41

Re: Caut un film bun?!

Lucia A scris:
pelly67 A scris:
Lucia A scris:

Ce-i aia? smile

este un site privat cu tone de filme,muzica,soft,jocuri,etc. prima invitatie pe care o voi avea ti-o dau tie!

De pe calculatorul asta nu pot sa fac nimic... ma intelegi...

ai restrictie? nu te lasa parintii?

42

Re: Caut un film bun?!

Nu... lol lol lol

Asta nu e al meu, e al firmei..

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

43

Re: Caut un film bun?!

bogdivaio A scris:

Lucia nu sunt in cj..sunt la aiud(la pensiune) dar stai linistita ca daca e bun filmul(adica daca se vede si se aude bine) facem noi cumva sa-l ai

Multumesc frumos!

Oricum ma bate gandul sa ma duc personal dupa neritine, sa-i mai descos un pic pe vanzatori.. smile
La Cluj.. sotul meu merge cam o data pe saptamana... si ... hop si io!

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

44

Re: Caut un film bun?!

Chiar, la Shutter Island sa te uiti daca nu l`ai vazut. E interesant. Aprope paul, eu zic ca era randeaua:)) mai asteptam pareri. Oricum cand am iesit de la film inca o ora au durat dezbaterile, daca era sau nu dus.

Etiamsi omnes, sed non ego.

45

Re: Caut un film bun?!

Cezara A scris:

Chiar, la Shutter Island sa te uiti daca nu l`ai vazut. E interesant. Aprope paul, eu zic ca era randeaua:)) mai asteptam pareri. Oricum cand am iesit de la film inca o ora au durat dezbaterile, daca era sau nu dus.

cine?????

46 Editat de bogdivaio (2010-03-30 15:15)

Re: Caut un film bun?!

Lucia tin sa te anunt ca am scos filmul Awakenings si se vede si se aude bine la fel e buna si subtitrarea.

P.S.ai utorret?!..sau nu te pricepi deloc la scos filme cu torrente

47

Re: Caut un film bun?!

bogdivaio A scris:

Lucia tin sa te anunt ca am scos filmul Awakenings si se vede si se aude bine la fel e buna si subtitrarea.

Nu-mi vine sa cred... ce spui tu acolo... dupa atatia ani.... extraordinar!....

Incredibil...

cum putem face?...

Adica cum iti convine?

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

48

Re: Caut un film bun?!

bogdivaio A scris:

Lucia tin sa te anunt ca am scos filmul Awakenings si se vede si se aude bine la fel e buna si subtitrarea.

P.S.ai utorret?!..sau nu te pricepi deloc la scos filme cu torrente

sad sad sad habar nu am... sad sad sad

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

49

Re: Caut un film bun?!

daca vrei pot sa til trimit pe skype sau pe mess.doar ca va dura ceva vreme...sau cu  teamviewer prin transfer file (variaza viteza de transfer intre 320kb/s si 80kb/s)

Sau ar mai fi varianta pe saptamana viitoare sa-ti fac un dvd cu el si sa se intalneasca sotul tau cu prietena mea la cj

50

Re: Caut un film bun?!

Eu n-am skype dar are sora mea...

Sau ar trebui sa-mi fac si eu cont pe mess ca toata lumea.....

Cred ca ma ocup in seara asta, acasa de mess...

E mai simplu si pt tine... sa nu te pun pe drumuri...
Te anunt ce am rezolvat...

Oricum.. cuvintele nu-s de ajuns sa-ti multumesc...:)

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

51

Re: Caut un film bun?!

ok..poi poti sa-mi multumesti dupa ce il ai la tine in calculator big_smile

52

Re: Caut un film bun?!

Sau ar mai fi varianta pe saptamana viitoare sa-ti fac un dvd cu el si sa se intalneasca sotul tau cu prietena mea la cj
asta da ! lol:lol::lol::lol:

53

Re: Caut un film bun?!

pelly67 A scris:

Shutter Island.....tipul era sau nu nebun?

Asta paul:)) eu votez ca era nebun

Etiamsi omnes, sed non ego.

54

Re: Caut un film bun?!

pelly67 A scris:

Sau ar mai fi varianta pe saptamana viitoare sa-ti fac un dvd cu el si sa se intalneasca sotul tau cu prietena mea la cj
asta da ! lol:lol::lol::lol:

Paaaiii  daca nu ne putem intalni noi?...

Cineva trebuie sa se intalneasca...

lol lol lol lol lol lol lol lol

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

55

Re: Caut un film bun?!

Cezara A scris:
pelly67 A scris:

Shutter Island.....tipul era sau nu nebun?

Asta paul:)) eu votez ca era nebun

pai ce rost mai avea sosirea lui pe insula cu feribotul?

56 Editat de bogdivaio (2010-03-30 21:06)

Re: Caut un film bun?!

Mna m-am uita si eu la film insfarsit...buncicel film dar se cam joaca cu mintea ta lol...eu zic ca nu era nebun doar au vrut sa-l faca sa creada asta...are un final ambiguu big_smile

57

Re: Caut un film bun?!

pai la sfarsit l-a dus la far....

58

Re: Caut un film bun?!

stiu ca la dus la far...dar cand am spus ambiguu ma refeream la doau sau trei variante:

1. nu era nebun:si i-au insecenat totul sa creada ca e nebun,cum ca ar fi schizofrenic avand ceaa de adoua pesonaliatate ..si daca recunostea ca e nebun scapa sa nu-l duca la far dar ramanea acolo pentru tot restul vietii si cine stie la ce il mai supuneau.
...daca nu juca rolul impus de catre ei,il declarau nebun fara scapare pe motiv ca era schizofrenic si ca la un moment dat claca cum s-a mai intamplat dupa spusele lor,ale medicilor si il duceau oricum la far...doar doctorii ziceau ca ei asta incercau sa-l faca sa "scape" de schizofrenie altfel trebuie sa-l duca la far...sa-si revina in persoana lui Andrew facundu-l sa creada ca Teddy era cea de-a doua personalitate(cea imaginara)..cand defapt eu cred ca era invers

2.el si-a dat seama ca astia i-au inscenta totul sa-l faca sa se creada nebun...bine inteles ca nu am muscat povestea lor si atunci Chuck i-a facut semn doctorului ca e inca limpede baiatu  de unde vine si intrebarea lui "Ce e mai rau?!...Sa traiesti ca un monstru sau sa mori ca un om cumsecade" si apoi l-au dus la far

3.era pur si simplu nebun lol

Parerea mea ca e ca el era intredevar acel serif Teddy(poveste initiala) si ca astia i-au tot administrat tot felul de medicamente sa-l transforme in nebun pentru ca nu doreau sa se afle de experimentele ce le faceau acolo pe pacienti si cum i torturau atat fizic cat si psihic..doar ca cu omul nostru nu le-a pre iesit jocul si au trebuit sa-l elmine,el fiind lucid in cele din urma

59

Re: Caut un film bun?!

bogdivaio A scris:

unde sa gasesc un film din 1990?! lol:lol:

este pe iplay.ro daca ai cont....

60 Editat de bogdivaio (2010-03-30 22:09)

Re: Caut un film bun?!

nu am cont acolo..dar daca urmareai topicurile ai fi vazut ca l-am scos deja..ms oricum de informatie cool