61

Re: acvariu 100 litri,ne plantat.

Nu te agita prea mult cu asta, important este ca toate conditiile sa fie prielnice vietii in acvariu, designul sa fie cat de cat in concordanta cu aspectul general, astfel ca privind-ul in ansamblu sa fie placut ochiului si fara aglomerari. Ai grija cu lumina care vine de la soare, sa nu te captusesti cu alge.
Despre pesti...., daca ai pus deja carasi cam ce ai mai vrea sa iei, pentru ca nu mai poti lua multi pesti si trebuie studiat cu ce specii sunt compatibili. hmm

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

Re: acvariu 100 litri,ne plantat.

"Ai grija cu lumina care vine de la soare, sa nu te captusesti cu alge"
razele soarelui patrund in acvariu cate 10-15 minute pe zii.5 minute dimineata si 5-10 minute seara.nu cred ca ar fii problema.
"Despre pesti...., daca ai pus deja carasi cam ce ai mai vrea sa iei, pentru ca nu mai poti lua multi pesti si trebuie studiat cu ce specii sunt compatibili"
oricum cand se fac mai mari am sa renunt la ei(pe la 10-12 luni  ii voi vinde)

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

63

Re: acvariu 100 litri,ne plantat.

Atunci e in regula, asteptam vesti noi, pana atunci multa bafta ! wink

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

64

Re: acvariu 100 litri,ne plantat.

polar bear A scris:

"Ai grija cu lumina care vine de la soare, sa nu te captusesti cu alge"
razele soarelui patrund in acvariu cate 10-15 minute pe zii.5 minute dimineata si 5-10 minute seara.nu cred ca ar fii problema.
"Despre pesti...., daca ai pus deja carasi cam ce ai mai vrea sa iei, pentru ca nu mai poti lua multi pesti si trebuie studiat cu ce specii sunt compatibili"
oricum cand se fac mai mari am sa renunt la ei(pe la 10-12 luni  ii voi vinde)

Roxana, daca te aude Lucia ca de pe acum le-ai stabilit soarta caraseilor, nu te vad bine. lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

65

Re: acvariu 100 litri,ne plantat.

bradraqua A scris:
polar bear A scris:

"Ai grija cu lumina care vine de la soare, sa nu te captusesti cu alge"
razele soarelui patrund in acvariu cate 10-15 minute pe zii.5 minute dimineata si 5-10 minute seara.nu cred ca ar fii problema.
"Despre pesti...., daca ai pus deja carasi cam ce ai mai vrea sa iei, pentru ca nu mai poti lua multi pesti si trebuie studiat cu ce specii sunt compatibili"
oricum cand se fac mai mari am sa renunt la ei(pe la 10-12 luni  ii voi vinde)

Roxana, daca te aude Lucia ca de pe acum le-ai stabilit soarta caraseilor, nu te vad bine. lol

lol

In schimb, eu cred ca dupa 10-12 luni... nu va mai dori sa renunte la ei.. lol lol lol

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

66

Re: acvariu 100 litri,ne plantat.

Lucia A scris:
bradraqua A scris:
polar bear A scris:

"Ai grija cu lumina care vine de la soare, sa nu te captusesti cu alge"
razele soarelui patrund in acvariu cate 10-15 minute pe zii.5 minute dimineata si 5-10 minute seara.nu cred ca ar fii problema.
"Despre pesti...., daca ai pus deja carasi cam ce ai mai vrea sa iei, pentru ca nu mai poti lua multi pesti si trebuie studiat cu ce specii sunt compatibili"
oricum cand se fac mai mari am sa renunt la ei(pe la 10-12 luni  ii voi vinde)

Roxana, daca te aude Lucia ca de pe acum le-ai stabilit soarta caraseilor, nu te vad bine. lol

lol

In schimb, eu cred ca dupa 10-12 luni... nu va mai dori sa renunte la ei.. lol lol lol

Lucia te provoc: renunta la ei mult mai devreme lol

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: acvariu 100 litri,ne plantat.

sincera sa fiu nu cred ca stiu ce sa fac cu ei.ma uitam la ei azi cum treceau prin niste cerculete de plastic facute de mine si cum imi urmareau degetul(am citit undeva ca data iti urmareste degetul pestele tau este destept) si ma ciupeau de degete,mi-e drag de ei dar stiu ca se fac mari si nu am unde sa-i tin sa ii multumesc plus ca nu avreau alt acvariu de 200 litri sau mai mult.chiar nu stiu ce sa fac cu ei,sunt frumosi,dreguti,simpatici,amuzanti dar problema este ca ei  se fac mari.... sad

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.