41

Re: Alte iubiri:)

Catelul meu SKIPPY, are 13 ani si se tine bine!:D

42 Editat de Cezara (2010-03-31 02:16)

Re: Alte iubiri:)

Micutu de el..isi arata varsta, dar tot simpatic ramane. De motan, ce sa zic, ne atasam de orice suflet cald de langa noi. Desi nu le am cu pisicile, asta era motanu` sorei mele si mi`a fost tare drag de el, din pacate s`a dus mai devreme decat ar fi fost normal din cauza unei insuficiente renale.

E ca jegarit, scuzati, dar e printre singurele poze care le mai am cu el.

Etiamsi omnes, sed non ego.

43

Re: Alte iubiri:)

puiutu A scris:

Catelul meu SKIPPY, are 13 ani si se tine bine!:D

Dargul de el... ce dragut e...

Multa sanatate !

Si al meu din avatar, va implini 12 ani anul asta...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

44

Re: Alte iubiri:)

Cezara A scris:

Micutu de el..isi arata varsta, dar tot simpatic ramane. De motan, ce sa zic, ne atasam de orice suflet cald de langa noi. Desi nu le am cu pisicile, asta era motanu` sorei mele si mi`a fost tare drag de el, din pacate s`a dus mai devreme decat ar fi fost normal din cauza unei insuficiente renale.

E ca jegarit, scuzati, dar e printre singurele poze care le mai am cu el.

Stai linistita... bietii de ei efectiv se transforma cand sunt bolnavi... Se vede ca a suferit...

Nu era jegarit, era bolnav... Cine a avut sau are pisici stie cat de mult pot suferi ele...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

45

Re: Alte iubiri:)

M-am gandit sa vi-l prezint pe Norocel...

Acu's doi ani intr-o seara de aprilie.. ne-am gandit sa iesim la restaurant..
Era un frig...
In fata blocului un grup de fete tipau de mama focului langa container... "e un sobolan" ...
Dupa sunetele scoase de bietul animalut... imediat mi-am dat seama despre ce e vorba... Asa ca am bagat mana in container si am scos o cutie de carton, fiindca de acolo venea strigatul acela disperat..
Am scos niste hartii, banda adeziva mototolita.. iar pe fundul cutiei ce credeti ca era?
O mogaldeata.. cam cat o bricheta  de mare...

De-aia il cheama Norocel, iar tatal meu ii mai spune Prigoana..

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

46

Re: Alte iubiri:)

Frumos...ai un suflet mare Lucia. Nu prea mai sunt multi oameni ca tine, de fapt nu prea mai sunt persoane care sa fie oameni, cu oamenii, apai cu animalele. Simpatic individul, bagabont...sau baiat de casa?

Etiamsi omnes, sed non ego.

47

Re: Alte iubiri:)

puiutu A scris:

Catelul meu SKIPPY, are 13 ani si se tine bine!:D

13ani, wow ! Sa-ti traiasca !

48 Editat de Timi (2010-04-09 20:11)

Re: Alte iubiri:)

Hai sa il prezint si eu pe Hachi varianta mioritica, are un an si 3 luni de proximativ o luna este legat si cred ca si-a pierdut dreptul de a mai alerga liber nesupravegheat este la a 3-a rata lesinata si sper sa-si bage mintile in cap ca am dus multa munca de lamurire pt. a ramane. In poza putin suparat dupa ce a inghitit fortat o pastila pt. deparazitare.

49

Re: Alte iubiri:)

Cezara A scris:

Frumos...ai un suflet mare Lucia. Nu prea mai sunt multi oameni ca tine, de fapt nu prea mai sunt persoane care sa fie oameni, cu oamenii, apai cu animalele. Simpatic individul, bagabont...sau baiat de casa?

A fost baiat de casa... 2 ani nu s-a dezlipit de noi...
Acum e plecat sa-si caute nevasta... cam ca si toti motaneii de altfel...

Sunt sigura ca va aparea la un moment dat tipand din gura de sarpe sa-i dam ceva bun de mancare... Ca dragostea... uneori trece si prin stomac... lol lol lol

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

50

Re: Alte iubiri:)

Timi A scris:

Hai sa il prezint si eu pe Hachi varianta mioritica, are un an si 3 luni de proximativ o luna este legat si cred ca si-a pierdut dreptul de a mai alerga liber nesupravegheat este la a 3-a rata lesinata si sper sa-si bage mintile in cap ca am dus multa munca de lamurire pt. a ramane. In poza putin suparat dupa ce a inghitit fortat o pastila pt. deparazitare.

