61

Re: salutare

Frumos acvariul....mai ai cate cava de facut pe ici pe colo, dar per ansamblu si tinand cont ca are doar o saptamana de cand ai reamenajat trebuie sa ai putina rabdare si va iesi ceva. hmm

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

62

Re: salutare

Da pelly dar intr-un decor amazonian nu prea aveau ce sa caute plantele alea smile pe langa asta ii mai ia din spatiu.Arata binishor,desi discusii se simt mai bine in gasca.Personal asi pune plante unu sau doi echinodorusi mari,nucus la fel mare,si ca o pata de culoare o nimfeea lotus red,pe jos un mic covoras de sagitaria sau marsileea hirsuta

63

Re: salutare

Va multumes de incurajari si o sa tin cont de tot ce  ati scris.
O zi buna va doresc.

64

Re: salutare

o mica modificare.

65 Editat de narcis.b (2010-06-11 18:18)

Re: salutare

Frmusel! Daca ai putea pune buturuga de asa maniera sa nu se fada taietura ar fi super,sau macar sa acoperi taietura cu ceva plante.Pereche de ramirezi cu discusi pui e mai dificil,odata ce isi gasesc un cuib de depunere vor face viata amara discusilor mici alergandu-i

66

Re: salutare

Nu am pereche de ramirezi e doar 1 bolivian ram ,cat despre taitura astept niste moss sa o pot acoperi.

67

Re: salutare

OKY! smile E bine asa!

68

Re: salutare

wink

69

Re: salutare

prieteni mei :bf  :crap

70

Re: salutare

2

71

Re: salutare

3

72

Re: salutare

Frumos! Bravo!  :sok

Re: salutare

Foarte frumosi sunt discusi arata frumos acvariul. :of

74

Re: salutare

Mersi mult pelly si lup cosmin
Cu ajutorul membrilor de pe acest forum am ajuns aici ,si va multumesc de sprijin tuturor.

75

Re: salutare

DAN5555 A scris:

prieteni mei :bf  :crap


Sunt foarte frumosi!

Multa sanatate si bucurii alaturi de ei! smile

Ma bucur ca mai exista cineva care ii considera prieteni...:) :fp

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

76

Re: salutare

Multumesc mult lucia.

77

Re: salutare

DAN5555 A scris:

Nu am pereche de ramirezi e doar 1 bolivian ram ,cat despre taitura astept niste moss sa o pot acoperi.

Scuze
ce specie, subsp., varietate de moss rezista la 28-30 grade C?

78

Re: salutare

In general, most of the mosses grows better in a slightly cooler water temperature of less than 28°C. The exception is Java Moss, which grows well even in higher temperature exceeding 30°C.   wink

79

Re: salutare

uite ti a raspuns pelly :noroc

80

Re: salutare

Multumesc