21

Re: Satanismul,prezent peste tot

Iti propun sa urmaresti filmul serial "V". Abordeaza o noua venire a reptilienilor pe pamant, daca iti plac SF-urile este unul chiar reusit.
Titlu: V
Perioda filmare: 20 Martie 2009
Scurta descriere:
Nave spatiale uriase isi fac aparitia in 29 de orase importante ale lumii iar Anna, carismatica si frumoasa conducatoare a "Vizitatorilor" extraterestri pretinde ca au venit cu gand de pace. Un numar restrans de oameni incep insa sa se indoiasca de sinceritatea binevoitorilor Vizitatori. Agentul FBI de la Antiterorism Eric Evans descopera ca extraterestrii si-au petrecut zeci de ani infiltrandu-se in guvernele si in mediul de afaceri al oamenilor si ca acum se afla in etapele finale ale planului lor de cucerire a planetei. Ea se alatura miscarii de rezistenta, in timp ce extraterestrii, intrand in gratiile populatiei Pamantului prin vindecarea mai multor boli, si-au recrutat deja spioni si agenti involuntari.

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

22

Re: Satanismul,prezent peste tot

vreti argumente ?
uitati...pe viitor o sa apara microcipul antihrist care are codul 666 ....(scrie la apocalipsa)
acesta va putea fi introdus in mana stanga sau in frunte...el ne va monitoriza toate miscarile...
nu pot sa va zic mai nimic in detaliu....cautati pe net ingerul digital ...credeti-ma ca e interesant...

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

23 Editat de bogdivaio (2010-05-05 23:13)

Re: Satanismul,prezent peste tot

Zici tu ceva dar nu zici bine...ingerul digital e un material destul de vechi,au mai aparut si alte filmulte conspiratoare de atunci...
Se vrea manipularea maselor!!!...dar aici e o intrega poveste si teorie
Nu are rost sa deschizi aceste subiect pentru ca mergi pe un teren minat si nu o sa ajungi la nimic concludent,doar speculatii!...suntem noi prea mici sa stim ce se intampla in lumea asta mare si cine o conduce...deci lasa-o asa si cum ti-a spus si Paul,dute in oras cu fetele la suc ca esti cu mult mai castigat!

24

Re: Satanismul,prezent peste tot

da pai stiu ca nu zic bine...cititi un pic apocalipsa...dar va faceti inima rea..

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

25

Re: Satanismul,prezent peste tot

aqua A scris:

vreti argumente ?
uitati...pe viitor o sa apara microcipul antihrist care are codul 666 ....(scrie la apocalipsa)
acesta va putea fi introdus in mana stanga sau in frunte...el ne va monitoriza toate miscarile...
nu pot sa va zic mai nimic in detaliu....cautati pe net ingerul digital ...credeti-ma ca e interesant...

Raducule nu te supara...dar vezi ca o iei pe aratura! lasa naiba pe satana si dai cu playboy vreo 2 saptamani ca sa-ti revii!

26 Editat de bogdivaio (2010-05-05 23:15)

Re: Satanismul,prezent peste tot

Raducule am citit si apocalipsa..nu uita ca nu vorbesti cu copiii din fata blocului,unii dintre noi au o varsta si o cultura...ce frumos e sa fi naiv,ofof tongue

27

Re: Satanismul,prezent peste tot

bogdivaio A scris:

Raducule am citit si apocalipsa..nu uita ca nu vorbesti cu copiii din fata blocului,unii dintre noi au o varsta si o cultura...ce frumos e sa fi naiv,ofof tongue

naiv este sinonim cu prost?

28 Editat de bogdivaio (2010-05-05 23:21)

Re: Satanismul,prezent peste tot

poate fi dar in situatia de fata nu l-am folosit in sensul asta,mai degraba in sensul de credul in  "tot ce zboara se mananca"

29

Re: Satanismul,prezent peste tot

bogdivaio A scris:

poate fi dar in situatia de fata nu l-am folosit in sensul asta,mai degraba in sensul de credul in  "tot ce zboara se mananca"

vorba lui merlin...parca era forum de acvaristica nu de ciocli!

30 Editat de bogdivaio (2010-05-05 23:38)

Re: Satanismul,prezent peste tot

lasa-ma sa reformulez "nu tot ce inoata se mananca"..e mai bine?!:lol::lol::lol:

31 Editat de Lucia (2010-05-05 23:42)

Re: Satanismul,prezent peste tot

E bine ca a-ti demitizat ideea lui aqua,... dar nu trebuia sa-l suparati...

Aqua,.. din partea mea..
Crede in bine, crede in frumos, vezi jumatatea plina a paharului... Ignora raul, rautatea si stergeti-le din minte.
Tu spuneai in definitia basmului ca se lupta binele cu raul...

Tu trebuie sa crezi ca binele va castiga!
Fii optimist, si filtreaza putin informatiile publicate pe internet. Alege intre ele, nu le lua pe toate ca si "bune"...
Sunt materiale de propaganda facute anume sa-i sperie pe cei "slabi de inger". Crede in Ingerasul tau, si va fi bine! smile

Bine au zis baietii, la un moment dat. Esti prea tanar sa-ti ocupi mintea cu prostii, bucura-te de viata, invata la scoala sa ai rezultate bune...
Chestiile acelea sunt pentru oameni care n-au cu ce sa-si umple timpul... Uita-le!

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

32

Re: Satanismul,prezent peste tot

Mie mi se pare foarte tare...ca inca sunt oameni care cred in asa ceva. Serios acum. Cine mai e asa increzator in ziua de azi sa stea sa creada fiecare paranoic de la Tv care apare si ne anunta ca murim in nu stiu cate zile, sau ani?! Iar treaba asta cu microcipul...cu faptul ca e inscriptionat cu 666, prea tare...Radu, asa ajung oamenii departe, si vorba aia fiecare are dreptul sa creada in ce doreste.