Hmmm... banuiesc eu ca tu nu ai foarte mult timp sa te ocupi de el... poate din cauza asta...

Ciobanita care am avut-o noi intr-adevar cu greu am dezobisnuit-o .. a facut cateva victime nu spun nu... , dar dupa aceea ea a devenit aparatoarea pasarilor noastre..
A vecinilor nu scapau... fiindca si alea isi gaseau sa zboare direct in curtea ei.. Vecinii niste oameni draguti.. spuneau.. ce bine.. si asa nu stiam pe care sa o alegem azi pentru supa.. lol

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

51

Re: Alte iubiri:)

Glumesti nu!? Aia care au narav nu o scoti neam la capat cu ei decat daca petreci foarte multe timp cu ei. Am avut un caine la tara, a omorat tot cardu de gaste, 22 la numar si o facea de placere, ca ii placea sa le smotoceasca pana ceda ala mai destept (gasca). E urat. Ala mic, Robby, cu care am pus poza, obsnuia sa sape in pamant sa le manance oule...

Etiamsi omnes, sed non ego.

52

Re: Alte iubiri:)

Nu ... nu glumesc.... chiar deloc...
In memoria ei, fiindca a plecat anul trecut pe 5 dec. ... a avut cancer mamar.. pun aceasta fotografie...
Cititi in ochii ei mai mult decat as putea spune eu in cuvinte...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

53 Editat de allexya (2010-04-10 00:47)

Re: Alte iubiri:)

Mi-am inseninat seara citind povestile atator oameni care iubesc si au iubit animale. Atat de rar mai gasesti oameni care sa iubeasca sincer un animalut. Si eu am acasa 5 animalute + cativa pestisori, fiecare cu povestea lui, toti luati de pe strada (mai putin pestisorii tongue ).
Catelul avea 2 luni si 2 pete chele pe spate, toti ziceau ca e raie si il alungau si dadeau cu pietre. Mama a zis sa il luam ca raia se vindeca, nu merita sa moara catelul pentru asta. Si nu era raie big_smile cu timpul parul i-a cazut complet, pe cap si pe labute ce mai are. Analizele arata ca firul de par este foarte batran si nu are cum sa creasca, dobandind astfel un catel unic salvat in data de 23 decembrie de la periferia capitalei de la frig, ger si infometare.

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

54

Re: Alte iubiri:)

IN BULETINUL EI, SCRIE KITTY SI ARE 2 ANI!!!!!!
SPER SA VA PLACA

55

Re: Alte iubiri:)

ce parere aveti de AMON?
2 ANI SI 1 LUNA??

56

Re: Alte iubiri:)

allexya A scris:

Mi-am inseninat seara citind povestile atator oameni care iubesc si au iubit animale. Atat de rar mai gasesti oameni care sa iubeasca sincer un animalut. Si eu am acasa 5 animalute + cativa pestisori, fiecare cu povestea lui, toti luati de pe strada (mai putin pestisorii tongue ).
Catelul avea 2 luni si 2 pete chele pe spate, toti ziceau ca e raie si il alungau si dadeau cu pietre. Mama a zis sa il luam ca raia se vindeca, nu merita sa moara catelul pentru asta. Si nu era raie big_smile cu timpul parul i-a cazut complet, pe cap si pe labute ce mai are. Analizele arata ca firul de par este foarte batran si nu are cum sa creasca, dobandind astfel un catel unic salvat in data de 23 decembrie de la periferia capitalei de la frig, ger si infometare.

Ma bucur din tot sufletul... ca mai exista oameni atat de buni....

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

57

Re: Alte iubiri:)

@ kompan

Sunt niste frumuseti ... amandoi....

Sa-ti traiasca amandoi sanatosi si fericiti!
Numai bucurii sa aveti!

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

58

Re: Alte iubiri:)

Lucia, mersi mult de tot pentru aprecieri si pentru urari!
Aceleasi ganduri bune si pt dvs!

59 Editat de pelly67 (2010-04-10 19:58)

Re: Alte iubiri:)

Lucia A scris:

@ kompan

Sunt niste frumuseti ... amandoi....

Sa-ti traiasca amandoi sanatosi si fericiti!
Numai bucurii sa aveti!

...daca ai sti tu ca are 2 bucati...(caini)

60

Re: Alte iubiri:)

sa nu uitam de pisici tongue ca si din alea are multe, o crescatorie autentica big_smile

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....