41

Re: Inca unul de la mal de mare

Deosebit de frumos! :apl

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

42

Re: Inca unul de la mal de mare

foarte draguti discusii ! cati cm au ?!

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

43

Re: Inca unul de la mal de mare

Superb acvariu, superbi peștii! :apl  :apl  :apl

44

Re: Inca unul de la mal de mare

Asa domnu` producator de discusi! I-ai bagat in plantat sa se "dejecteze" pe HCul meu!
Bravo Cipriane si multa bafta,zic ca iti trebuie ,la cum te stiu cu mainile in balta,mutand plantele de colo colo... :sok  :pp  :noroc  lol

45

Re: Inca unul de la mal de mare

e foarte frumos colegule. dar sa nu imi spui ca ai renuntat la proserpinaca, acum daca ai luat-o pe discusi. eu nu o mai vad in poza..... sad

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

Re: Inca unul de la mal de mare

@aqua aproximativ un 5-6cm cap coada , arunca si tu un ochi mai atent si ia proportie raportata la plantele din bazin

don narcis sa stii ca singuru contact cu apa este cand le dau de mancare si la schimburile saptamanle, in rest m-am obisnuit sa il las sa evolueze, chiar nu il mai frec la melodie de cateva luni bune, doar simpla intretinere si curatare.

@bobi singurele plante care au parasit bazinul sunt bacopa si ludwigia arcuata. Restul sunt tot acolo inclusiv prosepinaca, toate sunt micute in spatele buturugilor si stauroginelor, retine ca am latime de 60cm lucru care ma avantajeaza la numarul  si densitatea speciilor. Prosepinace am cca 10-15 varfuri care acum cresc, in urmatoarele saptamani se vor vedea foarte bine big_smile Pentru curiozitatea ta personala si a celorlalti colegi insir o lista de plante care se afla in bazin:
Hedyotis salzmannii
Polygonum Kawagoeanum
H.C. Cuba
Eleocharis Parvula
Eriocaulon cinereum
Pogostemon helferi
Anubias nana petite
flame moss
erect moss
Willow Moss
blyxa japonica
staurogyne
hemiantus michrantemoides
didiplis diandra
prosepinaca
ludwigia red
michrantemum umbrossum
limnophila aromatica
eustralis stellata
rotala marcandra
rotala macranda ''mini' gren
ludwigia cuba
echinodorus tenellus
Hydrocotyle sibthorpioides
Ranunculus papulentus
:pp  :pp  :pp

47

Re: Inca unul de la mal de mare

O adevarata gradina botanica subacvatica!

"Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii"

Re: Inca unul de la mal de mare

pentru cei care nu il stiu, am inscris bazinul cu setupul trecut la editia aceasta de concurs. Pozele le puteti vedea aici iar cei ce pot bineinteles astept un vot din partea voastra  :noroc

49

Re: Inca unul de la mal de mare

Superb, atat am de zis. Pacat ca nu`s indeajuns pestisori pentru cat merita acvariul...

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: Inca unul de la mal de mare

paaaai acum acum in bazin sunt 15 discusi 20 rhodostomusi vreo 2 sae 3-4 oto si vreo 6-7 ancistrusi .....ce zici ...sunt de ajuns? big_smile

51

Re: Inca unul de la mal de mare

pc.ciprian A scris:

paaaai acum acum in bazin sunt 15 discusi 20 rhodostomusi vreo 2 sae 3-4 oto si vreo 6-7 ancistrusi .....ce zici ...sunt de ajuns? big_smile

   Inca o data: foarte frumos acvariu! :apl
   Cred ca Cezara se refera la numarul pestisorilor (butoane) din sectiunea "vot".

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

Re: Inca unul de la mal de mare

oh .....  :stupid my bad 
:hug  :kiss  cezara big_smile

53

Re: Inca unul de la mal de mare

Multumesc de lamuriri domnu` Radu. Intradevar, ma refeream la pestisorii de vot. Pacat ca ai decis sa renunti la scalari. Erau tare frumosi, ori poate doar calitatea pozelor ii faceau sa para mai speciali ca altii :fconf

Etiamsi omnes, sed non ego.

54

Re: Inca unul de la mal de mare

Cezara A scris:

Multumesc de lamuriri domnu` Radu. Intradevar, ma refeream la pestisorii de vot. Pacat ca ai decis sa renunti la scalari. Erau tare frumosi, ori poate doar calitatea pozelor ii faceau sa para mai speciali ca altii :fconf

   Cu placere domnisoara Cezara! ^:)^

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

55 Editat de ionutz.m (2011-01-07 21:01)

Re: Inca unul de la mal de mare

Superb acvariu!Felicitarile mele :apl Constanta e pe primul loc la acvaristica?(daca nu va rog sa m-a corectati)

Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita!

Re: Inca unul de la mal de mare

ionutz.m nu cred ca neaparat constanta e pe primu loc, desi la concursuri au plecat multe premii in cta, iti garantez ca toata tara are acvarii bune. Se vede ca informatia acvaristica a inceput sa evolueze si la romanica, drept urmare bazine din ce in ce mai bune peste tot. Important e sa ai dorinta , rabdare si nu in ultimu rand si fonduri smile)

57

Re: Inca unul de la mal de mare

un acvariu superb, bravo  :apl

Multi vad, putini cunosc !