121

Re: Alte iubiri:)

Hihi...sa`ti traiasca. E simpatica foc si alintata dupa cum pare.

Etiamsi omnes, sed non ego.

122

Re: Alte iubiri:)

Cezara A scris:

Hihi...sa`ti traiasca. E simpatica foc si alintata dupa cum pare.

Mersi mult big_smile e ffff alintata desi o am de o zi lol am gasit-o pe strada invadata de capuse, acum se alinta si doarme cat poate tongue

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

123

Re: Alte iubiri:)

Sa-ti traiasca! E super frumoasa, sa o ingrijesti si sa te bucuri de ea. Intotdeauna am considerat atat la caini cat si la pisici ca metisi sunt mai inteligenti si mai afectuosi decat cei de rasa.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

124

Re: Alte iubiri:)

Eh..sa nu exageram. Stiu ca baiatu meu e putin cam tolomac, cateodata doar, dar e si el inteligent si mai ales iubaret.

Etiamsi omnes, sed non ego.

125

Re: Alte iubiri:)

Andi mersi mult, ai dreptate sa stii este extraordinar de inteligenta, o am de 3 zile si nu inceteaza sa ma uimeasca cat de desteapta este. zici ca a locuit toata viata numai in casa.

Cezara fiecare animalut este special in felul lui, si daca sunt mai tolomaci ii adori mai mult pentru ca te fac sa zambesti cand ii vezi asa nauci tongue si la capitolul iubire...ofera mai mult decat 10 oameni la un loc

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

126

Re: Alte iubiri:)

Cezara A scris:

Eh..sa nu exageram. Stiu ca baiatu meu e putin cam tolomac, cateodata doar, dar e si el inteligent si mai ales iubaret.

N-am vrut sa jignesc pe nimeni, sa dorit a fi o incurajare, binenteles ca toate animalele sunt dragalase, destepte si necesita foarte multa atentie din partea noastra. Sti cum se zice "al meu e cel mai....cel mai...etc."

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

127 Editat de Cezara (2010-05-17 16:18)

Re: Alte iubiri:)

Mare adevar spui Allexya. Una dintre cele mai frumoase tipuri de iubire e cea oferita de animalele de companie. Eu o aseman ca si calitate cu cea pe care ne`o ofera parintii, si anume, lipsita de interes, si neschimbatoare.'


Nu ai jignit...doar ziceam. Cel mai cel, stii tu povestea aia, pana si broasca raioasa isi vede puiul cel mai frumos pui din lume.

Etiamsi omnes, sed non ego.

128

Re: Alte iubiri:)

allexya A scris:

mai am un cutzu big_smile nu ma luati de nebuna, azi l-a adus mama, mic vai de el si plin de capuse. a fost dus la medic si acum este perfect big_smile este dulce, mic, are 3 luni si mom o cheama Boghy big_smile

Draga de ea... Mare norocoasa! smile

Sa va Dumnezeu multa sanatate, fericire si numai bucurii!

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

129

Re: Alte iubiri:)

Mersi big_smile crede-ma ca nu este familie cu catel, este catel cu familie, mi-a pus cainele mai mare la respect si pe noi la fel lol s-a impus cu totul, e sefa casei, sa se faca totul dupa cum vrea ea. sa vezi un catel de 3 kg cum maraie pe unu de 15 si il alearga lol

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....

130

Re: Alte iubiri:)

Dragi colegi,
revin cu o intrebare si totodata cu o rugaminte. Azi noapte m-au calcat hotii si m-au lasat fara mobilierul din curte, drept urmare m-am decis sa-mi iau un caine. Daca stiti pe cineva care vinde un pui de lup (baietel) autentic, v-as  fi profund recunoscator. Multumesc anticipat ! si cu scuzele de rigoare daca cumva am incalcat vreo regula a forumului... hmm

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

131

Re: Alte iubiri:)

Andi66 A scris:

Dragi colegi,
revin cu o intrebare si totodata cu o rugaminte. Azi noapte m-au calcat hotii si m-au lasat fara mobilierul din curte, drept urmare m-am decis sa-mi iau un caine. Daca stiti pe cineva care vinde un pui de lup (baietel) autentic, v-as  fi profund recunoscator. Multumesc anticipat ! si cu scuzele de rigoare daca cumva am incalcat vreo regula a forumului... hmm

Andi, imi pare nespus de rau pentru ceea ce ti s-a intamplat....

