabi22 A scris:

Inainte sa plecati in triunghi , ganditiva ca nu pot sa ma impart in 3 si la mine si la voi , cu atatea acvarii pe cap nu stiu ce voi face .

Cataline, mai pune bere, ca se lasa cu scandal! smile))

73

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

Ce ti mai place carcota , te faci ca nu ntelegi .

Moca nu exista,  ieftin nu rezista.

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

leounltd A scris:
gabi22 A scris:

Inainte sa plecati in triunghi , ganditiva ca nu pot sa ma impart in 3 si la mine si la voi , cu atatea acvarii pe cap nu stiu ce voi face .

Cataline, mai pune bere, ca se lasa cu scandal! smile))

Pfuuu ! Mai intai trebuie sa-mi cumpar un alt frigider, ca nu am unde sa bag atatea beri la rece tongue In mare parte frigiderul e ocupat cu laptele celui mic :-)  , dar bem laptele mai intai si dupa o sa punem berea la rece big_smile

PS. Scuze Leo ...tot se intampla pe pagina subiectului tau !

Nimeni nu e nascut invatat !

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

rider A scris:

Daca ai xipfo in acvariu, sigur ai probleme cu crevetii. :noroc

Nu am xipfo in acvariul de 22 l unde am bagat crevetii.  Am 5 endleri ( 2 m si 3 f ), dar cand am bagat crevetii, am scos endlerii si i-am pus in cel de 54 l. :-)

Nimeni nu e nascut invatat !

76 Editat de leounltd (2015-01-28 12:08)

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

catalin818 A scris:
leounltd A scris:
gabi22 A scris:

Inainte sa plecati in triunghi , ganditiva ca nu pot sa ma impart in 3 si la mine si la voi , cu atatea acvarii pe cap nu stiu ce voi face .

Cataline, mai pune bere, ca se lasa cu scandal! smile))

Pfuuu ! Mai intai trebuie sa-mi cumpar un alt frigider, ca nu am unde sa bag atatea beri la rece tongue In mare parte frigiderul e ocupat cu laptele celui mic :-)  , dar bem laptele mai intai si dupa o sa punem berea la rece big_smile

PS. Scuze Leo ...tot se intampla pe pagina subiectului tau !

Glumeam si noi cu berea si cu tot scandalul, dar o vizita poate facem! big_smile
Daca vrei, facem un topic separat: "La bere la Catalin", dar te trezesti cu tot forumul la usa smile))

77

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

Catalin, nu te speria... deocamdata suntem doar 3 care sa venim la tine. Eu, Leo, Gabi... nu iti trebuie multa bere, 2 baxuri de cutii cred ca ajung.  lol
P.S.: tu bei apa, berea e pt noi smile

Eu promit sa vin cu ceva plante si creveti, doar nu o sa beau bere moca smile

78

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

visiniu A scris:

Catalin, nu te speria... deocamdata suntem doar 3 care sa venim la tine. Eu, Leo, Gabi... nu iti trebuie multa bere, 2 baxuri de cutii cred ca ajung.  lol
P.S.: tu bei apa, berea e pt noi smile

Eu promit sa vin cu ceva plante si creveti, doar nu o sa beau bere moca smile

:apl

79 Editat de leounltd (2015-01-28 02:32)

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

Creveti RCS- 7 buc, 10 Ron
Leo
Mall Vitan
0740438298

80

Re: Creveti RCS, Yellow, Blue Jelly

Sunt la a treia incercare si eu cu crevetii, de fapt am fost... Momentan iau o pauza sa mai invat inainte de a omora altii. Va rog sa postati rezultatele "investigatiei" poate mai beneficiaza si altii.