21

Re: care este cel mai mic!!!

Deci sa inteleg ca te-ai apucat de "ikebana" in varianta acvaristica. Abia astept sa vad ceva rezultate...
Ce vrei sa pui in el ?

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

22

Re: care este cel mai mic!!!

un betta splendesnc. nu intreba de care  anume ca nu stiu sa iti zic. sa vad ce o sa gasesc pana imi trimite robertino unul

23

Re: care este cel mai mic!!!

Deci o sa fie un fel apartament de lux, iar daca betta e de la Robertino din cate am vazut eu trebuie sa fie frumos.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

24

Re: care este cel mai mic!!!

da. deja acvariul este gata. are 10 litri, pietris negru cu un pic de rosu,plante inca nu stiu ce sa pun astept sa vad ce spune merlin21,un filtru cu burete si cam atat. insa pestele din el conteaza. si cred ca probabil o sa stea la prietena mea acasa tongue:P

25 Editat de merlin21 (2010-04-20 02:14)

Re: care este cel mai mic!!!

nu stiu daca ai auzit de indian almond leaves.. la noi nu se gasesc, eu imi luam de ebay, frunze uscate, si la recomandarea aceluiasi crescator(de fapt este o ea) faceam un fel de ceai din asta, il puneam in sticle de jumate, si in frigider.. la fiecare schimb de apa puneam cate un pic..
o sa iti coloreze apa, mie personal imi palce efectul, dar beneficiile sunt destul de mari.. in plus toti crescatori folosesc..

o chestie foarte importanta legata de sanatatea pestilor si eu pe asta ma bazez, care previne aparitia bolilor, este hrana pe care o dai..
la nici un peste de al meu, nu am facut rabat la calitatea hranei, desi aceasta costa mai mult decat pestele in sine..
eu am folosit si iti recomand urmatoarele : hikari betta bio gold(felul principal), attison betta pro(alternativ, se poate varia cu hikari), artemia vie(e cea mai buna daca poti, dar eu nu am timp sa o cresc), artemia congelata si destul de rar, ca de obicei se strica fiind in pliculete cam mari, tetra fish delica bloodworms.
deasemenea, o zi pe saptamana, mazare fiarta si decorticata( la mine ziua aia e duminca) si o zi post negru..