Eu ti-as recomanda sa mergi la adpostul de caini sa-ti alegi unul, daca nu ai deja pe strada ta care sa-ti fie drag, si prieten.
Iti va fi atat de recunoscator, te va iubi atat de mult incat .. nu vei regreta nicio clipa.

Eu am inteles ca vrei ceva imediat, dar un pui de lup, necesita educatie, timp pentru crestere, dresaj.... fiindca trebuie stapanit serios.

Daca vei lua un adult maidanez... te va iubi cum nu cred ca cineva ar mai putea-o face in lumea asta.
Eu am luat caini direct din strada... si fara niciun dresaj, se comporta de parca l-ar fi avut.

Eu nu contest ca unul dintr-o rasa nu-si face datoria.... mie imi sunt dragi toti, toti imi sunt egali...

E doar o umila parere...

Si poate ca ar trebui sa-ti povestesc cum un catel bolnav, care l-am luat in casa si l-am tratat, metis de terier, mi-a salvat catelul pe care il am in avatar.
El cunostea strada, rasfatatul din apartament nu.. dar fiindca noi l-am tratat, vindecat si l-am iubit... era in stare sa se jertfeasca (si nu exagerez niciun pic) pentru noi, s-au pentru ce ne era drag noua...

Te rog, mai gandeste-te... poate ...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

132

Re: Alte iubiri:)

Imi pare rau sa aud asta, chiar e urata treaba. Eu personal, daca vrei paza, iti recomand, daca ai timp, un pui la 6-7 luni pe care sa incepi sa`l modelezi. Daca nu, ia un caine al carui comportament il cunosti. Imi pare rau sa te dezamagesc Lucia, dar majoritatea cainilor maidanezi nu sunt potriviti. Latra, ataca, dar dau rapid inapoi, daca sunt loviti, sau dupa caz, doar goniti. Putini sunt cei, care si loviti inca ataca.

Etiamsi omnes, sed non ego.

133

Re: Alte iubiri:)

scz de off: dar esti tare frumoasa cezara.:rolleyes::rolleyes:

134 Editat de pelly67 (2010-05-22 22:51)

Re: Alte iubiri:)

Andi lasa cainii! ia-ti arma frate...cu 2 tevi si glont brenic

135 Editat de pelly67 (2010-05-22 22:49)

Re: Alte iubiri:)

coco A scris:

scz de off: dar esti tare frumoasa cezara.:rolleyes::rolleyes:

coco frate esti cremenal!:)

136

Re: Alte iubiri:)

dar ce am mai facut ??? doar am admirat. de pus mana nu pun ca raman fara ele daca afla ''dansa''

137

Re: Alte iubiri:)

coco A scris:

scz de off: dar esti tare frumoasa cezara.:rolleyes::rolleyes:

Se incadreaza postul tau...doar suntem la topicul "Alte iubiri". smile)

138

Re: Alte iubiri:)

@coco:
genial!!!!!! smile

si de asta imi place mie pe aici mai mult decat prin alte locuri! smile))
hai Cezara, gata cu rositu'!

139

Re: Alte iubiri:)

pelly67 A scris:

Andi lasa cainii! ia-ti arma frate...cu 2 tevi si glont brenic

Multumesc tuturor de incurajari si suport moral. Cei din Ungaria iar ne-au luat-o inainte. Au reinfintat Garda de Fier....pe cand si la noi ???
Sa sti ca ma batea gandul sa-mi iau o arma si ma gandeam mai degraba la ceva gen Winchester cu repetitie si cu teava scurta.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

140 Editat de Lucia (2010-05-24 00:05)

Re: Alte iubiri:)

Cezara A scris:

Imi pare rau sa te dezamagesc Lucia, dar majoritatea cainilor maidanezi nu sunt potriviti. Latra, ataca, dar dau rapid inapoi, daca sunt loviti, sau dupa caz, doar goniti. Putini sunt cei, care si loviti inca ataca.

Eu stiu 100% din experienta personala, ca se schimba lucrurile.
Devotamentul si dragostea pentru salvatorul lor nu are margini.

Oricum, fiecare persoana e libera sa ia decizia care ii convine.

Repet, era doar o sugestie in urma experientei personale.

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.