Etiamsi omnes, sed non ego.

33

Re: Satanismul,prezent peste tot

agua, tot ce ai scri u e adevarat, stiu de la bunicul meu un om exagerat de credincios,oricum o sa murim cu totii, si va veni pana la urma sfersitul lumii, primele semne fiind anotimpurile, (nu va mai fi ca si acum 4 va fi unul) crimele intre frati (dc tot ati adus vorba de stirile de la ora 5)si multe altele care is scrise ca semne dar nu cred si is convins ca eu nu voi prinde acest sfarsit,

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

34

Re: Satanismul,prezent peste tot

adibingo A scris:

agua, tot ce ai scri u e adevarat, stiu de la bunicul meu un om exagerat de credincios,oricum o sa murim cu totii, si va veni pana la urma sfersitul lumii, primele semne fiind anotimpurile, (nu va mai fi ca si acum 4 va fi unul) crimele intre frati (dc tot ati adus vorba de stirile de la ora 5)si multe altele care is scrise ca semne dar nu cred si is convins ca eu nu voi prinde acest sfarsit,

aoleu...ce a facut olteanul asta mic din voi! am luat legatura cu cei de la RATB si de azi dimineata au reinscriptionat autobuzele cu 898989.

35

Re: Satanismul,prezent peste tot

aqua A scris:

vreti argumente ?
uitati...pe viitor o sa apara microcipul antihrist care are codul 666 ....(scrie la apocalipsa)
acesta va putea fi introdus in mana stanga sau in frunte...el ne va monitoriza toate miscarile...
nu pot sa va zic mai nimic in detaliu....cautati pe net ingerul digital ...credeti-ma ca e interesant...

Stii ce e mai grav ?! Ca tu chiar crezi ce spui cu toata fiinta ta de copil naiv ! Lasa frate ce zic altii ca nu i-a inzestrat pe aia Dumnezeu cu darul viziunii in viitor. Asa cum Razvan35 a cautat atentie si a reusit, la fel de usor te corup si acele texte scrise de indivizi care nu fac altceva decat sa caute atentie, sa devina persoane publice.

Luati exemplul marelui Nostradamus, nu ratatilor din secolul XXI care vorbesc de apocalipsa si simboluri, zicea ceva ca prin 2000 va fi sfarsitul lumii, apoi ca prin 2004 apoi ca in 2016 mai stie naiba ...sfarsitul lumii cand va veni, va veni clar din cauze naturale, care s-au intamplat acum milioane de ani si punct.
Ar trebui sa te preocupe incalzirea globala, gaurirea stratului de ozon, poluarea atmosferei, gunoaiele de pe strada, nu simbolurile satanice smile in final esti liber sa crezi ce vrei.

Cu Dumnezeu inainte !

36

Re: Satanismul,prezent peste tot

Dane esti cu satana?! lol:lol::lol:..vezi ca iti da aqua un 666 la table de nu te vezi lol:lol::lol:

37

Re: Satanismul,prezent peste tot

Hai ma Bogdane ca am scris Dumnezeu cu litera mare atat la inceput cat si la sfarsitul textului...

Oricum cand voi mai merge prin Bucuresti promit sa nu ma urc in autobuzul cu numarul 666, doar daca e cabrat lol

38 Editat de bogdivaio (2010-05-06 13:54)

Re: Satanismul,prezent peste tot

Din cate am auzit pentru buss-ul 666 iti dau biletul intors lol:lol::lol:

P.S.Dane intri putin pe mess?! vreau sa te intreb ceva

39 Editat de adibingo (2010-05-06 16:52)

Re: Satanismul,prezent peste tot

Avatar  omul e mai credincios ca noi, si crede-ma ca tot ce zice e adevarat cel putin asa scrie in biblie(o stiu de la bunicul care dupa mine trebuia sa fie vreun sfant)codul de bare de pe orice produs este specificat in ceva carte sfanta (nu stiu cum se numeste dar eu am vazut aceea carte veche )cu mult inainte sa apara in magazine pe produse, pana la urma si eu cred ca  sfarsitul va fi unul din cauze naturale dar nu putem sa negam ceea ce scrie in cartile sfinte nu? si pana la urma dc. tot veni vorba de cele sfinte se zice ca tarile se vor unii (cum  e la noi ue) vom fi condusi de un singur om care poarta semnul diavolului si acum intrebare cine merge sa  il caut pe obama de  acel semn poate are si codita?

RESPECTA CA SA FII RESPECTAT

40

Re: Satanismul,prezent peste tot

aqua mama, eu inca mai aveam incredere ca esti om serios. acum vii cu idei d-astea? pai daca vedea sormea iesea cu scantei aici. mai ales in saluturile cu cele 2 degete, e rockerita, ne juca pe toti in picioare.
hai sa fim seriosi...chiar daca exista acea fiinta suprema a raului, o steluta si doua degete ar fi insemnele ei? lol

Cu Nostradamus s-au facut multe cercetari si cei mai multi sceptici au propus ceva: banuiti voi ce a zis Nostradamus INAINTE sa se intample, nu dupa ce s-a petrecut sa inceapa toti "aoleooo pai stai ca se potriveste!" Nostradamus s-a bazat pe principiul ca istoria se repeta.

Lasa satanismul si maretia lui D-zeu, deja in lumea noastra nu isi mai au locul astfel de superstitii.

Under the sea, under the sea
Darling it's better down where it's wetter
Take it from me
Out in the sun they slave away
While we're devoting full time to floating
Under the sea....