Re: Proiect ciclide

O poza mai buna a decorului 3D neterminat.

Fii natural !

22

Re: Proiect ciclide

Interesant, dar pare ciudatel totusi. Cred, doar cred ca ar fi dat mai bine daca incercai sa pui pietrele inclinate in aceiasi directie...

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: Proiect ciclide

Daca aveau toate aceiasi forma faceam asta insa nu e asa...trebuie sa duc o munca migaloasa de a potrivi fiecare pietricica sad.

Fii natural !

Re: Proiect ciclide

In stadiul asta a ajuns...am introdus niste melci pt ciclare...are aproximativ 2 saptamani.

Fii natural !

Re: Proiect ciclide

front

Fii natural !

Re: Proiect ciclide

Se vede putin si dezordinea din camera tongue cand ma apuc de bricolat nu mai tin cont de altceva big_smile

Fii natural !

Re: Proiect ciclide

Detaliu roci calcaroase

Fii natural !

Re: Proiect ciclide

Mai revin cu poze dupa ce introduc si pestisorii...
Inca nu stiu exact ce pestisori sa iau avand in vedere marimea bazinului sad

Fii natural !

29 Editat de Alexandrovici (2010-05-29 04:39)

Re: Proiect ciclide

Astept sugestii ! si in primul rand pareri big_smile

Fii natural !

30

Re: Proiect ciclide

A iesit frumos. Si mie imi place cum arata. Cu lumina asa mai difuza da chiar bine fundalul. Asteptam si locatarii.

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: Proiect ciclide

Lumina nu e chiar difuza, se vede asa pt k am modificat putin unghiul reflectoarelor si bate lumina doar pe fundul bazinului.

Fii natural !

32

Re: Proiect ciclide

a iesit super! felicitari! sa de Domnu sa nu ti se dezlipeasca pietrele, in rest este impresionant ce ai realizat. smile

Re: Proiect ciclide

Am tras de cateva inainte sa  pun apa si am concluzionat ca siliconul isi face foarte bine treaba, daca nu au cazut pana acum, nu cred ca vor cadea vreodata.

Fii natural !

34

Re: Proiect ciclide

Alexandrovici A scris:

Am tras de cateva inainte sa pun apa si am concluzionat ca siliconul isi face foarte bine treaba, daca nu au cazut pana acum, nu cred ca vor cadea vreodata.

da asa este, insa trebuie luat in calcul si factorul de imbatranire al siliconului.

Re: Proiect ciclide

pai banuiesc ca imbatraneste la fel de repede ca si cel folosit pt lipirea sticlei, asa ca nici nu ma gandesc la asta smile

Fii natural !

36

Re: Proiect ciclide

mdea ce sa zic,catusi de reusit,se poate mult mai bine daca ai face altceva cu lemnele acelea (un gratar),altfel spus bafta in continuare si ...ape limpezi

ce lumina folosesti?

Re: Proiect ciclide

La gratar ma gandeam si eu sa le folosesc...dar am vrut sa vad cum arata cu ele.
2 aquarelle 20W

Fii natural !

38

Re: Proiect ciclide

A iesit foarte frumos, iar lemnele chiar dau bine asa cum plutesc, mie imi place. Bafta in continuare !
Astept pestii...:/

gheorghiu_andi@yahoo.com
+40 0748 776 771

39

Re: Proiect ciclide

Alexandrovici A scris:

Astept sugestii ! si in primul rand pareri big_smile

Bravo, imi place f. mult fundalul. Solutia care inlocuieste un 3D artificial este excelenta. Nu-ti face griji, lipitura cu silicon va rezista mai mult decit crezi. Prezenta cracii de lemn deranjeaza numai prin amplasare, daca o vei pune undeva pe fundul acvariului, nu cred ca va diminua valoarea decorului, ci dimpotriva. Succes in continuare!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

40

Re: Proiect ciclide

Ciclat cred ca este de acum 3 saptamani,poti baga si pestii si revin-o cu poze
Asteptam