Re: The International Aquatic Plant Layout.

Locul 20
George Lo
U.S.A

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: The International Aquatic Plant Layout.

Locul 21
Junichi Itakura
Japan

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: The International Aquatic Plant Layout.

Locul 22
Xuanthuy Nguyenthi
Viet Nam

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: The International Aquatic Plant Layout.

Locul 23
Koji Nakamura
Japan

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: The International Aquatic Plant Layout.

Locul 24
Takehiko Honoki
Japan

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: The International Aquatic Plant Layout.

Locul 25
Truong Thinh Ngo
Viet Nam

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: The International Aquatic Plant Layout.

Locul 26
Takeshi Kato
Japan

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: The International Aquatic Plant Layout.

Locul 27
Chen Tse Hsin
Taiwan

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

29

Re: The International Aquatic Plant Layout.

fara cuvinte

Ajuta si vei fi ajutat,respecta si vei fi respectat.

Re: The International Aquatic Plant Layout.

yikes

31

Re: The International Aquatic Plant Layout.

no comment:cool:

laura-rac

32

Re: The International Aquatic Plant Layout.

Imi place mai mult Vietnam locul 25! tongue adevarul ca toate sunt superbe si de invidiat!

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

Re: The International Aquatic Plant Layout.

Acvaristica din romania mai are de crescut taticu, noi suntem mici copii, dar in schimb avem un mare talent aici prin Romanica, ne mancam intre noi mai bine ca oricine. Asta este "traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul" vb celor 3 crai de la rasarit Mircea, Badea si Oreste

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

34

Re: The International Aquatic Plant Layout.

Absolut superbe! ..insa si dimensiunile acvariilorr sunt pe masura smile

35

Re: The International Aquatic Plant Layout.

Fantastic sau mai degraba nu cred ca exista vrun cuvant de lauda pentru acele minunati ...........
    Daca aveam par si intalpa nu cred ca nu avea cum sa nu mi se zbarleasca
Dar ce oameni sunt aia din juriul? Deci cum sa alegi intre ele? Este ceva de vis de la primul pana la ultimul acvariu
   Bravo lor nam cuvinte de lauda .......:o

Nu lasa pe maine ce poti face azi

36 Editat de Schlaffen (2009-02-03 17:42)

Re: The International Aquatic Plant Layout.

Hehe! Tehnica de fotografiere a lui Amano s-a raspandit aproape la toate acvariile, iar la asta am de adaugat faptul ca poza acvariului dupa locul 9 nu a folosit aceasta tehnica.. pacat!
In opinia mea este un acvariu superb cu o idee mai originala decat a multora din concurs, la care daca se mai lucra un pic si se venea cu o poza facuta dupa ultimele tertipuri putea iesi pe primul loc.. oricum asta tine de perceptia care dicteaza gusturile fiecaruia, poate sunt oameni care ma vor contrazice, dar dupa cum spuneam.. asta este opinia mea! smile
Ca sfat scapati de plantele din plastic si tot felul de obiecte kitchoase din acvariu si inspirativa din natura... nu este nevoie de nici un profesor pentru asta, va veti autocorecta.
~Simplitatea este cel mai sofisticat lucru!~

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

37 Editat de Florin.Mazilu (2009-02-03 23:07)

Re: The International Aquatic Plant Layout.

Am o propunere desi mi-a venit akm in 20 de sec si nu am formulat-o bine inca.
Hai sa incercam sa facem si noi asa ceva si sa ne inscrioem intr-un astfel de concurs big_smile
prima problema care imi vine in cap este:
Unde?
a 2-a ar fi:
cine sa il intretina?
si dupa ce il terminam il punem pe coperta viitoarei reviste. Stiu ca in mare parte e o idee imbecila dar poate plecand de la ea vine alcuiva o idee Geniala smilebig_smile

38

Re: The International Aquatic Plant Layout.

In primul rand mie greu sa cred ca am avea vreo sansa cu China sau Japonia!Din curiozitate ai vazut ce piata de plante au aia(cum nu o sa avem noi nici in urmatorii 10 ani)ca sa nu mai vb de pesti asa ca cea ce spui tu mi se pare un efort supraomenesc la conditiile din Romanica sad nu crezi?

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

Re: The International Aquatic Plant Layout.

"Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"

40 Editat de Schlaffen (2009-02-04 01:12)

Re: The International Aquatic Plant Layout.

Da aveti dreptate... dar se poate si la noi! Nimic nu este imposibil.. piata din Cehia este sustinuta de crescatorii locali care.. hehe exporta si la noi
Nu pot sa vorbesc mai multe atata timp cat eu nu fac nimic, dar raman la ideea ca nimic nu este imposibil si se poate!
Am ajuns o tara de consumatori si nimeni nu produce nimic... aproape totul se bazeaza pe servicii, care si acelea sunt subdezvoltate, iar cei care ar trebui sa ne guverneze...  aici prefer sa ma abtin ca parca compar un nano acvariu cu Groapa Marianelor

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.